Dodaj do ulubionych

Nietrzymanie moczu - zabieg

19.04.16, 15:01
Od paru miesięcy mam taki dość wstydliwy problem - nietrzymanie moczu. Słyszałam że są jakieś zabiegi, które pomagają się tego pozbyć. Wiecie coś na ten temat? Co możecie poradzić? Korzystaliście może z takich zabiegów, np. laserowych? Sto pytań do, no ale chciałabym się tego pozbyć więc będę wdzięczna za odpowiedzi. Dodam że mam 34 lata więc mój problem nie wynika z wieku
Obserwuj wątek
    • rubenqa Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 25.04.16, 14:23
      Podpytalam siostre. Zabieg miała robiony 2 lata temu, efekty utrzymują się do dzis i w sumie poki co nie widac zeby sie to mialo zmienic. Zabieg trwa okolo pol godziny ale na efekty trzeba czekac okolo miesiac - to pewnie jeszcze wyjasni lekarz. Generalnie im mlodsza jestes tym dluzej powinnas sie cieszyc wyleczeniem nietrzymania moczu. W Twoim wieku nie powinno byc z tym problemu. Do tego oczywiscie cwiczenie miesni kegla
    • gli0nka Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 17.08.16, 14:30
      Noo znam ten ból.. To jest taki problem tabu niestety :( Dla ludzi z zewnątrz wszystko się wydaje w porządku, ale niestety nie jest .. Grunt, że u mnie już jest po problemie. Bez żadnych komplikacji. Świetna opieka. Moja siostra za niedługo ma rodzić i boi się, że po porodzie może mieć ten sam problem co ja.. ale już jej powiedziałam, że jak coś to do vesuny na pare godzin i po problemie ;)
    • scaliaaa Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 21.09.16, 14:16
      Nim zdecydujesz się na zabieg skontaktuj się z lekarzem, być może nie będzie potrzebny, ponieważ w pierwszej kolejności powinnaś zacząć ćwiczenia mięśni Kegla, które są odpowiedzialne m. in. za kontrolę nad pęcherzem. O tym, jak ćwiczyć możesz dowiedzieć się tutaj: plumbum.com.pl/pl/i/Dlaczego-uzywac/42
    • wellness11 Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 23.09.16, 08:55
      Wiem, że jest taki zabieg którym leczy się nietrzymanie moczu: "Przy większym nasileniu dolegliwości lekarz może zaproponować ci zabiegi elektrostymulacji pęcherza, czyli pobudzanie mięśni dna miednicy do skurczu poprzez zastosowanie prądu elektrycznego o określonych parametrach. Inna metoda wzmacniania tych mięśni jest biofeedback, czyli kontrolowane zarówno przez lekarza, jak i pacjentkę ćwiczenie skurczów dna miednicy przy zastosowaniu specjalnej aparatury."

--------------------------------------------------------------------------------------
      www.100club.pl
    • aniaj93 Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 03.10.16, 17:49
      Polecam zabieg eliminacji nietrzymania moczu u Lekarza urologa Witolda un. Ja jestem już po i jestem pod wrażeniem. Zabieg wykonany bezboleśnie i szybko. Byłam w klinice Bonadea - polecam kazdemu borykajacemu z tym wstydliwym problemem
    • anastazja9111 Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 27.10.16, 22:05
      Ja się leczyłam w klinice Bonadea u dr Witolda Smolenskiego. Kosztowało mnie to niecałe 4 tysiące, ale warto było. Zabieg był szybki i bezbolesny.
      Link jeśli chcesz poczytać o zabiegu: bonadea-krakow.net.pl/oferta/urologia/opsys-leczenie-nietrzymania-moczu/
      • kate.36 Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 01.11.16, 19:15
        Tak jak napisałam jestem już zakwalifikowana na konkretny zabieg w konkretnym szpitalu w ramach nfz. Nie chodziło mi o reklamę prywatnej kliniki, tylko o podzielenie się doświadczeniami przez osoby, który podobną operację z wszczepieniem taśmy podcewkowej przechodziły
    • moniak.89 Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 31.10.16, 10:59
      moja żona korzystała. jeśli problem jest duży i przewlekły to lepiej się zebrać, zrobić i mieć spokój na lata. żona się z tym zmagała przez lata (u niej to też nie wynikało z wieku), nie chcę wchodzić w szczegóły no ale w końcu w dwa miesiące nazbieraliśmy sumę (wydatek wcale nie jest taki duży jakby można było się spodziewać) i zrobiła zabieg w gabinecie we wrocławiu, różnica jest wielka, było warto. poczytaj sobie o tym na stronie lekarza ginekolog-michalik.pl/
    • bakadia Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 13.01.17, 11:14
      Moja starsza siostra była na zabiegu z tasmą TOT, zabieg jej wykonano w ramach jednodniowej chirurgii w pół godziny w Iatros w Warszawie. Tego samego dnia wróciła do domu i mówi że teraz to jest niebo w porównaniu z tym co było wcześniej. Ale z tego co zrozumiałam to ten zabieg zaleca się szczególnie przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, musisz zadzwonić i się dopytać.
    • evakoczur Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 25.04.17, 21:16
      Mam 57 lat i urodziłam 3 dzieci. Pojawił się u mnie problem z kontrolowaniem moczu. Dlatego postanowiłam wypróbować działanie zabiegu ThermiVa. W pierwszych dniach po zabiegu jeśli chodzi o wysiłkowe nietrzymanie moczu nie wystąpiły żadne zmiany na plus – jak zawsze kichając musiałam bardzo zacisnąć mięśnie. Ale już w drugim tygodniu zauważyłam pozytywną zmianę. Nawet przy parciu na pęcherz podczas kichania jest wszystko w porządku, bez niespodzianek. Zabieg był wykonany w CONSENSUS MED w Krakowie. Przeprowadziła go Pani doktor Małgorzata Dyczek w sposób bardzo profesjonalny i w miłej atmosferze. Teraz jestem po drugim zabiegu, przede mną jeszcze jeden za miesiąc. Ale już widzę bardzo pozytywne zmiany, nie tylko pod względem problemu z nietrzymaniem moczu, ale też pod kątem wyglądu ;-) Gorąco polecam.
    • magdalenalea1959 Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 26.04.17, 12:35
      Mam 56 lat. Urodziłam czworo dzieci. Po porodach pojawił się u mnie duży problem z nietrzymaniem moczu. Dwa tygodnie po zabiegu ThermiVA definitywnie poprawiła się kontrola nad utrzymaniem moczu.
      Zrobiłam eksperyment podczas ćwiczeń mięśni Kegla - kiedyś miałam pełną kontrolę nad strumieniem moczu i mogłam go zatrzymać w każdej chwili. Po menopauzie straciłam możliwość tej kontroli nad własnym ciałem. Już 3 dni po zabiegu ThermiVA w CONSENSUS MED zatrzymanie strumienia zajmowało mi tylko 3 sekundy. „Wisienką na torcie” jest poprawa wyglądu i odczuwania.”
    • jdsgfisbi Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 27.02.18, 17:00
      proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie tego kwestionariusza. Po wypełnieniu ankiety wyświetlą się dla Państwa ćwiczenia mięśni kegla, dzięki którym zmniejszy się dolegliwość nietrzymania moczu

www.survio.com/survey/d/H4Y1F3V6G4K7A5M4I
    • karolkas.85 Re: Nietrzymanie moczu - zabieg 05.08.19, 12:05
      Zanim zabieg, zalecane są ćwiczenia - warto od tego zacząć, bo ingerencja chirurgiczna to zawsze ryzyko. Jak się skończył temat u Ciebe? Ja mam 35 lat i po porodzie dziecka zaczął się dramat. Używam wkładek kobietapo30.pl/problem-nietrzymania-moczu-u-kobiet/ poprosiłam o próbki w aptece i tak się bronię... na razie :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka