Dodaj do ulubionych

Powiększanie i modelowanie ust

18.12.17, 18:37
Powiększanie i modelowanie ust

Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są od zawsze atutem kobiecości i wizytówką całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego, jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.

Jeszcze do niedawna zabieg powiększania ust był zarezerwowany dla gwiazd i celebrytów. Edukacja w zakresie bezpieczeństwa i dostępności zabiegów medycyny estetycznej oraz zmieniający się kanon piękna kobiecego ciała spowodowały, że coraz więcej pań decyduje się na poprawę wyglądu ust. Najpopularniejszym zabiegiem jest powiększanie warg, korekta ich kształtu, podnoszenie kącików ust i rewitalizacja połączona z nawilżeniem. Obecnie jest kilka metod ich powiększania. Wśród nich najpopularniejszym i najmniej inwazyjnym jest wypełnienie i korekta kwasem hialuronowym.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Najpopularniejszą najmniej inwazyjną metodą powiększania jest podanie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w komórkach organizmu, a jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkankach. Odbudowuje on również strukturę skóry i polepsza funkcjonowanie komórek, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna i nawilżona. Można nim powiększyć usta lub tylko nieznacznie uwydatnić ich kontur jednocześnie poprawiając kondycję samych warg, ale też okolicy wokół nich. Efekty powiększania kwasem hialuronowym są widocznie już po zabiegu.

Wielkość i kształt ust

Kilka lat temu wykonywane były zabiegi powiększające przede wszystkim górną, tak by osiągnąć efekt "paris lips". Obecnie usta wypełnia się w ten sposób, by wielkość wargi górnej i dolnej była porównywalna.

Zabieg przeprowadzany jest przez Gabinet w Bielsku Białej przy ul. Wyspiańskiego 12. Lekarze Wojciech Żarow i Elżbieta Rutkowska omawiają wszystkie zawiłości związane z przeprowadzeniem zabiegu powiększania i modelowania ust.

Przed powiększaniem ust należy określić ich pożądaną wielkość i kształt. Warto przy tym pamiętać, że o finalnym efekcie będą decydowały naturalne predyspozycje i podatności naszych warg na korektę. Zaaplikowany kwas hialuronowy przez około dwa tygodnie po zabiegu dostosowuje się do tkanki i właściwy efekt widać po tym czasie.

Sposób powiększania kształtu ust zależy od wieku pacjenta. Młode kobiety decydują się zazwyczaj na uzupełnienie objętości i uwypuklenie czerwieni wargowej. Dojrzałe panie wybierają korektę zmarszczek palacza, podniesienie kącików ust, modelowanie i uzupełnienie czerwieni warg oraz podkreślenie tzw. łuku kupidyna.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg trwa ok. 20 minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie bezbolesny. Iniekcja kwasu hialuronowego wykonywana jest cienką igłą, punktowo. Jak po każdym tego typu zabiegu może wystąpić obrzęk i nadmierna wrażliwość na dotyk, ponieważ obszar ust jest okolicą szczególnie wrażliwą. Zwykle objawy te występują w ciągu 2 dni a efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie należy wykonywać w przypadku:

ciąży
karmienia piersią
choroby nowotworowej
chorób autoimmunologicznych
stanów zapalnych skóry
uczulenia na kwas hialuronowy
skłonności do występowania blizn

Zapraszamy na zabiegi do Gabinetów DermatologiaBielsko.pl w Bielsku Białej przy ul Wyspiańskiego. Zadzwoń i dowiedz się więcej tel. 538 442 328.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka