Dodaj do ulubionych

witaminy czy są lepsze i gorsze firmy?

13.08.10, 21:57
Wczoraj pokłóciłam się z koleżanką na temat witamin. Chodziło
konkretnie o witaminy firmy K-Link. Ona wierzy w nie jak w lekarstwo
na wszystko. Co Wy na ten temat. Może ktoś z was je używał? Bo ja
myślę, że te z apteki różnią się tylko niższą ceną? A tamte mają
dobry marketing tzw. sieciowy i stąd ich "lepsza jakość", ale może
nie mam racji... Czy nie sądzicie, że osoby, które sprzedają takie
leki na wszystko to trochę przypominają działalnością sekty...
dużoby pisać, ale może macie swoje spostrzeżenia.
Obserwuj wątek
    • mil.a Re: witaminy czy są lepsze i gorsze firmy? 27.08.10, 14:06
      Apteka - może być dobrym źródłem zakupu niektórych preparatów uzupełniających,
      jednakże z pewnością nie ma tam preparatów, które należałby przyjmować jako
      podstawowe. Suplementy z apteki nie spełniają podstawowego kryterium: nie są
      naturalne. Z pewnością, więc odpada tu zakup wszelkich multiwitamin i innych
      złożonych kompleksów. Oczywiście odpadają także najpopularniejsze preparaty typu
      witamina C, A, czy D.

Sklepy zielarskie - tu niestety jest podobnie jak w aptece i nierzadko są tam te
      same produkty, choć oczywiście zdarzają się preparaty warte zakupu.

Internet - tu oczywiście jest wszystko i tu najbardziej jest potrzebna wiedza o
      witaminach i jakości suplementu. Często serwowana papka marketingowa, nierzadko
      wspomagana zaawansowanymi technikami, nieraz potrafi skłonić nawet mocnych
      sceptyków do zakupu. Jak zwykle więc w Internecie znajduje się mnóstwo śmiecia i
      wcale niełatwo przebić się do czegoś wartościowego.

Sprzedaż bezpośrednia - to właśnie tu, w tym często niedocenianym kanale
      dystrybucji, znajdują się najbardziej wartościowe produkty, zresztą nie tylko w
      dziedzinie zdrowia i suplementacji. Firmy działające w tym systemie nie wydają
      (a przynajmniej nie powinny) pieniędzy na reklamę i tradycyjny marketing. Nie
      lubią ich, więc środki masowego przekazu, które żyją z reklam, lecz dla
      konsumentów jest to zdecydowanie korzystne. Firma jest w stanie dysponować
      większymi funduszami na rozwój produkcji i badania.
      Polecam ciekawy artykuł na stronie:
      zdrowienajwazniejsze.blog.onet.pl/Czy-witaminy-sa-szkodliwe,2,ID410108700,DA2010-07-08,n

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka