Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Jak wyciszyć ściany i podłogę w mieszkaniu w bloku

25.02.10, 21:34
    Chcę wyciszyć sobie głównie podłogę (dziwni sąsiedzi) jak również ściany
    mojego mieszkania. Jakie polecacie rozwiązania - te ekonomiczne jak i te
    optymalne?

Najbardziej zależy mi na izolacji od sąsiadów z dołu.
    Obserwuj wątek
      • janu5 plywająca podłoga 28.02.10, 13:34
        Ja w odbierałem nowe mieszkanie i zrobiłem wszędzie pływające podłogi na wszelki
        wypadek ,żeby mieć święty spokój z sąsiadami. technolgia byla prosta. Miekka
        płyta ok 2 cm na to twarda płyta 0.5cm na to mozaika parkietowa chyba 0.8cm. To
        wystarczylo. Kiedyś byłem u sąsiada pod spodem i kazałem dzieciom specjalnie
        biegac po cąłym mieszkaniu. Nic nie było słychać usąsiada. Obecnie miekkich płyt
        juz nie ma ale jest wiele innych materiałów. Kup wszystko co znajdzieśz w
        markecie pod panele . Pianka tektura korek, maty plastikow i zób taki
        przekladaniec zmieniając własności. Warstwa miekka i troche twardsza i znow
        miękka. Minimum 2cm takiego kompozytu. Na to panele dźwiekochłonne. Wystarczy.
        Na samo dno mozna połozyc styropian 1cm lub 2cm taki twardy budowlany lub wełne
        mineralną podłogową.
        • drwallen Re: plywająca podłoga 28.02.10, 23:28
          ok - rozumiem idee ale skąd wziąć panele dźwiekochłonne?
          www.aero-kros.com/produkcja-prefabrykatow-metalowych/panele-dzwiekochlonne.html
          Taka podłoga nie będzie się odkształcać przez te miękkie powierzchnie pod
          panelami? Panele to wytrzymają?
          • janu5 Re: plywająca podłoga 01.03.10, 08:57
            Ostatnia warstwę przekładańca daj z twardej płyty np MDF lub zwykłą pilsniową to
            znacząco obnizy ugięcia. Co do paneli dźwiekochłonnych podłogowych to spytaj w
            sklepie o te które najlepiej tłumia dźwięki. One maja specjalne oznaczenia wybór
            jest mały ale jest.
            • echo1978 Re: plywająca podłoga 01.03.10, 11:04
              A ja mogę podać ekonomiczną wersję wyciszania podłogi.
              POdłożyć pod panele tekturę falistą. Wczoraj byłam w studio foto. Fotograf ma
              dwa fachy w ręku - oprócz zdjęć zajmuje się remontami. Sam robił sobie remont w
              studio. Miał podłogę wyłożoną panelami. Ale było cichutko, nic nie stukało.
              Zapytaliśmy co zrobił, bo czeka nas remont. I okazało się, że podkłada tekturę
              falistą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka