Forum Dom Dom
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Termowizja - badania Termowizyjne

  30.12.10, 08:52
  Witam
  Chciałem skorzystać z tego typu usług. Czy ktoś korzystał i czy ma to sens? Jakieś adresy www?
  Pozdrawiam
  Obserwuj wątek
   • Gość: inzynier ma sens IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 09:27
    Przed zdjeciami z podczerwieni nie ukryją się żadne fuszerki pseudo "fachowcow". Na przykladzie ocieplenia - zamiast placic za ocieplenie domu 100% umówionej stawki, zlecasz wykonanie zdjec w termowizji (koszt ~1000 zl) i tniesz wykonawce za spapraną robotę albo wogole nie placisz i wzywasz do wykonania zgodnie ze sztuka budowlana tj zerwanie i polozenie na nowo calości (3/4 wykonawcow machnie reka i odda swoją "spieprzoną" robote za darmo).
     • kaja72_1 Re: zdecydowanie ma sens 10.01.11, 00:44
      Witam
      Oczywiście że ma sens, w badaniu termowizyjnym nic się nie ukryje. Ja skorzystałam w zeszłym roku z usługi firmy BAU-TECHNIK mają wszystkie niezbędne uprawnienia. Za rozsądną cenę wykonali sprawdzenie budynku jednorodzinnego, oraz profesjonalną dokumentację wraz z opinią architektoniczno-budowlaną uprawnionej osoby. W trakcie pomiarów obecny był szef firmy stawiającej domek, stał jak wmurowany i co najlepsze poczuwa się do błędów i chce poprawić fuszerkę docieplenia poddasza na własny koszt.
      Podaję namiar na firmę: www.bau-technik.pl
      tel. 609 37 38 38
   • wujeki333 Re: Termowizja - badania Termowizyjne 30.12.10, 12:04
    Zastosowanie pomiarów kamerą termowizyjną znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach m.in. w budownictwie, elektroenergetyce, lecznictwie....
    Dzięki obrazom z kamery termowizyjnej oraz ich szczegółowej analizie możemy dokładnie zdiagnozować poprawność wykonania docieplenia, ustalić przyczyny zawilgocenia oraz zagrzybienia.
    Wiele przyczyn związanych z wadliwą inst. grzewczą lub niewidoczne usterki znajdujące się w ścianach czy podłogach dla profesjonalnej kamery termowizyjnej nie stanowią przeszkód do dokładnego zdiagnozowania awarii.

    tel. kom. 511 037 190

    www.badaniatermowizyjne.net

    Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się:
    ? gdzie z twojego domu ucieka ciepło,
    ? przed zakupem czy budynek nie ma ukrytych wad,
    ? czy prawidłowo wykonane zostały prace dociepleniowe i termomodernizacyjne,
    ? gdzie i dlaczego występuje zawilgocenie ścian,
    ? w którym miejscu nastąpiła usterka ogrzewania podłogowego,
    ? w jakim stanie jest instalacja wodna, ogrzewcza, wentylacyjna a także elektryczna,

    Badanie termowizyjne oceni
    - przerwy w izolacji termicznej budynku (mostki termiczne)
    - poprawność osadzenia okien, drzwi, bram garażowych
    - zakres i intensywność występowania zawilgoceń
    - jakość pracy wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej
    - odwzoruje przebieg sieci oraz miejsca wycieków z instalacji CO, CWU, ogrzewania podłogowego wodnego i elektrycznego

    Podana cena - 400 zł - dotyczy badania termowizyjnego budynku jednorodzinnego o powierzchni do 200m2 z raportem termowizyjnym (wydrukowany na kolorowo, każde zdjęcie szczegółowo opisane).
    250 zł - dotyczy badania termowizyjnego budynku jednorodzinnego o powierzchni do 200m2 bez raportu termowizyjnego. Ceny podlegają oczywiście negocjacjom.
    tel. kom. 511 037 190

    www.badaniatermowizyjne.net
      • Gość: AUDI2121 Re: Termowizja - badania Termowizyjne IP: *.jjs.pl 18.09.13, 23:10
       [u]Witam
       W moim domu zostało przeprowadzone badanie termowizyjne i wyniki były zaskakujące. W domu zawsze było zimno na parterze, więc ciągle myślałem że problem jest ze ścianami lub podłogą, po przeprowadzeniu badania Pan z firmy BADANIA TERMOWIZYJNE, zlokalizował miejsca słabo zaizolowane na poddaszu co było mocno widać na zdjęciach termowizyjnych i wyjaśnił mi, że działa to tak: Ponieważ poddasze było źle zaizolowane i tam występowały tzw. "mostki termiczne", czyli na poddaszu dostawało się zimne powietrze a że zimne powietrze jest cięższe od ciepłego to spadało na parter i to było przyczyną odczucia zimna. Po zimie poddasze zostało docieplone jeszcze raz grubszą warstwą wełny mineralnej. Ostatniej ziomy wypożyczyłem kamerę termowizyjną z tej firmy Kamery termowizyjne do wypożyczenia i poddasze wygląda na to że jest dobrze ocieplone i faktycznie na parterze jest już ciepło a zużycie spadło o ponad 20%.

       Myśle że warto wykonać badanie termowizyjne ale należy wynająć dobrego fachowca, polecam tą firmę badania termowizyjne Warszawa
   • Gość: ekotermi Re: Termowizja - badania Termowizyjne IP: *.amplus.net.pl 19.05.11, 00:06
    www.ekotermi.pl
    Zapraszam do kontaktu.
    Uprzedzam, iż badania związane z jakością wykonania izolacji termicznej czy jakości wykonania i montażu stolarki okiennej i drzwiowej wykonuje się w okresie jesiennym/zimowym/wczesną wiosną, gdzie różnica temperatur wynosi min. 15st (im większa różnica tym łatwiej i więcej wad można uchwycić).
   • Gość: Lucas Re: Termowizja - badania Termowizyjne IP: *.kwidzyn.mm.pl 24.02.12, 19:36
    Ja ostatnio skorzystałem z usług firmy TermoDOMino z Kwidzyna. Pomogli mi w walce z firmą od okien, były źle osadzone i wogóle źle zrobione, wszystko było widać na zdjęciach z kamery termowizyjnej. Dostałem także całą diagnozę tego problemu w postaci dokumentacji. Wszystko profesjonalne, jestem zadowolony. Strona tej firmy to www.termodomino.pl
   • Gość: Miru Re: Termowizja - badania Termowizyjne IP: 213.241.95.* 05.10.12, 09:46
    Skorzystać warto, takie badanie może wiele powiedzieć o stanie ocieplenia. W zasadzie podjęcie kilku kroków np. doszczelnienie kilku miejsc może sprawić, że koszt badania się zwróci w ciągu jednego sezonu. Ja jestem zadowolony (choć też przerażony tym co zobaczyłem...). W Gdańsku, czy w Gdyni mogę polecić Termopomorze.pl, w Rzeszowie termowizja.rzeszow.pl Tak więc chyba ma to sens, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.
   • termotesty.pl Rzeczywista efektywności energetycznej budynku 20.06.15, 23:56
    Chcesz sprawdzić jakość wykonanych prac termoizolacyjnych, kupujesz nieruchomość? Zamów usługę weryfikacji rzeczywistej efektywności budynku! Połączenie termowizji i testu szczelności BLOWER DOOR pozwala oszacować wielkość strat ciepła wynikających z nadwentylacji, odszukać największe nieszczelności, wskazać co jest mostkiem termicznym, a co nieszczelnością, wskazać gdzie są największe mostki termiczne. Profesjonalny sprzęt, międzynarodowe szkolenia, wieloletnie doświadczenie. www.termotesty.pl
   • agawosia Re: Termowizja - badania Termowizyjne 13.05.18, 19:16
    Ciekawi mnie w jakim celu chcesz konkretnie przeprowadzić badania termowizyjne? Z tego, co się orientuję tę metodę badawczą można wykorzystywać w wielu różnych dziedzinach, w tym na przykład w energetyce. Z tego, co się orientuję możliwa jest nawet diagnostyka tego typu, która sprawdza czy stacja transformatorowa i jej podzespoły działają tak, jak należy.
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka