Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Oczko wodne w ogrodzie-dobry pomysł?

17.01.11, 14:02
    Ostatnio wprowadziłam się do jednorodzinnego domku i wokół domu jest duży ogród. Mam w nim dużo kwiatów, drzew, ale jednak czegoś mi tam brakuje. Więc wpadłam na super pomysł, ale mam pewne wątpliwości. Chciałabym mieć oczko wodne, ale czy przy tym nie ma zbyt dużo pracy? Czy woda szybko się brudzi? Czy w moim oczku zamieszkają żaby?
    Obserwuj wątek
      • bolkowiak Re: Oczko wodne w ogrodzie-dobry pomysł? 19.01.11, 14:41
        ###

Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł. Jakbym miał dom z ogródkiem to też chciałbym mieć oczko wodne.

Podobny dylemat znalazłem na Favore.pl (Jak zrobić oczko wodne w ogrodzie)
        www.favore.pl/forum/remonty-budowa-wnetrza-i-ogrody/jak-zrobic-oczko-wodne-w-ogrodzie,624,0.html
        Ale teraz w zimę to nie ma sensu. Poczekaj do wiosny lub jak się zrobi ciepło.

###
      • grobur Re: Oczko wodne w ogrodzie-dobry pomysł? 20.01.11, 11:39
        Woda w ogrodzie jest bardzo ważnym elementem. Nie tylko z estetycznego punktu widzenia. Wokoło oczka wodnego wytworzyć się może przyjazny mikroklimat. W zależności od tego jak wyobrażasz sobie swoje oczko wodne tyle czeka Cię pracy. Możesz samemu je wykonać a możesz skorzystać z gotowych form do oczek wodnych.
      • newvision Re: Oczko wodne w ogrodzie-dobry pomysł? 21.01.11, 12:19
        Gdyby drzewa rosły tak szybko, jak zielenieje woda w oczku w lecie, to mielibyśmy dżunglę...
        Poza tym te lawy komarów trzeba kasować albo chemią, albo rybami przyniesionymi przez wędkarza. Natomiast jak to w łańcuchu żywieniowym, na ryby też są chętni i mój kot dzielnie wyłapywał każdą łatwą rybę. Na jesień nie było już żadnej...
        Aspekt bezpieczeństwa dzieci też bardzo ważny.
        Oczko wodne jest ciekawym pomysłem, ale trzeba sobie zdawać sprawę z wymagań jakie stawia przed nami jego posiadanie.
          • Gość: Jacco Re: Oczko wodne w ogrodzie-dobry pomysł? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.02.11, 17:15
            Największa bzdura jaką słyszałem,że gmina musi wyrazić zgodę.To nie zależy od żadnej gminy tylko regulują to przepisy.To nie jest obiekt budowlany,nie posiada projektu,więc zlituj się człowieku.(chyba,że piszemy o oczku wodnym o pow. 1ha,To chyba już nie oczko:P:))Wykopanie dołu do którego wkłada się folię (tak robiłem swoje oczko)nie wymaga absolutnie żadnych pozwoleń itd.Utrzymanie go w czystości to żaden problem.Kupuje się pompę (ja mam z fontanną)filtry,w tym ultrafioletowy i nigdy (oczko mam 8 lat) nie wymieniałem wody, a w lato jest krystalicznie czysta.Żab nie miałem,fontannę zatykają mi dżdżownice:))Komarów też nie widziałem, a dzieci mojego brata uwielbiają wchodzić mi w to oczko:).Polecam.

p/s stare prawo budowlane art.29 pkt.15 i 16,których i tak nikt nie stosuje i robi swoje:)
            • Gość: rubinowa Re: Oczko wodne w ogrodzie-dobry pomysł? IP: 150.254.245.* 07.02.11, 08:09
              Jacco, wytłumacz to naszemu wszechwładnemu wójtowi. Chodzi o normalne oczko wodne do 30 mKw. Najpierw napisałam do gminy, bo coś mi się o uszy obiło, że nie pozwala. Oczywiście nie pozwolił. Jeszcze raz napisałam, z prośbą, że gdyby nie, to miał mi podać dlaczego i który paragraf. Odpowiedział, oczywiście jeszcze raz że nie, bo uchwała nie pozwala poza obiektami budowlanymi typu dom jednorodzinny i budynek gospodarczy-żadnych innych stawiać. Następnie zgłosiłam do Starostwa, że zamierzam..., a oni odpisali, że nie wolno bo gmina się nie zgadza. Następnie napisałam do wydziału ochrony środowiska, a oni też odpisali, że nie można, bo gmina się nie zgadza, chociaż według nich oczko to raczej urządzenie wodne a nie obiekt budowlany, ale nie mają mocy prawnej aby zezwolić. Tak więc nie mów mi, że piszę bzdury. Ja wiem, że to chore, ale z takimi bzdurami muszę się godzić, bo nie chcę płacić kary. A jeszcze większą bzdurą jest, że uchwała gminna nie pozwala budować płotów, bram z ELEMENTAMI METALOWYMI. Toż to nawet drewniany płot musi mieć gwoździe. To dopiero bzdura, ale taka gmina. Z tym oczkiem, to tak jestem zła, że chciałam odpowiednią komisję powiadomić, że wójt nadinterpretuje prawo, ale nie chcę we własne gniazdo... itd. Chciałabym, żebyś był naszym wójtem pod warunkiem, że nie zmieniłbyś poglądu na ten temat.
      • mruwa9 Re: Oczko wodne w ogrodzie-dobry pomysł? 05.02.11, 10:05
        to kwestia gustu, ale mnie sie nie podobaja, uwazam je za pretensjonalne i niepraktyczne (bezpieczenstwo dzieci, wylegarnia komarow). Lepiej zasadzic dodatkowe krzaki owocowe lub ozdobne, z laweczka czy innym miejscem do relaksowania sie, czy zbudowac dzieciom domek do zabaw, czy zrobic miejsce do gry w pilke i badmintona. No, ale to moje subiektywne zdanie.
          • Gość: rubinowa Re: Oczko wodne w ogrodzie-dobry pomysł? IP: 150.254.245.* 08.02.11, 07:51
            ha, a jak pewnego ranka zbudzi się i stwierdzi, że przydałyby mu się jakieś pieniądze dla gminy, przyjedzie i: zabulę karę i jeszcze każe mi zasypać. Sęk w tym, że tak naprawdę mam naturalne ubagnienie i chciałabym tylko je uporządkować z samosiejek drzew, wyregulować brzeg, nawet nie muszę używać ni grama cementu. Półtora metra za płotem płynie sobie rzeczka, niedawno wylała i dzięki ubagnieniu woda nie doszła do domu. Wierz mi, nie mam już siły na tego wójta, chyba ściągnę TVN i ośmieszę tego pożal się Boże wójta. Spróbowałam jeszcze złożyć wniosek o zmianę planu zagospodarowania, zebrałam podpisy mieszkańców (oczywiście wszyscy nieświadomi, niektórzy mają oczka, aż mi ich szkoda, bo teraz są świadomi i boją się); odrzucili wniosek, bo było przed wyborami i nie mieli kasy, złożyłam jeszcze raz i czekam; co prawda ten sam wójt, pracownicy ci sami, no ręce opadają
      • deccoarts Re: Oczko wodne w ogrodzie-dobry pomysł? 16.06.11, 14:45
        Oczko wodne to fajny pomysł i niedrogi. W zasadzie samemu można je zrobić.
        Wystarczy wykopać dół, obłożyć go folią i wlać wodę. Dla ozdoby można dodać jakieś rośliny wodne, a całość otoczyć ozdobnymi kamieniami. Jeden czy dwa dni i po robocie.
        Cena może 1000 zł z tymi dodatkami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka