Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Jak urządzić poddasze

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.11, 15:04
    Chciałabym zaadaptować pokój na poddaszu, jako miejsce pracy, marzy mi się niewielkie, spokojne biuro;) Jednakże w pomieszczeniu są w większości skosy, a nie prosty sufit i tutaj tkwi problem. Jak rozplanować ustawienie mebli w takim przypadku?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Projektantka Re: Jak urządzić poddasze IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.04.11, 13:28
        www.domplusdom.pl/mebel/biurko-pod-skosem
        "Planując umeblowanie poddasza nie wolno zapominać o tym, że z racji występujących skosów dachu bardzo trudno będzie nam kupić gotowe meble. Przy wstępnym planowaniu kosztów musimy więc uwzględnić konieczność wykonania mebli na zamówienie. Nie próbujmy ukrywać skosów, a wręcz przeciwnie – wyeksponujmy je i uwydatnijmy, gdyż tylko w ten sposób uzyskamy przestrzeń całkowicie niepowtarzalną. Poza tymi dopasowanymi na wymiar, wybierzmy także niskie meble, których miejsce w każdym momencie będziemy mogli zmienić – mobilne ławy, stoliki i szafki stworzą różnorodne możliwości aranżacji."
        www.e-dach.pl/a/2874,mieszkac-pod-skosami

• mu-dzahedin Re: Jak urządzić poddasze 26.04.11, 11:33
          Trudno się nie zgodzić, tym bardziej, że wykonanie pewnych mebli na wymiar może okazać się nawet tańsze od kupienia "gotowca". Poddasze to trudny teren, ale bardzo wdzięczny. Skosy są dobre pod względem oświetlenia - można w nich montować punktowe światła z regulacją konta nachylenia, a dzięki temu oszczędzamy miejsce na biurku, które stoi pod tym skosem (nie musimy stawiać lampek na biurkach).

Ewentualnie można zaopatrzyć się w gotowe meble i poddać je własnoręcznej "obróbce" :D Ale niewprawionym nie polecam tego typu zabaw, bo można wtopić sporo kasy i nic z tego nie wyjdzie ;)
      • decru Re: Jak urządzić poddasze 11.05.11, 09:43
        Zgadzam się z poprzednikami. W takim pomieszczeniu tylko meble na zamówienie. Pamiętaj też że na poddasza są narażone na większą prac słońca niż niższe piętra. Dlatego warto zainwestować w grubą izolację ścian albo już na etapie projektowania powinno się uwzględnić instalacje pod klimatyzator.
      • Gość: sonia2011 Re: Jak urządzić poddasze IP: *.play-internet.pl 08.06.11, 14:26
        Jeżeli masz możliwość, to skorzystaj z pomocy architektów. Oni najpewniej Ci pomogą urządzić poddasze. Wiedzą, jak wykrozystać nawet najtrudniejszą przestrzeń, tak aby uzyskać dużo miejsca, pomieszczenie było funkcjonalne. Możesz też poprzeglądać strony wnętrzarskie, poszukać inspiracji. Polecam Ci tę: www.n-design.pl/ w galerii mają sporo fajnych realizacji.
        • kobielaaa Re: Jak urządzić poddasze 29.09.17, 09:10
          Jestem świeżo po remoncie poddasza, gdzie powstały dwa pokoje. Też głowiłam się co się tam zmieści - skosy utrudniają aranżację wnętrza. Mąż właśnie robi biurka i półki oraz dwie komody dla synów - musi być pod wymiar, nic ze sklepu nie pasowało. Natomiast ja zdecydowałam się na siedziska dla dzieci typu worki sako - bo mieszczą się wszędzie - nawet pod skosy. Mają dzieci frajdę ;) To bardzo ładne, kolorowe pufy: pufy.pl/pufy/261-pufa-sakwa-m.html#/material-ekoskora/kolory_ekoskora-mix_ekoskora
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka