Forum Dom Dom
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Podtopienia w gminie Prażmów - cenzura w Gazecie?

  03.08.11, 23:24
  Jakiś mądry człowiek wyciął mój post na temat podtopień w okolicach Prażmowa sprzed paru dni i przeniósł go na tzw. "oślą ławkę". Ale po wejściu na "oślą ławkę" dowiaduję się, że post został skasowany w ogóle. Widać post wydawał się za głupi.
  A może by ten mądry cenzor wziął wiaderko w jedną łapkę i łopatę w drugą i pomógł ludziom, których piwnice dawno po ustaniu wielkich deszczów ciągle zalewa woda? Czemu koniecznie trzeba ukrywać fakty - zalane lasy, drogi i nowe budynki, woda ciągle przelewająca się przez drogę wojewódzką 722, rozpadająca się nawierzchnia asfaltowa ? Jak jest to możliwe w terenie, który jest położony na skarpie około 8 do 10 metrów nad nurtem rzeki Jeziorki?
  Ano, skoro jest to faktem, to widocznie jest możliwe... Po prostu, nowe osiedla zlokalizowano na bezodpływowym płaskowyżu. Rowy są zapchane i niedokończone, brak przepustów pod drogami. Woda nie spływa do rzeki. Ludzie wypompowują z piwnic na drogę i z powrotem woda trafia do piwnic.
  A może cenzora zabolała sugestia, że ktoś może na tym zarobić? Ale przecież to nic nowego. Przecież zawsze są ludzie, którzy zarabiają na cudzym nieszczęściu i to chyba żaden wstyd. Przedsiębiorca pogrzebowy, lekarz, strażak, policjant czy prawnik to szanowane zawody. Ale żeby ci ludzie mogli pracować, ludzie umierają, chorują, wybuchają pożary, albo ktoś popełnia przestępstwa. A więc cóż złego w sugestii, że ktoś może zarobić na zniżce cen nieruchomości w zalanej miejscowości? A przyczynę zalań wcale nie jest trudno usunąć - wystarczy zrobic przepusty, udrożnić i ukończyć rowy!
  Czy cenzor znowu wyrzuci post czy przyjmie wezwanie do kopania rowów?
  Obserwuj wątek
   • blueblood Re: Podtopienia w gminie Prażmów - cenzura w Gaze 04.08.11, 22:43
    Tylko żeby tym, którzy decydują o modernizacji infrastruktury tak się chciało, jak im się nie chce... Zza biurka niewiele widać.
    • papaya_cat Re: Podtopienia w gminie Prażmów - cenzura w Gaze 05.08.11, 00:17
     blueblood napisał:

     > ... Zza biurka niewiele widać.

     Dokładnie. Ale osobiście dotrzeć na miejsce jest pracownikowi urzędu szalenie trudno. A przydałby się ten bliski kontakt z przyrodą ... zanim jedynymi mieszkańcami, którzy będą w stanie przetrwać na osiedlowych mokradłach okażą się łosie ...
   • papaya_cat Ocenzurowane poziomice 30.08.11, 07:51
    Znowu zostały wyrzucone z forum trzy posty. Cenzurze tego forum nie podoba się, że ludzie mogą dowiedzieć się, ze w pewnej gminie - i chyba nie tylko w tej jednej:
    - przy podziale pól na działki nie uwzględniano ukształtowania terenu i zaniedbano sprawy własności dróg i melioracji,
    - plany zagospodarowania działek robi się na podstawie niedostatecznie szczegółowych map, z których nie wynika, którędy przyjdzie wysoka woda, nawet daleko od rzeki i wysoko ponad nią,
    - należy także utajnić fakt, że gminy przez dziesiątki lat nie reagują na przypadki zasypywania rowów przy drogach, rowów melioracyjnych i nie dbają o odwodnienie i utrzymanie zbiorników wodnych - chociaż są przepisy również w prawie karnym (!),
    - należało wreszcie ukryć to, ze w końcu ktoś się wziął do odkopywania zasypanych rowów przy drodze 722,
    Czyli z postępowania cenzora - gospodarza tego forum - wydaje się wynikać hasło: Polacy, zalejcie się, może pożar was wysuszy!
    • kropka Re: Ocenzurowane poziomice 30.08.11, 11:35
     żadna cenzura. Nie dorabiaj ideologii.
     Temat jest ważny, ale dotyczący konkretnej gminy. Pisz o tym na forum lokalnym, a nie na forum budowlanym.
     • papaya_cat Re: Ocenzurowane poziomice 31.08.11, 22:49
      kropka napisała:

      > żadna cenzura. Nie dorabiaj ideologii.
      > Temat jest ważny, ale dotyczący konkretnej gminy.

      Dużo było w historii przydługich tekstów dotyczących jednej gminy. Według twojej ideologii należałoby skreślić większą część Iliady, bo Grecy się w kółko tłuką z Trojanami na tym samym terenie, natomiast Odyseja wydaje się bardziej uzasadniona, bo główny bohater wędruje. Zemstę należałoby w całości wykreślić, bo dotyczy tylko jednego muru.

      Ale to jest forum "Dom", a nie tylko "domek na kółkach"! Problem zalanych piwnic i całych domów dobrze jest omawiać na konkretnym przykładzie , ale dotyczy on wielu miejsc w całej Polsce. Przy okazji, zniknął też post z porównaniem sytuacji w trzech różnych gminach...
  Inne wątki na temat:

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nie pamiętasz hasła lub ?

  Nakarm Pajacyka