Forum Dom Dom
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie?

  IP: *.olsztyn.vectranet.pl 01.09.11, 14:26
  Ja spróbuję zastosować matę akustyczną Izoplast, do uszczelnienia akustycznego podłogi pod panelami. Sąsiad z dołu jest uciążliwy...Ktoś stosował to rozwiązanie?
  Obserwuj wątek
   • Gość: ŚmierćSubwooferom Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie? IP: 195.150.64.* 01.09.11, 17:43
    Nie wydaje mi się, że można skutecznie wyciszyć mieszkanie. Moim problemem jest słyszalność dźwięków uderzeniowych. Od sąsiadów słyszę odgłosy, tupania, chodzenia po schodach, a nawet twardego chodzenia na piętach, trzaskania drzwiami, szafkami, pracę pralki automatycznej, każde stuknięcie w wannę... Najbardziej przeszkadzają mi niskie dźwięki, których nie da się zagłuszyć nawet wtedy gdy mam ubrane słuchawki z muzyką na uszach. Doskonale wiem, kiedy są w mieszkaniu sąsiedzi obok, a nawet kiedy jest w mieszkaniu rodzinka z dzieciakami dwa piętra pode mną. Każde trzaśnięcie drzwiami (a niektórzy sąsiedzi nie zamykają drzwi w inny sposób) słyszę niemal tak jakby działo się w moim mieszkaniu. Czasem mam wrażenie, że podłoga się trzęsie od tych hałasów. Mając ubrane słuchawki słyszałem (I BYŁO TO MOCNO DENERWUJĄCE) granie w piłkę w mieszkaniu oddalonym od mojego o 3 piętra. Niektórzy ludzie (ekstrawertycy - ci co od razu zasypiają) nie mają świadomości, że produkują tyle niechcianego hałasu. Hasłując czują, że istnieją. Oni lubią hałas i cały dzień spędzają przy włączonym radiu bądź telewizorze. Nie wierzę, że da się takie niskie dźwięki wyeliminować. Wydając kupę kasy trochę je tylko osłabimy. Mieszkania budowane w Polsce nie spełniają polskich norm przepuszczalności hałasu i nikt tego nie sprawdza. Podobnie z nowo budowanymi drogami.
    • megasceptyk artykuł o kratonach :) 01.09.11, 21:20
     tak to jest jak się buduje kartony, pustaki :)
     • Gość: Marek Mata Wygłuszająca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.12, 21:44
      Witam,

      jakby kogos interesowała mata wygłuszająca samoprzylepna (różne rozmiary) w bardzo dobrej cenie, to proszę o kontakt. Mata po likwidacji sklepu.

      794084835
    • Gość: jaguarex007 Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: 165.228.5.* 02.09.11, 04:05
     A w co ubierasz swoje sluchawki? I dlaczego?
   • Gość: Filus Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie? IP: 82.160.132.* 01.09.11, 20:31
    Izolacyjność styropianu wynosi 0 słownie ZERO, zatem kasetony to co najwyżej placebo.
    Proponuje pisać o połowe mniej artykułów, ale przed ich napisaniem dokształcić się. Styropian tłumi jedynie dzwięki uderzeniowe na podłodze, ale jako przekroda jest akustycznie przezroczysta
    • Gość: karol Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.11, 21:25
     ha, wiedzialem, ze w pierwszych pieciu komentarzach pojawi sie jak zasrany madarala, ktory bedzie zaraz pouczal autora artykulu :)
     • Gość: filus Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: 82.160.132.* 01.09.11, 21:31
      tylko nie zasrany madrala, trzeba zwracac uwage na to co sie pisze i mowi. To, ze izolacyjnosc akustyczna styropianu wynosi zeor jest faktem niezaprzeczalnym, zatem autor piszac o tym czy o tamtym, albo powinnien się dokształcić lub zapytac o aspekt techniczny adekwatnej osoby. Potem jest tak, ze ludzie czepria wiedze z internetu, ktora ni jak ma sie do podstawowych praw fizyki. Najgorsze jest to, ze takie błędy są potem nagminnie powielane. Za tak kardynbalny blad autor powinnien niezwlocznie przeprosic, doksztalcic sie i sprostowac artykul. NIestety watpie czy cos takiego nastapi. Kolega jesli sie nie zna i nie ma wiedzy w tym temacie to porsze nie pisac bzdurnych komentarzy, ktorych ilosc jest juz wystarczjaco wysoka, a jesli nie to odsyłam kolego do szkoly podstawoej aby sie dokształcił :), widać jednak ze wiedza jest w naszym krauju produktem deficytowym.
      • microprofesor Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie 01.09.11, 22:09
       Gość portalu: filus napisał(a):

       > tylko nie zasrany madrala, trzeba zwracac uwage na to co sie pisze i mowi. To,
       > ze izolacyjnosc akustyczna styropianu wynosi zeor jest faktem niezaprzeczalnym,

       Sugerujesz, że stojąc za przegrodą ze styropianu o grubości, powiedzmy, 2 metrów, będę słyszał źródło dźwięku równie głośno, jakby tej przegrody nie było?
       • Gość: filus Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: 82.160.132.* 01.09.11, 22:18
        ja nie sugeruje, ja to wiem od strony teoretycznej i praktycznej. Jestem absolwentem AKustyki i sprawdzalem izolacyjnosc akustyczna styropianu empirycznie :). Styropian zastosowany na podlodze plywajacej moze tlumic dziweki uderzeniowie - dziala jako izolator pomiedzy posadzka, ale tlumi tylko i wylacznie dziweki uderzeniowe czyli dziala w pewnym sensie jako tlumik drgan, ale czy 2m styropianu czy 2000000m to nie ma znaczenia :). Fizyki nie mozna oszukac w sposob racjonalny
        • Gość: Andy Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: *.play-internet.pl 01.09.11, 22:42
         Te absolwent, a na tych kursach AKustyki, pisać po polsku nie nauczyli ?
        • heine-ken Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie 02.09.11, 00:00
         To straszne że absolwenci akustyki pozwalają sobie na takie uproszczenia tematu. Tak, wiemy, że przyklejenie na sufit i ściany mija się z celem, jeśli hałasuje sąsiad u góry. Długo by tłumaczyć dlaczego. Niemniej jednak gdy to my chcemy hałasować, sąsiad poczuje dużą ulgę. Zrób sobie eksperyment - szczelną obudowę ze styropianu na swojej kolumnie głośnikowej. Jeśli nie usłyszysz żadnej różnicy z czy bez, będziesz mógł pisać banialuki o zero i przezroczystości. Wniosek - styropian może być całkiem niezłym izolatorem akustycznym, zależy do czego chcemy go użyć.
         • Gość: filus Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: 82.160.132.* 02.09.11, 09:24
          Powtarzam zero to zawsze będzie zero, a nie subiektywne odczucia. Na oko to można polać wódkę do kieliszka :). Jeżeli ktoś wykłada kolumnę głośnikową styropianem to "szacuneczek", do tego służą inne materiały i ich zadaniem nie jest wyciszenie ale zwiększenie objętości obudowy, ale 90% ludzi z niewiedzy powtarza, żę to materiał ma służyc jako wyciszenie a tą szkolny błąd. Nawet na chlopski rozum, jaki byłby sens wyciszania zestawy głośnikowego ? Do tego celu słuyży potencjometr :). Tak na marginesie kolumn głośnikowych w gospodarstwach domowych się nie używa, tylko są to zestawy głośnikowe, kolumna głośnikowa to zupełnie coś innego, ale o tym można doczytać.
          Reasumując, gdzieś coś dzowni tylko nie wiadomo w którym kościele, jeśli ktoś chce się wymadrzać to proszę używam merytorycznych argumentów, nie mylić podstawowych pojeć, nie zmieniać praw fizyki. Takie są potem konsekwecje pisania głupot, żę ludzie swoją wiedze potpierają "internetem", najgorzej jak jest to wiedza płynąca z tego typu wypowidzi co moi poprzednicy.
          • heine-ken Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie 02.09.11, 10:38
           Zero to poziom twojego profesjonalizmu. Polecam rozdziały 6.5.2 i 7.1 z poniższego:

           www.tremolo.pl/Artykuly/Akustyka/Dobor,materialow,na,wygluszenia.html#_Toc198634240
           Styropian rzadko nadaje, dźwięki to b. szeroki temat, a fizyka każdego budynku jest inna. Można sobie jednak wyobrazić okoliczności, w których dwa razy grubsza warstwa styropianu jest lepsza od wełny, np. kiedy masz go dużo i nie masz co z nim zrobić. A pozostałych przestrzegam przed takimi pseudo-inżynierami. Jeśli ktoś techniczny w branży takiej jak budowlanka używa słowa 'zero', prawdopodobnie nie rozumie złożoności tego świata.
           • Gość: filus Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: 82.160.132.* 02.09.11, 11:06
            Po pierwsze autor pracy dyplomowej, ktora nie jest dla mnie pracą naukową, ale to inny problem, nie podaje jaki styropian poddał badaniom, może to Akustyr a może coś innego. Jeśli ktoś zamierza izolować przegrodę styropianem to proszę bardzo jego sprawa, może zadziała efekt placebo, ale styropian do izolacji to pomyłka, poza oczywiście pływającą podłogą, ale to już wówczas ten materiał nie działa strikte jako izolator tylko jako dylatacją pomiędzy konstrukcją budynku a podłogą, zresztą to działa w teorii a praktyce bardzo trudno jest uzyskac, co nie oznacza ze jest to niemożliwe. Jeśli ktoś wycisza kolumny i nie wie czym jest kolumna, to nie ma prawa wypowiadać się w tym temacie. Wydaje mu się, że jesli znajdzie cos w internecie to juz wszystko wie, a temat trzeba jeszcze zrozumieć, zatem proponuję zacząć edukację od pojęcia kolumna, potem temat wyciszanie kolumny :) i zapraszam ponownie do dyskusji, tylko proszę się przygotować merytorycznie

            • heine-ken Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie 02.09.11, 12:09
             Po pierwsze to praca została obroniona na UŚ. Pochwal się proszę tytułem naukowym umieniem, nazwiskiem, i najlepiej jeszcze nazwą firmy, ku przestrodze, i zakwestionuj. Może w nagrodę dostaniesz nobla. Braki merytoryczne pracy wytknięte zostały w komentarzu.

             Po drugie akustyr to też styropian, tyle że dwie płyty o różnych gęstościach. To nie czyni z niego nie-styropianu.

             Po trzecie, radziłem poglądowo abyś obłożył głośnik (kolumnę, zestaw) styropianem Z ZEWNĄTRZ i posłuchał czy jest różnica. Ale dla ciebie najważniejsze jest to, że nie znam terminologii. Nie muszę, pracuje w kompletnie innym zawodzie, nawet nie jestem inżynierem (jedynie magistrem i informatykiem).

             Po czwarte, zgadzam się, że praktyczna przydatność styropianu jest niska, ale jako laik udowadniam, że teza o ZEROWEJ izolacyjności styropianu jest BZDURĄ. Tym samym uważam, że jako laik zdemaskowałem pseudo-fachowca, który wciska ludziom mity i kity. Mam nadzieję, że powstrzyma to ciebie od sprzedawania innym infantylnych, binarnych sądów typu "zerowa izolacyjność", "100% izolacyjność", itd. Dlaczego? Bo robienie tego pod płaszczykiem absolwenta szkoły wyższej jest nieetyczne! Jeśli podpisujesz się np. jako lekarz, wchodzisz w strefę tzw. zaufania publicznego i nie możesz twierdzić, że człowiek ma trzy śledziony i dwa serca, a na raka najlepsza jest homeopatia. Dlaczego? Bo to nieetyczne. Bez odbioru.
             • Gość: filus Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: 82.160.132.* 02.09.11, 12:21
              No widzisz, ja akurat z zawodu jestem Akustykiem, magistrem i inżynierem (Politechnika Wrocławska), na co dzień jestem programistą. Wiesz jaka jest różnica pomiędzy inżynierem a laikiem ? tak, że ja nie obalam podstawowych praw fizyki na podstawie swoich subiektywnych empirycznych doświadczeń, nie wypowiadam się w tematyce medycyny bo jej nie znam, a tematykę styropianu pod kątem izolacyjności akustycznej i termicznej znam bardzo dobrze.
              Tak się zastanawiam kto Panu przyznał tytuł mgr ?? osobie, która w ten oto sposób obala podstawowe prawa ? Jaką uczelnie kolega kończył, Zielona Góra ?
              Niestety po raz kolejny nasuwa się zasmucający wniosek, że poziom edukacji uczelni wyższych jest beznadziejny, i co roku wypuszczają na rynek pracy ludzi, którzy zdali maturę z wiedzą 30%.
              Tak czy inaczej życie weryfikuje wiedzę i umiejętności.
              Tak z ciekawości to informatyk czy progamista, bo to znacząca różnica :) ?


              • megasceptyk Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie 02.09.11, 22:04
               Z tego co tu pobieżnie czytam wynika, że można bezstratnie przesyłać energię przez materię.
               Genialne! Jestem w Matrixie!
      • jan2211 Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie 04.09.11, 21:54
       Czy słyszałeś o akustycznym styropianie podłogowym.Bo ja tak.
       • Gość: filus Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: *.lan-177.netconnect.pl 06.09.11, 14:57
        "Akustyczny styropian podłogowy, dzięki specjalnej obróbce plastycznej, charakteryzuje się dużą elastycznością, dającą korzystne właściwości tłumienia dźwięków uderzeniowych. "

        Zatem tłumi źródła hałasu uderzeniowego i ma zastosowanie w budownictwie przy systemie "podłogi pływającej" - zatem jest tak naprawdę tłumikiem a nie izolatorem. To tak jakbyśmy zamiast styropianu zoastosowali system sprężyn, stłumią nam drgania ale nie izoluja.

        Zatem jeśli jeszcze ktoś uważa, ze obala prawa fizyki, hałasu itp i twierdzi, że styropian dobrze izoluje i wygłusza to poproszę o merytoryczne argumenty, ale nie takie w stylu, że sobie ktoś robi para eksperymenty w domu i mu subiektywnie wychodzi, że obalił podstawowe prawa fizyki, no chyba, że ktoś jest iluzjonistą ;)
     • Gość: ooo Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: *.adsl.inetia.pl 06.09.11, 14:39
      przyłóż sobie do ucha kawałek styropianu i pstryknij z drugiej strony. zobaczysz, jak wygłusza.
      • Gość: filus Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: *.lan-177.netconnect.pl 06.09.11, 15:00
       Bardzo zabawne doświadczenie. Proszę wykonać doświadczenie bez styropianu, być może umysł się rozjaśni :)
     • Gość: Izabela Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: *.petrus.pl 26.03.12, 22:51
      Osoba która wypowiada się w artykule jako ekspert OSOBIŚCIE wyciszała moje mieszkanie za ciężkie pieniądze i ....pozbawiła mnie nie tylko złudzeń o wyciszeniu, ale także kwoty ponad 6 tys zl... poszukuję osób ktore takze zostały oszukane i naciągnięte!!!
   • Gość: muzyk Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.11, 21:23
    Widziałem kiedyś w Japonii jak gość w mieszkaniu grał ostro na fortepianie, a ja tylko widziałem jak on miota się przy instrumencie - część pokoju to była szklana,klimatyzowana część - przykład wyciszenia idealnego:)
   • forumonline Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie? 01.09.11, 22:02
    nowoczesne mieszkania, bloki, buduje się tak, że nie słyszy się sąsiada za nic - naturalnie to kosztuje, jest to zarówno kwestia użytych materiałów, jak i rozplanowania mieszkań - można je tak rozłożyć, że każde mieszkanie będzie miało "sąsiadów" tylko w pionie, a sa budeynek nie wygląda jak dziwoląg, wygląda schudnie i naprawdę sensownie.
    Sam mieszkam w takim budynku, na dodatek na ostatnim piętrze, więc mam tylko sąsiada pod sobą, dookoła ściany zewnętrzne. Tego nie da się opisać, ale ten, co to zaprojektował, był trochę geniuszem, budynek nie jest nowy absolutnie, ani nie ma w środku nowoczesnych materiałów. Cisza, spokój, do tego fantastyczne otoczenie - ogród, o jakim może pomarzyć niejedna osoba. I takich mieszkań życzę wszystkim.

    A dla tych, którym hałas daje w tyłek....pozostaje relanium i konsekwentne postępowanie z hałasującymi. Jak robią to celowo i nagminnie, to radzę się nie ujawniać, tylko się odegrać, jest wiele sposobów. Gdy jednak zbierzecie się do kupy, to sprawa do sądu będzie wskazana.
   • rabbinhood fajnie 01.09.11, 22:39
    a co zrobić gdy: blok z czerwonej cegły jest połączony z podziemnym bunkrem nad którym przebiega linia tramwajowa, co przenosi drgania na budynek, po schronie i linami stalowymi wspierającymi trakcję. Stropy w budynku to stropy Kleina, gdzie zastosowano w latach 50tych szyny i te szyny rewelacyjnie przenoszą drgania i dźwięki, bo oczywiście gumowych podkładek wtedy nie stosowano. Budynek miał wytrzymac bombardowanie, ale nikt nie wyliczył ile wytrzymają ludzie. Szczęście że lokatorzy to sami spokojni ludzie i zachowują się jak Japończycy. Akcja rozgrywa się w Łodzi.
    • Gość: YaBol Sprzedać i przeprowadzić się do nowego mieszkania. IP: *.internetia.net.pl 02.09.11, 03:47
   • Gość: gosc Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie? IP: *.home.aster.pl 02.09.11, 01:49
    Można kombinować, albo znaleźć kogoś, kto już to wszystko przerobił. Ja znalazłem firmę od wyciszania i jestem zadowolony (www.neoprim.eu)
   • kazik12groszy Re: Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie 02.09.11, 16:46
    stopery, straż miejska, policja, kolumny z heavymatelem na maksa w ramach rozkosznej zemsty:) i wychodzimy z domu na spacer
   • Gość: sharin Z za sciany? IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.11, 22:19
    Autor niczym jezykoznawca rozwodzi sie nad znaczeniem słów (wygluszanie versus wytlumianie), a jednoczesnie wali ortografy typu "z za ściany". Zza pisze sie łącznie!!!
   • forumonline [...] 03.09.11, 01:29
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
   • Gość: Great Cicho-sza! Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie? IP: *.sggw.waw.pl 06.10.11, 10:46
    Na najlepsze płyty wyciszające polecam w wolnej chwili: www.all-casinos-games.com/pl
  Inne wątki na temat:

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nie pamiętasz hasła lub ?

  Nakarm Pajacyka