Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Standard polskich mieszkań pozostawia wiele do ...

IP: *.dynamic.chello.pl 22.11.11, 17:55
    Polskiemu katolikowi ustęp nie potrzebny, wystarczy że krzyż wisi nad progiem.
    Obserwuj wątek
      • robertkucharski Re: Standard polskich mieszkań pozostawia wiele d 22.11.11, 20:06
        Gość portalu: Fajdak napisał(a):

> Polskiemu katolikowi ustęp nie potrzebny, wystarczy że krzyż wisi nad progiem.

Moim skromnym zdaniem nie w tym rzecz, problem lezy gdzie indziej a mianowicie komuna nauczyła ludzi ze wszystko maja dostac za darmo, a jezeli ma za cos zapłacic to jak najmniej, "bo jak to glazurnik ma zarobic 3000 miesiecznie - przeciez to fizol" i dzieki takiemu mysleniu wykanczaja te mieszkania sami , lub co gorsza biora najtansze ekipy ( takie zenki z czerwonymi twarzami - ktorzy psuja rynek trzymajacym poziom wykonawca). A ze po zakonczeniu prac to remontowane mieszkanie wyglada jak chlew ....... no coz o gustach sie nie dyskutuje.

Pozdrawiam.
        • Gość: innyfizol nieapropos IP: *.wtvk.pl 26.11.11, 02:05
          Panie Kucharski, artykuł jest o czymś innym. Tu nie chodzi o krzywo położoną glazurkę, tylko o to, że do budynku nie dociągnięto kanalizacji i za potrzebą chodzi się np. do latryny w podwórzu. W takiej sytuacji ubikacja z betonową podłogą i gołymi cegłami byłaby luksusem.

A sytuacja taka wynika tylko i wyłącznie z jednego powodu: biedy. Osoba ledwo wiążąca koniec z końcem, niedojadająca pod koniec miesiąca, nie będzie inwestowała w wygody, które na dodatek posłużą komuś innemu po mojej śmierci.

I ja się z tego cieszę. Boże nas broń przed eurokomisarzami z Brukseli, którzy gotowi uznać taki stan za nielegalny i pod groźbą eksmisji nakażą budowę instalacji gazowej i łazienki z ciepłą wodą.
          • Gość: / Re: nieapropos IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.11, 10:28
            o to wlasnie chodzi
            a tempo jest mniej wiecej rakie ze za 700 lat mozemy osiagnac jakies optimum - za 700 lat
      • Gość: leoś Standard polskich mieszkań pozostawia wiele do ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.11, 01:38
        Powiedzmy sobie, nadal urzędasowskie świnie potrafią nakazać rozebrać ubikację w domu! Któryś śmieć z urzędu poniósł za to karę? Nieeeee... Może tym sukinsynom przydałaby się jakaś rewolucja i parę taczek pod urzędem? Zweryfikować śmieci, panowie posłowie... i niech prawo oczywiście obowiązuje wstecz.
        • Gość: inzynier nakazać rozbiórkę wc??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.11, 10:26
          Taka sytuacja jest mozliwa w jednym przypadku - gdy lokator/najemca wykonal sobie lazienke NIELEGALNIE: bez projektu i bez nadzoru wymaganego OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM.

Urzędnik wykonuje wyłącznie to co mu przepisy nakazują i nakaz samowoli budowlanej nie jest przejawem złej woli.
          Czasami warto popatrzeć na siebie i ponieść karę za wybryki niezgodne z obowiązującymi przepisami.
          • Gość: Maria Re: nakazać rozbiórkę wc??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.11, 13:20
            Najwidoczniej nie masz pojęcia o okolicznościach, w jakich ktoś w końcu decyduje się na nielegalną łazienkę. Ja się już nasłuchałam, to zgroza co się dzieje w tych kamienicach.
      • gracuszek Re: Standard polskich mieszkań pozostawia wiele d 23.11.11, 08:27
        :)
      • Gość: gość Standard polskich mieszkań pozostawia wiele do ... IP: *.tktelekom.pl 23.11.11, 09:12
        Panie Robercie napisał pan, że ...../komuna nauczyła ludzi ze wszystko maja dostac za darmo/...., nie wiem skąd u Pana takie przekonanie, jestem osobą urodzoną, wychowaną , pracującą w tamtych czasach i wiem, że nic moi rodzice nie dostali za darmo, ciężko pracowali i z trudem ciułali latami pieniądze na większe mieszkanie z odrobiną luksusu w postaci c.o, ubikacja i łazienka,gaz , 4 ludzi mieszkało na 29 m2, mieszkanie dostała w końcu moja Matka, gdyż Ojciec już go nie doczekał. Nie mam pojęcia skąd u młodych ludzi to przekonanie, że w tamtych czasach ludzie dostawali wszystko za darmo. Jeszcze pracuje i wiem, że w tamtych czasach się nie dorobiłam a w tych to już w ogóle.
        • Gość: 123 "za darmo" w socjalistyczej polsce (nigdy... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.11, 10:36
          nie było w PL komunizmu!!!) mozna bylo dostać pałami od ZOMOwca...

To o czym autor pisze tyczy się wyłącznie pewnej małej grupki społecznej która o dziwo w kapitalistycznej Polsce dalej istnieje - to ludzie żyjący na tzw socjalu. Im się wszystko "należy" i wszystko "mają dostać" od gminy.
          Tyczy się to zarówno ludzi starej daty jak i młodzieży wychowanej (20 latkowie) w takim środowisku... Czy to kapitalizm ich nauczył takiego zachowania??? W "komuniźmie" (któego w PL nigdy nie było) nigdy nie było im dane żyć ;-)
          • Gość: podatnik Re: "za darmo" w socjalistyczej polsce (nigdy... IP: *.uznam.net.pl 25.11.11, 07:25
            > To o czym autor pisze tyczy się wyłącznie pewnej małej grupki społecznej która
            > o dziwo w kapitalistycznej Polsce dalej istnieje - to ludzie żyjący na tzw socj
            > alu. Im się wszystko "należy" i wszystko "mają dostać" od gminy. (...)

Masz rację, ale nie do końca. Mam tutaj sąsiadów właśnie z takiego gatunku. Na pozór zupełnie normalne rodziny: jeden pan pracuje i jego żona też, druga rodzina prowadzi firemkę, mają kilka samochodów. I ...niczego nie zrobią w swojej kamienicy. Wszystkiego żądają, wszystko im się należy, wszystko ma dać ADM, posprzątać, wymalować. A bałagan jest jak na cygańskim śmietnisku. Niby nikt nie śmieci, wszyscy porządni a jednak jakoś tajemniczo sytuacja się pogarsza. Bo to nie "ich", to państwowe, obce, można niszczyć, rzucać śmieci, wysr... psa tuż przed progiem, uszkodzić ścianę, wyrwać klamkę, z nudów przypalić włącznik światła... Taki gatunek. Niezwiązany z ustrojem. Związany z ogólnie niskim poziomem cywilizacyjnym naszego narodu.
          • Gość: za darmo Re: "za darmo" w socjalistyczej polsce (nigdy... IP: *.wtvk.pl 26.11.11, 02:09
            > Tyczy się to zarówno ludzi starej daty jak i młodzieży wychowanej (20 latkowie)
            > w takim środowisku... Czy to kapitalizm ich nauczył takiego zachowania??? W "k
            > omuniźmie" (któego w PL nigdy nie było) nigdy nie było im dane żyć

1. Kapitalizm nie jest przeciwieństwem ani socjalizmu ani komunizmu.
            2. Socjalizm panoszy się na naszych ziemiach od 70 lat i przez ostatnie 20 tylko się umocnił.
      • naprawdetrzezwy Ojej! Odkryliście z GUS, że w RP nie burzy się dom 23.11.11, 10:11
        ów, by w ichg miejsce budować nowe?
        Cud...

;>>>
      • Gość: FreakyMisfit Co ciekawe, standard jest coraz gorszy... IP: *.dynamic.chello.pl 26.11.11, 10:36
        Coraz mniej (i to nowych!) mieszkań ma kuchnię i łazienkę :(
      • paprykowychips Re: Standard polskich mieszkań pozostawia wiele d 26.11.11, 17:14
        Gość portalu: Fajdak napisał(a):

> Polskiemu katolikowi ustęp nie potrzebny, wystarczy że krzyż wisi nad progiem.
        Nad każdymi drzwiami, na połce i jeden schowany w szafce na potrzeby ew. kolędy.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka