Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

jakie znacie metody na oszczędzanie prądu?

05.03.12, 23:40
    Co zrobić, aby, nie ograniczając wykorzystania dóbr, do jakich przywykliśmy, jednocześnie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej?
    Jakie macie pomysły, koncepcje, zastosowania?
    Zobaczcie, co ja o tym myślę, na dobry początek mirekem.pl/?p=210
    Obserwuj wątek
      • Gość: :) Re: jakie znacie metody na oszczędzanie prądu? IP: *.44.170.89.rev.sfr.net 06.03.12, 11:49
        ladnie piszesz przeczytalam caly twoj artykul ,wiec nie wierze ,zebys nie znal zasad oszednosci pradu , poprostu zeby mniej placic nalezy malo go uzywac!!
        a jako jedna z podstawowych zasad regularnie odmrazac zamrazarke ,wylanczac prad w pomieszczeniach w ktorych nikogo nie ma ,nie zostawiac kontrolek pradu w urzadzeniach na noc,
        druga wazna zasada wczesnie chodzic spac haha a tak calkiem od siebie ,gdyz tez zwracam uwage na oszednosci to powiem ze ja sama juz nie wiem na czym jeszcze moglabym zaoszczedzic u siebie w domu poprostu place te cholene rachunki i tez nie moge sie nadziwic za co to tyle tym razem .......
        • smakunia Re: jakie znacie metody na oszczędzanie prądu? 11.03.12, 18:50
          Na własnej skórze przekonałam się jak bezmyślnie płacę za prąd. Postanowiłam wychodząc z domu wyłączać niepotrzebne urządzenia. Dotąd zostawiałam na podtrzymaniu telewizor, włączone małe światła. W całym mieszkaniu paliły się światła, choć tam nikogo nie było.
          Po pół roku przeżyłam mała radość po otrzymaniu nowej opłaty za światło. Już nie było niedopłaty, a wręcz za 1 miesiąc nic nie płaciłam Warto żyć z głową, By nie wyrzucać ciężko zarobionej kaski. Czego wszystkim życzę.
          meble dla dzieci
          lampy dla dzieci
          meble dziecięce

• mirek_em Re: jakie znacie metody na oszczędzanie prądu? 11.03.12, 21:16
            Ja się zastanawiałem kiedyś nad rozwiązaniem tego systemowo. Podłączeniem TV i innego tego typu sprzętu pod czasowy wyłącznik, aby w określonych godzinach te urządzenia nie pobierały prądu nawet na stand by. Nawet zainwestowałem w to kilkanaście złotych i kupiłem odpowiedni wyłącznik czasowy. Przeraziła mnie tylko myśl, czy aby na pewno w ten sposób nie skróci się żywotność tego sprzętu? Niestety, nie mam wystarczającej wiedzy w tym temacie, a nie zdążyłem znaleźć nic konkretnego na ten temat.
            Zresztą, o ile wyłączenie urządzenia gdy jest ono już w stand by nie powinno raczej jemu zaszkodzić, o tyle bardziej mnie zastanawia takie twarde wyłączenie urządzenia pracującego "pełną parą". Ja zamierzałem w ten sposób właśnie zapobiec graniu TV przez całą noc, gdy zdarza mi się przysnąć na kanapie w salonie. Ustawiłbym, że np. o 1 w nocy na bank jest wszystko twardo odłączane i już. Pytanie tylko własnie, czy takie regularne twarde wyłączenia nie wpłyną negatywnie na całą tą elektronikę?
        • mirek_em Re: jakie znacie metody na oszczędzanie prądu? 13.03.12, 08:56
          Potwierdzam, sam się na to naciąłem. Kupiłem tanią żarówkę LED i "pochodziła" może z jakieś dwa miesiące, i to będąc używaną jedynie wieczorem przez może kilka godzin!
          Z tym, że z drugiej strony, jak czytam o markowych producentach, to też im nie wierzę. Nie wiem czy znacie coś takiego, jak "zmowa żarówkowa" czy jakoś tak to się nazywało. Kiedyś gdzieś oglądałem film, wg którego najwięksi producenci żarówek w latach zdaje się trzydziestych ubiegłego wieku doszli do wniosku, że nie opłaca im się produkować długo żyjących żarówek. Lepiej produkować żarówki o krótszym czasie pracy, bo wtedy sprzedaż jest większa. Ponoć takie znowu trwają do dzisiaj w coraz to większej ilości gałęzi przemysłu. Ponoć... Nie wiem, ile w tym prawdy, ale po tym, jak mi się psują chociażby sprzęty AGD tuż po tym, jak skończy się na nie gwarancja, to zaczynam wątpieć, czy to tylko taki gigantyczny zbieg okoliczności... A co Wy o tym myślicie?
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka