Forum Dom Dom
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Dwie taryfy prądu nocna i dzienna i podlicznik

  21.12.12, 15:14
  Witam.Do tej pory mamy wspólny licznik z rodzicami mojego narzeczonego.Płacimy na pół rachunek za prąd.Wydaje mi się to nie opłacalne dla nas.Płacimy 225 zł co drugi miesiąc a napewno tyle nie używamy .Ogólnie rachunek jest na 450zł.Teraz rodzice się wyprowadzili.Chcemy założyć podlicznik.Ktoś wie ile to kosztuje? chcemy mieć dwie taryfy. Nocną i dzienna. W jakich godz trwają te 2 taryfy? A jeszcze jedno.Myślałam ze jakbyśmy założyli teraz podlicznik to byśmy dostali nowe rachunki a znajoma mi mówiła ze te rachunki co już są musimy płacić.o co w tym chodzi?
  Obserwuj wątek
   • Gość: AniaSK Re: Dwie taryfy prądu nocna i dzienna i podliczni IP: *.trans.net.pl 21.12.12, 18:20
    Coś mi się zdaje, że mało wiesz o 2 taryfach....:) 2 taryfy warto mieć jeśli na tańszej będziesz zużywać znacznie więcej prądu niż na droższej. Generalnie 2 tafyry są opłacalne, gdy masz np. ogrzewanie elektryczne, bojler czyli coś pobierającego dużą ilość energii w określonych godzinach. Oczywiście ważny jest przydział mocy i odpowiednia instalacja. 450zł co drugi miesiąc jakoś nie sugeruje mi ogrzewania elektrycznego :)
    Godziny taryf zależą od dystrybutora, więc sobie sprawdź u swojego.
    Podlicznik polega li tylko na tym, że na głownym liczy się całość prądu, zaś na podliczniku jakaś wyodrębiona część urządzeń - podlicznik zakładasz sobie do wewnętrznych rozliczeń, ZE nie będzie Cię wg niego obciążał. Możesz też po uzyskaniu z ZE technicznych warunków w ogóle wydzielić swoją część instalacji, założyć oddzielny licznik, sama podpisać umowę z ZE.

    Weź sobie mądrego elektryka i niech Ci poradzi, co możesz zrobić;) na odległość to niemożliwe.
    • Gość: koko Re: Dwie taryfy prądu nocna i dzienna i podliczni IP: *.play-internet.pl 22.12.12, 07:20
     Tak dokładnie jest. Podlicznik nie ma nic wspólnego z drugą taryfą. Licznik dwutaryfowy zamontuje Ci zakład na wejściu, a potem możesz w instalacji założyć podliczników ile chcesz - na każde urządzenie osobne. O np gdybyś miała piec jak ten www.drono.pl/dynamiczne/
     to możesz mu dać podlicznik, ale tylko dla własnej informacji ile on Ci bierze. Licznik załączy odpowiednią taryfę dla całego domu w określonych godzinach. A 450 na dwie rodziny, na dwa miesiące to normalna stawka.
   • szarpak21 Re: Dwie taryfy prądu nocna i dzienna i podliczni 22.12.12, 11:02
    Jeżeli chodzi o nowy licznik energii elektrycznej , to trzeba podpisać umowę z zakładem energetycznym ( podpisuje ja osoba która jest właścicielem nieruchomości ), poza tym trzeba spełnić cala masę norm i przepisów , co zazwyczaj wiąże się z kuciem ścian i instalowaniu nowych przewodów , skrzynek , zabezpieczeń elektrycznych itp ( tego typu operacje może wykonywać tylko uprawniona do tego osoba ) .
    Pod licznik ,,, możemy sobie zamontować za licznikiem energii elektrycznej w miejscu w którym chcemy i nie musimy nikogo o tym informować . Pod licznik może jednak nie rozwiązywać problemu opłat za energie elektryczna , nie wykluczone ze w jego przypadku będziemy zmuszeni przebudowywać instalacje elektryczna tak aby zliczał on to za co faktycznie chcemy płacić .
    Wydaje mi się ze w tym przypadku należy zaprosić do domu elektryka ( elektryka a nie kogoś kto się zna ) i zobaczyć jakie propozycje rozwiązania tego problemu zaproponuje .
    • Gość: rubinowa Re: Dwie taryfy prądu nocna i dzienna i podliczni IP: 150.254.245.* 03.01.13, 08:47
     Mamy taryfę G12w, 120 mKw ogrzewanych matami elektrycznymi, 2 przepływowe elektryczne podgrzewacze wody, wszystko na prąd (brak gazu), zimą w mrozy dogrzewamy grzejnikiem elektrycznym garaż 34 mKw. Można zorganizować się - niska taryfa codziennie od 21.00 do 6.00 i weekendy, tak więc: pranie, zmywanie, odkurzanie. Średnie miesięczne zużycie prądu w 2011 r. (jeszcze nie liczyłam 2012 r.) kosztowało nas 256 zł. Dodam uwagi: jednowarstwowy ytong 42 cm, 2 osoby, zużycie wysokiej taryfy do niskiej do 1:4.
     • andzia.99125 Re: Dwie taryfy prądu nocna i dzienna i podliczni 07.01.13, 20:46
      Właścicielem mieszkań jest mój przyszły teść. W jednym mieszkaniu mieszkam z narzeczonym i córka(14 miesięcy) . Odkąd tu mieszkam jest taryfa G12 i właśnie też myślę czy nie namówić teścia na zmianę na jedną taryfę? wiąże się to z kosztami? do tej pory płacilismy rachunek na pół .Ale teraz myślę albo założyć podlicznik albo osobny licznik.A taryfa nocna ponoć jest też między 14-16 czy jakoś tak.
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka