Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Kupno działki i jej sprawdzenie - dedektyw??

31.01.13, 14:13
    Witam,

Chciałabym zakupić działkę budowlaną, znalazłam nawet lokalizację i kilka działek wartych zainteresowania, ale zaczyna się problem dotyczący tzw. sprawdzenia działki. Niestety kiedyś też kupowaliśmy działkę rekreacyjną i po naszym sprawdzaniu wydawało sie wszystko OK, a potem zaczęły wychodzić dziwne klocki i w ostatecznie mieliśmy duże problemy i stratę. Chcielibyśmy uniknąc podobnej sytuacji i dlatego pytam Was czy są takie osoby/instytucje które obiektywnie, za opłata, sprawdzą daną działkę pod każdym względem, przeprowadzą wywiad z sasiadami, sprawdzą w gazowni plany, w elektrowni itd itd. Czy można kogoś takiego znającego sie na rzeczy wynająć. Czyli ktoś kto stwierdzi uczciwie ze sprawdził wszystko co możliwe i działka jest "czysta" do kupienia. Pozostanie kwestia czy się podoba i czy finansowo jest OK uwzględniając np. pociągniecie mediów itp.
    Mamy taką jedną działkę na oku, ale nie za bardzo mogę pojąć, gdyż mam jakieś podejrzenie, dlaczego nie chce sie ta działka sprzedać od 3 lat. Dla nas jest atrakcyjna - tylko czy gdzieś nie ma haczyka??
    Proszę o informacje czy np. rzeczoznawca wykonuje takie zlecenie??
    Pozdrawiam
    Obserwuj wątek
      • stanislaw07 Re: Kupno działki i jej sprawdzenie - dedektyw?? 05.02.13, 10:22
        Witam. Mogę podzielić się swoim doświadczeniem w tej sprawie. Wyjścia masz dwa. Samemu i najlepiej we właściwym wydziale urzędu gminy lub miasta. Są to wydziału architektury ... Za niewielką opłata a czasami gratis otrzymasz wypis z planu zagospodarowania dla działki która Cie interesuje. Tam będzie wszystko opisane tzn co i jak można budować i jakie jest przeznaczenie działki. Będzie tam wspomniane także co jest pod spodem tj gazo lub ropociągi lub punkty archeologiczne. O warunki przyłączy można wystąpić do energetyki jeszcze przed zakupem i jest to swego rodzaju promesa na przyszłość. Wątpliwości Twoje budzi fakt, że działka "się nie sprzedaje" Na dzień dzisiejszy szybko sprzedają się "okazje" a kryzys trwa mniej więcej właśnie od trzech lat. Kto trzyma cenę ten nie sprzedaje. Rzeczoznawca Ci raczej tego nie zrobi. On są raczej od wycen. Co do sąsiadów to nikt Ci nie da gwarancji czy normalny na dzis sąsiad nie zdziwaczeje za dni kilka. O długach, służebnościach ipt dowiesz sie z ksiąg wieczystych. Pewną dozę pewności daje skorzystanie skorzystanie z usługi pośrednika. Nie wpadaj w panikę. Ja w takim biurze właśnie pracuję. Koszt to c 3% wartości działki. Jak będziesz miał ochotę to pytaj dalej. Pozdrawiam
      • Gość: . Re: Kupno działki i jej sprawdzenie - dedektyw?? IP: 195.205.194.* 23.05.13, 10:24
        Kancelarie prawne trudniące się sprawami nieruchomości mają bardzo wysokie ubezpieczenia od pomyłek i dając im zlecenie mają prawo w Twoim imieniu sprawdzić działkę wszędzie, nawet w Urzędzie Skarbowym i ZUSie zaległości sprzedającego.
        Pamiętaj, że każda rzecz powyżej bodajże 12 tys zł podlega egzekucji.
        Kupując od golasa, stracisz wszystko!
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka