Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

mieszkanie na parterze - co o tym sądzicie?

IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.04, 21:36
    No właśnie, powszechnie uważa sie, ze nie jest to najlepsze lokum. Jakie są
    za i przeciw mieszkania na parterze? Może ktoś z Was mieszka w takim miejscu
    i może się wypowiedzieć?

Zamierzam kupić mieszkanko, i mam własnie ciekawą ofertę na parterze, ale
    trochę sie boję.

Pozdrawiam,
    artur
    Obserwuj wątek
      • Gość: Natalia Re: mieszkanie na parterze - co o tym sądzicie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.09.04, 23:03
        Mieszkałam kiedys na parterze i mogę Ci powiedzieć,ze takie mieszkanko, jak
        każde inne ma swoje plusy i minusy. Niekorzystne jest oczywiście to, ze
        zazwyczaj(szczególnie w budownictwie z lat 60. i 70.)jest to niski parter i
        oczywiscie najłatwiej się do takiego mieszkania dostać.Rozwiązaniem mogą byc
        kraty w oknach, ale jezeli kupujesz mieszkanie, to raczej nie chcesz się czuc
        jak w więzieniu.Niestety, nie zabezpieczając okien narażasz się na utratę
        mienia.To oczywiste. Poza tym na parterze zimą bywa bardzo zimno, mimo
        włączonego ogrzewania.Bywa tez ciemno, gdyż światło dzienne może nie dochodzić
        tak, jak w mieszkaniach na piętrach.Nie czujesz sie swobodnie, kiedy ludzie
        przechodzą Ci pod samym oknem. Nie masz tak pieknego widoku, jak na wyższych
        pietrach.Prawdopodobnie i balkonu nie ma w takim mieszkaniu, a jezeli jest to
        nawet niedobrze.Wszystko jest jednak kwestią gustu.Są oczywiście plusy.Wracając
        do domu nie musisz czekać na windę, od razu jesteś u siebie.Przyjemniejsza
        będzie oczywiście przeprowadzka - nie musisz się martwić, że szafa nie zmieści
        się do windy.Masz blisko do piwnicy.
        Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego oczekujesz po mieszkaniu.Domyślam
        się ,ze Twoimi priorytetami są raczej bezpieczeństwo i swoboda, a nie bliskość
        piwnicy i wejścia, bo to raczej ważne dla starszych, schorowanych ludzi.Wiem,
        jak trudno zdecydować się na kupno mieszkania,ale warto rozważyc wszystkie za i
        przeciw, bo to poważna decyzja.Życzę podjęcia męskiej trafnej decyzji i
        zadowolenia z nowego lokum.
      • Gość: umywalka Re: mieszkanie na parterze - co o tym sądzicie? IP: 81.15.254.* 18.09.04, 10:59
        Hej,

Ja mieszkam na parterze od 6 lat, ale na szczęście za miesiąc wyprowadzam się -
        i to na poddasze :) A mieszkanie na parterze z własnego doświadczenia widzę tak:

Plusy:
        - nie wspinasz się po schodach (i tu rozpatrujemy indywidualnie - w jakiej
        jesteś kondycji, ile masz lat, czy masz małe dzieci - wózki, itp)
        - niby bliżej do piwnicy, ale ja tam bywam nie częściej niż raz w miesiącu
        ...
        no i mam problem ze znalezieniem kolejnych..

Minusy:
        - słyszych WSZYSTKICH chodzących po klatce, im wyżej mieszkasz tym łażących
        mniej
        - ludzie przechodzący pod oknami z ciekawości/instynktownie zagladają
        (rozwiązanie - przyzwyczaić się albo np żaluzje)
        - bawiące się pod oknami dzieci hałasują nieziemsko (a może wyżej słychać tak
        samo?)
        - jak masz pierwsze mieszkanie w klatce najczęściej dzwoni Twój domofon - bo
        sprzątaczka, elektrownia, gazownia, listonosz itp - wszyscy dzwonią pod
        pierwszy numer z listy
        - nie mam balkonu
        - słońce często nie dochodzi do okien bo coś je zasłania - a mieszkania wyżej
        nadal są nasłonecznione
        - jak się znajdą jacyś gówniarze palący czy przesiadujący na klatkach to raczej
        tuż przy wyjściu a nie wyżej - ja często czuję dym papierosowy w mieszkaniu z
        klatki

Pewnie znalazłabym jeszcze ale nie chcę się denerwować:)

Nigdy więcej dobrowolnie nie zamieszkam na parterze, niedługo zamieszkam na
        poddaszu - to drugie piętro więc też niewysoko - a jaki komfort... Ty
        oczywiście musisz moje arugmenty rozważyć w kontekście własnej osoby/rodziny.

Powodzenia :)
        • Gość: ewa Re: mieszkanie na parterze - co o tym sądzicie? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 19.09.04, 10:42
          mieszkanie takie ma jeszcze jedna wade, nawet jak masz duzy trawnik pod oknem i
          ludzie ci nie zagladaja z ulicy i mieszkanie jest sloneczne to masz problem z
          wlascicielami z psow ktorzy ten trawnik traktuja jak toalete. Czesto jest tak
          osr... a muchy tak wielkie ze nie mozna otworzyc okna w lecie. No a ja jeszcze
          mialam pecha miec bardzo kulturalnych sasiadow na wyzszych pietrach co smieci
          pozywali sie wywalajac je za okna. Jedyna zaleta jaka widze mieszkania na
          parterze to ze dziecko moglo tupac po mieszkaniu i nikomu to nie przeszkadzalo i
          ze w starszym wieku nie trzeba lazic po schodach.
          ewa
          • Gość: artur Re: mieszkanie na parterze - co o tym sądzicie? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 19.09.04, 13:58
            Dzięki wszystkim za opinie :)

Przejrzałem w międzyczasie archiwum forum i przekonałem się, że jednak nie będę
            ryzykował. Jesteśmy młodzi i nie mamy dzieci, więc plusy związane z mieszkaniem
            na parterze typu "nie trzeba wchodzic po schodach" nie są zbyt znaczące.
            Rezygnuję z parteru tym bardziej, że miekszkanko, które miałem na oku mieści
            sie w niezbyt ciekawej okolicy (dla zainteresowanych: warszawskie Wrzeciono -
            tak nawiasem mówiąc to jak naczytałem się komentarzy o tejze dzielnicy to teraz
            na samą myśl "wrzeciono" ciarki mnie przechodzą...), a w perspektywie kilku lat
            zamierzam sie go pozbyć i przeprowadzic sie do czegoś większego i bardziej
            komfortowego. Pod warunkiem że będzie mnie stać rzecz jasna.

Najciekawsze jest to, że teraz zastanawiam sie nad kupnem miekszania na...
            ostatnim piętrze (10 konkretnie). Hi hi...

Co myślicie o mieszkaniu na ostatnim piętrze? Obawiam się trochę jakichś
            przecieków podczas deszczu, zimna, awarii dostawy wody etc. Wiem, że jest
            spokojniej na ostatnim pietrze, co zauważyłem juz dzisiaj, gdy mieszkanko
            oglądałem, ale może minusy są większe niz plusy. Macie jakieś doświadczenia w
            mieszkaniu na ostatnim piętrze?

Pozdrawiam,
            artur
            • martaross Re: mieszkanie na parterze - co o tym sądzicie? 19.09.04, 15:21
              Artur,
              jeśli obawiasz się przykrych niespodzianek z dachem, to musisz to sprawdzić -
              nachodzi mi namyśl jedno - pójść do spółdzielni i popytać jak wykonany jest
              dach, z czego izolacja itp. Jak przystało na faceta - powinieneś się nieco
              orientować w tych sprawach. Możesz też popytać sąsiadów przyszłych. Ale to czy
              są lub były jakieś przecieki w dachu - to widać od razu. No ja - kobitka- bym
              zauważyła.
              A to jest ostatnie piętro czy poddasze? bo to też różnica. Moi znajomi
              mieszkają na poddaszu i są bardzo niezadowoleni. Pomimo tego że mieszkanie jest
              piekne,ze skosami, niestandardowe, z oknami połaciowymi - to mieszka się źle- -
              w zimie zimno, w lecie duszno, na jesieni deszcz dudni...
              I jeszcze jedno - słyszałam kiedyś paradoks z ciepłą wodą na ostatnim piętrze.
              Ponoć rano żeby mieć ciepłą wodę w takim mieszkanku - to najpierw trzeba pół
              metra spóścić zimnej.... dopiero dotrze ciepła woda. Totalna bzdura!
              Przynajmniej u mnie nie ma takich problemów, a to myślę, zależy od spółdzielni,
              instalacji... i tych innych spraw za które odpowiedzialna jest społdzielnia, a
              na których ja się nie znam.
              Na wysokim piętrze ważne są szczelne okna - bo wieje niemiłosiernie! ale
              uszczelnić można zawsze na własną rękę.
              Pozdrawiam i życzę udanego wyboru!
      • Gość: to ja Re: mieszkanie na parterze - co o tym sądzicie? IP: 217.8.176.* 20.09.04, 11:24
        Parter-parterowi nierowny. Oczywiscie na Wrzecionie w zasadzie trudno wskazac
        jakakolwiek zalete. Ale sa tez bardzo atrakcyjne partery, ktore sprzedaly sie
        na pniu np. w malym, ogrodzonym osiedlu, gdzie w kazdym domu jest ok. 10 (od 7
        do 12) mieszkan, pod oknami biegaja sarenki i dziki, a partery maja ogrodki z
        obu stron budynku, gdzie nasi sasiedzi zostawiaja mase zabawek swoich dzieci, z
        drugiej strony maja sympatyczny kacik grillowo-wypoczynkowy z meblami
        ogrodowymi i czuja sie jak we wlasnym domu.
        Oczywiscie osiedle nie jest anonimowe, wszyscy sie znaja i w miare lubia.
        Nikomu nawet przez mysl nie przejdzie wyrzucic cokolwiek przez okno.
        Nie zmienia to faktu, ze oczywiscie wszystkie mieszkania maja system alarmowy z
        monitoringiem.

PS Mieszkanie jest w Sopocie:)
        • Gość: artur Re: mieszkanie na parterze - co o tym sądzicie? IP: *.pkobp.pl 20.09.04, 12:39
          Jeśli chodzi o kwestię dachu, to właśnie dzwoniłem do wspólnoty mieszkaniowej
          (bo taka jest forma własności tegoż budynku) i dowiedziałem się rzeczy, która
          mnie ucieszyła. W październiku mają sie rozpocząć prace remontowe dachu. Ma być
          generalnie wymieniony, tj. ma być zdjęte do betonu wszystko co tam jest i
          położone od nowa :))) Członek zarządu zapewnia, że będzie spokój na 30 lat.

A jeśli przez najbliższe miesiące remonty będą wykonywana regularnie to wartość
          mieszkania IMO podwyższy sie. Mam wiec nadzieję, ze nie będę miał problemów z
          jego sprzedażą.

Dziś idziemy jeszcze raz mieszkanko obejrzeć. Jeśli mojej drugiej połowie się
          spodoba to je bierzemy.

Pozdrawiam,
          artur
          • martaross Re: mieszkanie na parterze - co o tym sądzicie? 20.09.04, 21:46
            Wspólnoty mieszkaniowe i remonty..... poczytaj sobie na forum "wspólnoty
            mieszkaniowe" i zobacz jakiego typu mieszkańcy mają problemy. Niczego nie
            sugeruję, bo przecież wspólnota wspólnocie nierówna! Jeśli zdecydujesz się na
            to mieszkanko z planowanym remontem dachu..... poczekaj aż skończą remont.
            Zresztą zajrzyj na w/w forum.
            Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka