Forum Dom Dom
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Ubezpieczenie domu a konieczność wykonywania przeg

  05.01.20, 11:41
  Czy rzeczywiście jest tak, że towarzystwa ubezpieczeniowe mogą odmówić wypłaty ubezpieczenia, ze względu na brak regularnych przeglądów? Załóżmy, że dojdzie do pożaru i wszystkie istotne dokumenty i protokoły świadczące o robionych przeglądach zostaną spalone. TU ich zarząda - i co wtedy? Pat?
  Obserwuj wątek
   • priwot Re: Ubezpieczenie domu a konieczność wykonywania 07.01.20, 12:07
    Tak jak kolega tutaj napisał, przeglądy trzeba wykonywać cyklicznie, dla własnego bezpieczeństwa oraz w celu minimalizacji różnego rodzaju zagrożeń związanych, związanych z np wyciekiem gazu, niedrożnością przewodów wentylacyjnych. Zwłaszcza, gdy dom jest opalany kotłem węglowym, kotłem gazowym, gdy intensywnie korzysta się z instalacji elektrycznej. Proponuję doczytać jeszcze w OWU. Konkretnie tutaj: superpolisa.pl/faq/ubezpieczenia-ac/owu-ogolne-warunki-ubezpieczenia/
   • oekspertcompensa Re: Ubezpieczenie domu a konieczność wykonywania 04.02.20, 12:26
    Dom można ubezpieczyć na dwa sposoby: od ryzyk nazwanych oraz od wszystkich ryzyk. Pierwszy to polisa, która zapewnia ochronę w konkretnie wskazanych sytuacjach (kilka przykładowych: pożar, powódź, przepięcie, wandalizm). Drugi to natomiast ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w przypadku dowolnego zdarzenia - z małymi wyjątkami, które szczegółowo opisane są w ogólnych warunków ubezpieczenia. Ta opcja jest więc szersza, bo pozwala chronić mienie na wypadek zdarzeń, które trudno przewidzieć. Oczywiście w ramach ubezpieczenia warto mieć OC w życiu prywatnym (przyda się, jeśli zalejemy sąsiada), assistance oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem.
   • oekspertcompensa Re: Ubezpieczenie domu a konieczność wykonywania 04.03.20, 14:50
    Mieszkanie można ubezpieczyć na dwa sposoby: od ryzyk nazwanych oraz od wszystkich ryzyk. Pierwszy to polisa, która zapewnia ochronę w konkretnie wskazanych sytuacjach (kilka przykładowych: pożar, powódź, przepięcie, wandalizm). Drugi to natomiast ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w przypadku dowolnego zdarzenia - z małymi wyjątkami, które szczegółowo opisane są w ogólnych warunków ubezpieczenia. Ta opcja jest więc szersza, bo pozwala chronić mienie na wypadek zdarzeń, które trudno przewidzieć. Oczywiście w ramach ubezpieczenia warto mieć OC w życiu prywatnym (przyda się, jeśli za-lejemy sąsiada), assistance oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem.

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka