Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

akcja z groszkiem

12.03.21, 13:10
    Ekolodzy mocno uderzają w węgiel, nagonka jest straszna a wydaje mi się ze alternatywy specjalnie nie mamy. Bo zielona energia dopiero w powijakach. Stoję teraz przed dylematem ekogroszek i instalacja na węgiel czy cuda techniki pompy ciepła i moduły na dach, wiosną zamykam stan surowy domku 180 mkw. Nie wiem ale dla mnie węgiel to stabilność energetyczna, niższe wydatki a z nowym kotlem to specjalnie nawet nie kopce.
    Obserwuj wątek
      • darkoson Re: akcja z groszkiem 15.03.21, 14:57
        Pełna zgoda. Jestem przekonany, że węgiel jeszcze długo będzie ogrzewał nasze pomieszczenia, nawet nowe domy. Odchodzenie od węgla z budżetem statystycznego mieszkańca wsi czy małego miasteczka jest nierealne. Dobre urządzenie grzewcze – sam takie posiadam rok produkcji 2018 – i do tego dobry odsiarczony ekogroszek – akurat wrzucam do podajnika już któryś rok z rzędu eko Sztygar dają efekt w postaci bezdymnego spalania. Wszystkie zanieczyszczenia i substancje lotne zostają spalone w kotle. Z komina nie wydostaje się żaden dym. Radziłby ekologom aby swoje umiejętności nacisku czy wywierania presji przekierowali na instytucje państwowe, które z urzędu będą wymieniać i finansować wymianę starych pieców na te najnowsze. Programy, procedury, dokumenty posiadacz starego pieca sobie z tym nie poradzi. Zresztą to widać od 3 lat bo program „czyste powietrze” wydał aledwi 35 swojego miliardowego budżetu. Tyle w temacie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka