Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

TBS za i przeciw, czy w ogóle warto???

27.05.02, 11:11
    Nie bardzo wiem jaki status prawny mają takie mieszkania i jak wysokie czynsze
    sie płaci...
    Moja koleżanka napaliła się bo gdzieś przeczytała żę wystarczy jej 30 tysięcy
    na w miarę duże mieszkanie (tzn 2 pokoje jakieś 50 m) Copś mi się nie chce
    wierzyć ...czy to czasem nie wywalona kasa??? czy nie lepiej trochę poczekać
    pooszczedzać i kupićcoś na właśność?? Pomożecie ????
    Obserwuj wątek
      • Gość: Aneta Re: TBS za i przeciw, czy w ogóle warto??? IP: *.rp.pl / 10.32.23.* 29.05.02, 08:25
        Zdecydowanie jestem przeciwna TBS-om
        Moi znajomi kupili 50 metrowe mieszkanie w TBS w Warszawie (lokalizacja -
        Kowalczyka). Po pierwsze wplacli juz okolo 50 tys zl (30% wartosci mieszkania i
        jakis kaucje).
        Po drugie, czynsz bedzie wyzszy niz w innych tego typu mieszkaniach (o podobnym
        standardzie). Pozatym sa tam ograniczenia finansowe - jesli Twoje dochody,
        dochody Twojej rodziny przekraczaja jakis pulap to nie dostaniesz mieszkania z
        TBS. Jesli w czasie mieszkania w TBS podwyzszy Ci sie pensja i przekroczysz
        pulap - bedziesz placic wyzszy czynsz. Nastepna sprawa to to, ze tak naprawde
        mieszkanie nigdy nie jest Twoje, mimo ze wplacilas niezla sumke pieniedzy. No i
        jakosc tych mieszkan - pozostawia wiele do zyczenia, sa to bloki budowane
        najtaniej jak sie da.
        No i akurat w przypadku TBS na Kowalczyka - sa duze opoznienia w oddaniu
        mieszkan. Mieli nadzieje ze w czerwcu sie wprowadza ale wyglada na to ze
        wczesniej niz w pazdzierniku na pewno nie...

Osobiscie uwazam z lepiej kupic nawet mniejsze ale wlasne mieszkanie lub
        rozejrzec sie za jakims kredytem. A pozatym z wlasnego doswiadczenia wiem ze
        nie ma co porywac sie na TBS dlatego ze chce sie juz mieszkac samemu itp, my z
        mezem tez o tym myslelismy ale na szczescie zrezygnowalismy, odlozylismy
        jeszcze troche kasy i niedlugo wprowadzamy sie do pieknego mieszkanka
        (wlasnego:-))
        • Gość: Virgin Re: TBS za i przeciw, czy w ogóle warto??? IP: *.gdynia.cvx.ppp.tpnet.pl 29.05.02, 22:11

Moja propozycja- nie radz sie na forum bo dowiesz sie samych bzdur ( w
          tylu "jak Twoje dochody sie zwieksza bedziesz placic wiekszy czynsz"). Sam
          kupiłem mieszkanie w TBS. Za 50 metrów zaplacilem 30.000 + kaucja 12 krotnosc
          czynszu. Co zauwazylem to to, ze wszyscy widza naokolo same wady w TBS. Ale
          widza je Ci co nie mieli szczescia wylosowac mieszkania albo z czystego
          polskiego zacietrzewienia staraja Ci sie wszystko obrzydzić.
          Temat TBS jest zbyt rozlegly aby go tu walkowac.
          Jezeli chodzi o jakosc i terminy to dam Ci przyklad na moim TBS. Pierwsza
          koparka wjechala 29 pazdziernika ub. roku a do 10 lipca tego roku jest odbiór
          (budowali 2 domy) !Jakosc- moj TBS w zeszlym roku zajal drugie miejsce w
          ogolnopolskim konkursie ogloszonym przez jakies tam Ministerstwo nan najwyzsza
          jakośc prac oraz na rodzaj uzytych technologii.
          Jeszcze jedna rada. Sa dwa rodzaje TBS. Gminne i z prywatnym kapitałem. Te
          pierwsze polecam jak najbardziej natomiast od tych drugich lepiej trzymac sie z
          daleka ( chyba, ze maja solidne referencje). Miasto Cie nie wykiwa a prywatne
          osoby...samo zycie. Powodzenia !!!!!!!!!!
          • Gość: Aneta Re: TBS za i przeciw, czy w ogóle warto??? IP: *.rp.pl / 10.32.23.* 05.06.02, 09:15
            Gość portalu: Virgin napisał(a):

>
            > Moja propozycja- nie radz sie na forum bo dowiesz sie samych bzdur ( w
            > tylu "jak Twoje dochody sie zwieksza bedziesz placic wiekszy czynsz"). Sam
            > kupiłem mieszkanie w TBS. Za 50 metrów zaplacilem 30.000 + kaucja 12 krotnosc
            > czynszu. Co zauwazylem to to, ze wszyscy widza naokolo same wady w TBS. Ale
            > widza je Ci co nie mieli szczescia wylosowac mieszkania albo z czystego
            > polskiego zacietrzewienia staraja Ci sie wszystko obrzydzić.
            > Temat TBS jest zbyt rozlegly aby go tu walkowac.
            > Jezeli chodzi o jakosc i terminy to dam Ci przyklad na moim TBS. Pierwsza
            > koparka wjechala 29 pazdziernika ub. roku a do 10 lipca tego roku jest odbiór
            > (budowali 2 domy) !Jakosc- moj TBS w zeszlym roku zajal drugie miejsce w
            > ogolnopolskim konkursie ogloszonym przez jakies tam Ministerstwo nan najwyzsza
            > jakośc prac oraz na rodzaj uzytych technologii.
            > Jeszcze jedna rada. Sa dwa rodzaje TBS. Gminne i z prywatnym kapitałem. Te
            > pierwsze polecam jak najbardziej natomiast od tych drugich lepiej trzymac sie z
            >
            > daleka ( chyba, ze maja solidne referencje). Miasto Cie nie wykiwa a prywatne
            > osoby...samo zycie. Powodzenia !!!!!!!!!!

Gratuluje wiec szczescia przy kupnie mieszkania w TBS. Moja wypowiedz nie wynika
            z mojego "widzimisie". Jak juz napisalam wczesniej bardzo mocno interesowalam sie
            TBS-ami (w W-wie JWC). Czytalam umowe, orientowalam sie wsrod znajomych i mam
            takie a nie inne zdanie (kwestia wyzszego czynszu NA PEWNO byla w tej umowie).
            Co do opoznien i standardu mieszkan - opisalam jak to wyglada w JWC. Jesli u
            Ciebie bylo inaczej - to tylko pozazdroscic:-)

• anndelumester dzięki 05.06.02, 10:41
          Gość portalu: Virgin napisał(a):

>
          >
          > no i co annde...coś tam popytałeś się w sprawie TBS ?
          >
          > Virgin Prunes
          hej, dzieki za porady, widocznie w Stolicy jest troche lepiej...
          Standard mieszkań TBS (tych które oglądałyśmy z kumpelą) jest faktycznie kiepski,
          gmina nie ma kasy na inwestycje więc z pewnością bedą opóźnienia..etc. etc.. w
          efekcie koleżanka dała sobie spokój. Ja dałam sobie spokój zaraz wtedy kiedy
          okazało się że to nie jest twoja właśnoość de facto i niestety kasa jaką
          inwestujesz nigdy sie nie zwróci.. teraz mam swoje własnościowe mieszkanie
          hipoteka etc..i nie załuję ..
          jeszcze raz dzięki A.
      • Gość: Virgin Re: TBS za i przeciw, czy w ogóle warto??? IP: *.gdynia.cvx.ppp.tpnet.pl 05.06.02, 20:12

Do annde i Anety,

TBS, októrym pisałem jest w Gdyni a nie w Warszawie. Jeżeli chodzi o JWC to
        na tym forum jeszcze nic dobrego o nich nie czytałem. Co do kasy, która ma sie
        zwrócić to powiem Ci tak. Mieszkanie jest dziedziczne wiec zawsze zostanie w
        rodzinie. Zamiast pakować 100 kilkadziesiąt tysięcy w nowe M, zapłaciłem 30.000
        i mam za to 52m2 + 20m2 taras. Pozostałą 100 moge sobie zainwestować w co innego
        (gdybym ją miał :-) Natomiast gdybym jej nie miał to byłoby odwrotnie musiałbym
        przez ładnych parę lat opłacać kredyt w banku. Ja sobie to tak skalkulowałem i
        mi się podoba. Aha, ostatnio dowiedziałem się jeszsze o jednej rzeczy;
        pierwszym mieszkacom TBS-ów w Gdyni (zasiedlenie około 2 lata temu) obniżono
        czynsz z racji tego, że kredyt zostaje powoli spłacany.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka