Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Sprzedaż darowanego mieszkania !!POMOCY!!

03.07.05, 22:19
    WITAM mam pytanko i bardzo prosze was o pomoc, jesli mozecie mi pomoc..
    Otoz w 2002 r. dziadek przepisal mi mieszkanie ( umowa notarialna) by nie
    zaplacic podatku wówczas zlozylismy w US odpowiednie oswiadczenie o złym
    stanie technicznym mieszkania ( podłogi, tynki, okna, sciany itp do
    kapitalnego remontu) wowczas dzieki takiemu oswiadczeniu nie zaplacilismy
    podatku.. Teraz minelo 2,5 roku, mieszkanko wyremontowalam na cacy, dziadzio
    niestety zdązył umrzec ;(... i teraz moje pytanie brzmi CO MAM ZROBIC,aby nie
    zaplacic podatku, chce zamienic mieszkanie na większe badz je sprzedać i
    kupic np.wieksze meiskznaie lub dzialke budowlana. czy musze czekac az minie
    5 lat? Zaznaczam ze przy darowiznie w akcie notarialnym mieszkanie jest
    wycenione na 30 tys a jakbym sprzedawala to napewno za jakies mysle 50 pare
    tys. co w takim razie US moze mi zrobic i co ja mam zrobic? bede musiala
    zaplacic podatek jakis cz nie? Prosze o pomoc...i z gory dziekuje
    Ola Z.
    Obserwuj wątek
      • patrycja62 Re: Sprzedaż darowanego mieszkania !!POMOCY!! 06.07.05, 23:00
        Spokojnie, nie musisz nic płacić, możesz to sprzedać ,ale za pół roku kupić
        następne , jeśli będzie droższe to ok. jeśli tańsze to zapłacisz 7% podatku
        tylko od różnicy .Mieszkanie jest już Twoje , bo dziadek dał Ci je darowizną ,
        więc nie ma znaczenia ,że umarł w międzyczasie.
        Byłaś z podatku zwolniona nie dlatego ,że zadeklarowałaś tak niską cenę
        mieszkania i do remontu ,tylko dlatego ,że skorzysłaś ze zwolnienia z
        podatku ,bo nie miałaś innego swojego mieszkania i mieszkanie nie jest większe
        niż 110 m. i nie ma znaczenia ile jest teraz warte , możesz je sprzedać za ile
        chcesz ,ale musisz w ciągu roku kupić następne.
      • Gość: kicia Re: Sprzedaż darowanego mieszkania !!POMOCY!! IP: *.mofnet.gov.pl 07.07.05, 12:40
        możesz spokojnie sprzedać, w US złożysz oświadczenie, że środki uzyskane ze
        sprzedazy przeznaczysz na własne cele mieszkaniowe. Od momentu sprzedaży w
        ciągu 14 dni musisz złożyć deklarację, i oświadczenie.
        Na zakup nowego lokalu masz 2 lata. Jeżeli już zakupisz, to przedłożysz w US
        umowę zakupu nowego mieszkania i po sprawie.Pamiętaj o terminach.
        • Gość: malgosia132 Re: Sprzedaż darowanego mieszkania !!POMOCY!! IP: 217.153.29.* 07.07.05, 21:09
          W przyszłym tygodniu podpisuję akt notarialny sprzedaży darowanego/aktem
          notar/mieszkania.Po jego sprzedaży w terminie 14 dni muszę powiadomić Urząd
          Skarbowy o tym fakcie i złożyć oświadczenie,że zamierzam kupić ziałkę i budować
          dom.W terminie 1/2rokue od złożenia tego oświadczaenia muszę w US złożyć akt
          notarialny zakupu działki,pozwolenie na budowę domu,wyjaśnienie dlaczego
          sprzedałam mieszkanie.To wyjaśnieni ma kolosalne znaczenie,bo może zwolnić od
          podatku dochodowego od sprzedaży.Tyle się dowiedziałam w US.Pozdrawiam małgosia
          • a.ziolkowska Re: Sprzedaż darowanego mieszkania !!POMOCY!! 08.07.05, 09:12
            dziekuej wam serdecznie...my z męzem wlasnei zastanawiamy sie nad kupnem
            dzialki..wiec w iagu pol roku musimy ja kupic. Ale raczej kupimy ja wczesniej a
            potme meiskznako sprzedamy a kase wlozymy w budowe..mam nadzieje ze wtedy tez
            nic nie zaplacimy zadnej panszczyzny dla Panstwa :( bo w imie czego mam placic
            skoro ono mi wcale nie pomaga ;/wrrr
            dzieki jeszcze raz za rady..Pozdrawiam z Wroclawia i zycze milego dnia
            O.Z.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka