Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

ile za postawienie kominka?

05.09.02, 09:23
    Nabyłam wkład kominkowy i teraz trzeba go obudować. Wczoraj był fachowiec,
    wszystko sobie obejrzał, wysłuchał jak sobie tę obudowę wyobrażam (nie chcę
    nic wyszukanego, proste, bez ozdóbek) i powiedział cenę - 3 tys. zł. Za samą
    robociznę, bo materiały sami musimy zakupić.
    Może ktoś się orientuje, czy to normalna cena, czy facet jest jakiś wyjątkowo
    drogi? Bo mnie ta kwota lekko przytkała.....
    Obserwuj wątek
        • Gość: Marcin Re: ile za postawienie kominka? IP: *.home.net.pl 06.09.02, 16:13
          Wkład - 5,5tys. Obudowa - kominek wygląda jak olbrzymi telewizor. Materiały -
          płyta kart-gips, granit, konglomerat. Dodatkowo rozprowadzenie ciepłego
          powietrza. Cena za robociznę 5.5 tys( z VAT). Panowie zrbobili to w trzy dni
          (musiało schnąć) i posprzatali po sobie (odkurzacz, etc.) Polecam. Zrobią każdy
          kominek jaki chcecie (kilkaset modeli do wyboru)
          • Gość: jacek 2 Re: ile za postawienie kominka? IP: *.abo.wanadoo.fr 06.09.02, 18:43
            Gość portalu: Marcin napisał(a):

> Wkład - 5,5tys. Obudowa - kominek wygląda jak olbrzymi telewizor. Materiały -
            > płyta kart-gips, granit, konglomerat. Dodatkowo rozprowadzenie ciepłego
            > powietrza. Cena za robociznę 5.5 tys( z VAT). Panowie zrbobili to w trzy dni
            > (musiało schnąć) i posprzatali po sobie (odkurzacz, etc.) Polecam. Zrobią
            każdy
            >
            > kominek jaki chcecie (kilkaset modeli do wyboru)
            Cena za robocizne finezyjna! Biorac pod uwage polskie realia!
      • Gość: krotki Re: ile za postawienie kominka? IP: 217.96.43.* 09.09.02, 09:58
        za modę sie płaci a kominkowcy to wykorzystują ja płaciłem na przestrzeni 7
        lat - 2 kominki za pierwszy -robocizna 500 zł po inflacji max 1000 a 2 lata
        temu 1200 - , radzę nie brac firmy tylko zduna jeżeli prawdziwy kominek jeżeli
        te żeliwne wkłady to z radami sie nie pcham - bo mam kominki typu zakrytego -
        piecowe ozdobne - z kafli XVIII w kupowanych jak popadnie -kafle ok 800 zł
        stary zdun zrobił bajkę -polecam

pozdrawiam
      • default Re: ile za postawienie kominka? 09.09.02, 15:25
        No toście mnie podłamali trochę. Okazuje się, że to normalna cena....Sam wkład
        kosztował 2,5 tys. , a więc nie tak wiele, ale sądziliśmy, że robocizna za
        obudowę wyniesie do 1,5 tys. + jakiś tysiąc materiały....W tej chwili do tej
        roboty przymierza się nasz majster, który postawił cały dom. On jest bardzo
        zmyślny, umie wszystko - ale kominka nie stawiał. Nie wiecie, gdzie można
        znalezć jakieś schematy, instrukcje dot. prawidłowego obudowania wkładu?
        • Gość: & Re: ile za postawienie kominka? IP: *.idzik.pl / 192.168.6.* 09.09.02, 21:28
          default - jestem zdumiony. Tak, tak najlepiej oszczędzicie na .....życiu.
          Kominek zrobi majster co prawda on nigdy nie robił kominka ale co za problem,
          przejrzy materiały i sie zrobi. A za dwa dni rodzina znajdzie Was bez śladu
          życia zaczadzonych. Nazwałbym to ostrzej ale... no coments.
          NA ŻYCIU SIĘ NIE OSZCZĘDZA !! Coś takiego jak kominek może zrobić wyłącznie
          osoba która to robi od lat, fachowiec który takie rzeczy buduje, projektuje
          słowem FACHOWIEC ale nigdy ktoś mający dobre chęci. Nadmienię że za samą
          robociznę i to bardzo prostą szanujący się FACHOWIEC nie ma prawa zażądać mniej
          niż 3000 zł. Oczywiście mowa o Warszawie. Pzdr.
          • default Re: ile za postawienie kominka? 10.09.02, 09:22
            Przesadzasz, tak samo jak "szanujący się" fachowiec, który zdziera z ludzi
            niewspółmierne do wielkości zadania pieniądze. Nikt mnie nie przekona, że
            uczciwą ceną za postawienie paru cegieł i wyprowadzenie paru rur jest kilkaset
            dolarów, tym bardziej, że całą instalację rozprowadzającą już mam.
            A ja tych 3 tys. już po prostu nie mam - i zdaje się, że pierwszą zimę w nowym
            domu spędzimy bez kominka.....
          • austinpowers Re: ile za postawienie kominka? 10.09.02, 10:15
            Nie przesadzaj! od źle wykonanej obudowy jeszcze nikt nie umarł (chyba że z
            rozpaczy że jest taka brzydka:))
            W przypadku wkładu kominkowego najistotniejsze jest prawidłowe połączenie tego
            wkładu z przewodem kominowym. Myśl, że wasz fachowiec powinien sobie z tym
            poradzić (a połączenie i tak powinien sprawdzić kwalifikowany kominiarz).
            Ja za swoją obudowę (prosta bryła bez marmurów)zapłaciłem ok. 2 tys zł
            (robocizna + materiały - mniej więcej po po połowie ).
            Ale ja mieszkam w Przemyślu...
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka