Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Firanki dlugie czy krotkie?

IP: *.id.pl / *.id.pl 17.09.02, 14:49
    jakie polecicie? firanki dlugie do ziemi czy krotkie do wysoakosci okna?
    Obserwuj wątek
      • agus7 Re: Firanki dlugie czy krotkie? 17.09.02, 15:02
        Trudno tu cokolwiek polecać - to bardziej rzecz gustu :) i ... "urody"
        parapetów, okien i grzejników :) Ja mam długie w pokojach, a tylko w kuchni
        krótką (jeszcze nie wisi ale juz zakupiona :)))
        • Gość: qwer Re: Firanki dlugie czy krotkie? IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 17.09.02, 16:25
          dla zabicia czasu juz zaczynam czytać ciekawsze atki - polecam spróbować bez
          firanek !!!! jakie niesamowite wrażenie przestrzeni !!!! parapet nabiera nowego
          wymiaru, kwiaty jak kto lubi oczywiście zupełnie nowej ekspozycji, światło jest
          wyraźniejsze i inaczej operuje zwłaszca na łądnym parkiecie itd itd w sumie to
          nie moge zrozumieć po co firanki ???
          • agus7 Re: Firanki dlugie czy krotkie? 18.09.02, 09:02
            Witaj w klubie! :))) Ja też sie zastanawiam po co ludziom firanki??? (mimo to,
            jak można przeczytać powyżej - powiesiłam je hi hi hi :)))) ale w sumie to
            mieszkałam tydzień bez nich i też było cool. Powiesiłam chyba dlatego że mam
            lastrikowe parapety :(((( grzejniki wymieniłam, a na parapety poskąpiłam :) kto
            wpadł na pomysł żeby parapety robić z tego samego surowca co grobowce???????
            Pozdrawiam.
      • dorota-r Re: Firanki dlugie czy krotkie? 17.09.02, 15:07
        To zależy od wnętrza. Długie wyglądają rewelacyjnie w salonie czy sypialni,
        zwłaszcza gładkie z lamówką w kolorze/z materiału zasłonowego. Mogą być jeszcze
        upięte na kołkach mocowanych do ścian lub takimi żabkami do spinania, zarówno
        jak zasłony. Na zasłonach też świetnie wyglądają sznurkowe pędzelki.
        Jeśli dwa okna są obok siebie to najlepiej jest zakryć zasłonami i firankami
        całą ścianę. Jeśli okien na jednej ścianie jest więcej niż dwa to zdecydowanie
        pooddzielać je (tak jak w dworkach).
        W kuchni pasują firanki: od połowy okna, mocowane do futryny + 1/2 ich długości
        na górze-na karniszu.
        "Zwykłe" krótkie firanki sprawdzają się w łazience (jeśli jest duże okno).

To moje doświadczenia firankowe,
        pozdrawiam
      • Gość: Apia Re: Firanki dlugie czy krotkie? IP: *.55-136-217.adsl.skynet.be 17.09.02, 18:30
        Macie moze pomysl co powiesic na okragle okno(w tym samym pokoju znajduje sie rowniez okno "normalne").
        • Gość: qwer Re: Firanki dlugie czy krotkie? IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 18.09.02, 09:16
          Gość portalu: Apia napisał(a):

> Macie moze pomysl co powiesic na okragle okno(w tym samym pokoju znajduje sie
          r
          > owniez okno "normalne").

Kobieto !!!! - (domysł mam nadzieję że trafny) ale po co zasłaniać taki ciekawy
          punkt jak okrągłe okno???? Czy za tym oknem masz widok na zsyp śmieci albo na
          krematorium????? ;) uparty zwolennik niezasłaniania okien,

cichy zwolennik rolet hehehheheh
          • Gość: Apia Re: Firanki dlugie czy krotkie? IP: *.61-136-217.adsl.skynet.be 18.09.02, 09:36
            Chcialam wymyslic jakas zaslonke(firanke) na to okno, bo znajduje sie ono w pokoju dzieciecym. Dzieki temu, taki pokoik (dla 3-letniej dziewczynki) bedzie przytulniejszy. Poza tym, na normalnym oknie beda zainstalowane zaluzje, a na okraglym nie, wiec zeby zaciemnic pokoj(corka spi w "ciemnosciach"), musze cos na nim powiesic.
        • Gość: m Re: Firanki dlugie czy krotkie? IP: *.bm.cm-uj.krakow.pl 18.09.02, 09:20
          witraż

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka