Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

L A S E K B R Ó D N O W S K I

IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 15.10.01, 10:54
    Pod tym tematem umieszczamy wszelkie informacje dotyczące inwestycji przy Lasku
    Bródnowskim.
    Obserwuj wątek
      • dota_t Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I 15.10.01, 13:55
        Na pewno ktoś był wczoraj na spotkaniu o 16:00(mi niestety nie udało się
        dotrzeć na czas) czy możecie mi powiedzieć czy coś ustaliliście lub też macie
        jakieś news'y. Co robimy czekamy na propozycje naszego Guru czy wypowiadamy
        umowy? No i jak się mają do ewentualnego wypowiedzenia paragrafy mówiące o
        potrąceniu 10% i czekaniu na kosmitę, który będzie chciał kupić nasze wirtualne
        mieszkanko? Pozdrawiam.
        • dominika_talaga Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I 16.10.01, 09:03
          dota_t napisał(a):

> Na pewno ktoś był wczoraj na spotkaniu o 16:00(mi niestety nie udało się
          > dotrzeć na czas) czy możecie mi powiedzieć czy coś ustaliliście lub też macie
          > jakieś news'y. Co robimy czekamy na propozycje naszego Guru czy wypowiadamy
          > umowy?
          Ustaliliśmy, że 21.10 (niedziela) spotykamy się ponownie, ale tym razem pod
          szyldem ( z naszym osiedlem) przy Lasku Bródnowskim (czyli na terenie wirtualnego
          osiedla). W tym tygodniu kilka osób idzie do prawnika, aby dowiedzieć się, jakie
          mamy szanse i co możemy ewentualnie osiagnąć. Wyudaje mi się, że indywidualne
          wypowiadanie umów niewiele wniesie, a sensowniej jest działać razem, bo, wszyscy
          wiemy, że prawnicy sporo kosztują, a działając wspólnie możemy podzielić się
          kosztami.

No i jak się mają do ewentualnego wypowiedzenia paragrafy mówiące o
          > potrąceniu 10% i czekaniu na kosmitę, który będzie chciał kupić nasze wirtualne
          >
          > mieszkanko? Pozdrawiam.

Nie wyobrażam sobie stada 300 kosmitów, którzy zechcą kupić nasze mieszkania;-))
          Pozdrawiam
      • Gość: xxx Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: 217.98.28.* 16.10.01, 15:56
        Zastanawia mnie ta cisza na forum. Pocieszające jest że Gazeta o nas pamięta i
        emituje artykuły o War Inwest. Wydaje mi się że im o tym głośniej tym lepiej !
        Ci złodzieje tak naprawdę nigdy nie chcieli wybudować tego osiedla tylko
        wyciągnąć od nas kasę, utwierdziła mnie w tym dzisiejsza informacja w artykule -
        o tym że nigdy nie wystąpili o pozwolenie na budowę !

pozzdrawiam

• Gość: Obserwat Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 16.10.01, 23:34
          No właśnie, mamy już na stronie Gazety nowy artykuł Gazety Wyborczej na jutro.
          Cieszę się,żę właśnie na mój tekst Gazeta powołuje się pisząc
          o "medialnym ataku terrostycznymm" przypisując mi szefostwo WAR INWEST -
          schlebia mi to - ale pudło - to nie Zarząd WAR INWEST (naprawdę!).
          Informatorzy Pani Klukowskiej po raz kolejny wpisują w Grupę Kapitałową WAR
          INWESTU
          Kancelarię Inwestycyjną INTERARTI Sp.z o.o.
          Znów kłamstwo - bo f-ma nie należy do tej grupy. Prezesem ani członkiem Zarządu
          nie jest
          adw. Ewa Radziszewska (pseudo GW: MAMUŚKA).
          - nowe kłamstwo medialne !!! kiepscy informatorzy - HAŃBA !!!!.
          Wygląda na to, że Pani Klukowskiej, na zlecenie, zależy na upadłości f-my.
          Nawet skłonna jest użyć sformułowania,żę "młoda Pani asesor uznała swój
          błąd i zmieniła zdanie" -
          To co, to już w III-ciej Rzeczpospolitej Polskiej wydaje orzeczenia tylko
          "młoda Pani asesor", która przyznaje się do błędu???? i tak likwidyje się
          ostatniego
          polskiego (młodego) dewelopera w Warszawie ? a do zabicia rodziny podjudza się
          moderuje) wszelkie siły??
          Gratulacje dla Sądu, który w kilkanaście minut po orzeczeniu jest w stanie
          przysłać do f-my
          syndyka wraz z doradcami i podtrzymać jego działanmia przez ponad tydzień mimo
          ewidentnego "błędu"
          jak zeznaje dla GW młoda Pani asesor.
          Panie Burmistrzu Kamiński, czy rzeczywiście MOSTOSTAL sprzedał WAR IWESTOWI 7
          ha gruntu
          za ponad 9 mln dol na którym można wyłącznie wybudować "ładne" osiedle nie
          wyższe niż 2-3
          konfdygnacje, 60 proc pow. zielonej ????? i to właśnie taką decyzję o warunkach
          zabudowy
          wydał jednak Pana URZĄD dla WAR INWEST,a może jednak prawomocną decyzję na
          kilkanaście kodygnacji itd.??
          Cel uświęca środki ??? a może cel to przekręt - czy rzeczywiście GW musi tak
          kłamać aby poprawić
          swoje notowania na giełdzie, najniższe od kilku lat???a możę chodzi o bardziehj
          partykularny interes?
          Pozdrowienia znad polskiego morza dla bardzo zainteresowanych.
          • Gość: dota_t Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.man.polbox.pl 17.10.01, 10:19
            Hmm...same ciekawe wieści prorok jaki czy co? To może by Pan Obserwat wyjął
            szklaną kulę i powiedział co będzie dalej? Swoją drogą ciekawe ile War zarobił
            odsetek na naszych pieniądzach? Ale pomijając złośliwości to skoro Obserwat
            jest tak dobrze zorientowany to może by powiedział coś konkretnego na temat
            dalszych losów naszej inwestycji. A może ten cały Obserwat to tylko podpucha,
            żeby zaintrygować naciągniętych i wkurzonych ludzi? Jasne jak komuś przepadły
            oszczędności to nie trudno go podpuścić, żeby wylał swoją złość na forum Gazety.
            Obserwacie! Jeżeli masz coś konkretnego do powiedzenia i ogłoszenia to napisz!
            W przeciwnym wypadku może lepiej sobie tylko poczytaj. Pozdrowienia niestety z
            Warszawy.Wakacje będą jak War Inwest odda kasę.
        • Gość: Obserwat Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 16.10.01, 23:37
          No właśnie, mamy już na stronie Gazety nowy artykuł Gazety Wyborczej na jutro.
          Cieszę się,żę właśnie na mój tekst Gazeta powołuje się pisząc
          o "medialnym ataku terrostycznymm" przypisując mi szefostwo WAR INWEST -
          schlebia mi to - ale pudło - to nie Zarząd WAR INWEST (naprawdę!).
          Informatorzy Pani Klukowskiej po raz kolejny wpisują w Grupę Kapitałową WAR
          INWESTU
          Kancelarię Inwestycyjną INTERARTI Sp.z o.o.
          Znów kłamstwo - bo f-ma nie należy do tej grupy. Prezesem ani członkiem Zarządu
          nie jest
          adw. Ewa Radziszewska (pseudo GW: MAMUŚKA).
          - nowe kłamstwo medialne !!! kiepscy informatorzy - HAŃBA !!!!.
          Wygląda na to, że Pani Klukowskiej, na zlecenie, zależy na upadłości f-my.
          Nawet skłonna jest użyć sformułowania,żę "młoda Pani asesor uznała swój
          błąd i zmieniła zdanie" -
          To co, to już w III-ciej Rzeczpospolitej Polskiej wydaje orzeczenia tylko
          "młoda Pani asesor", która przyznaje się do błędu???? i tak likwidyje się
          ostatniego
          polskiego (młodego) dewelopera w Warszawie ? a do zabicia rodziny podjudza się
          moderuje) wszelkie siły??
          Gratulacje dla Sądu, który w kilkanaście minut po orzeczeniu jest w stanie
          przysłać do f-my
          syndyka wraz z doradcami i podtrzymać jego działanmia przez ponad tydzień mimo
          ewidentnego "błędu"
          jak zeznaje dla GW młoda Pani asesor.
          Panie Burmistrzu Kamiński, czy rzeczywiście MOSTOSTAL sprzedał WAR IWESTOWI 7
          ha gruntu
          za ponad 9 mln dol na którym można wyłącznie wybudować "ładne" osiedle nie
          wyższe niż 2-3
          konfdygnacje, 60 proc pow. zielonej ????? i to właśnie taką decyzję o warunkach
          zabudowy
          wydał jednak Pana URZĄD dla WAR INWEST,a może jednak prawomocną decyzję na
          kilkanaście kodygnacji itd.??
          Cel uświęca środki ??? a może cel to przekręt - czy rzeczywiście GW musi tak
          kłamać aby poprawić
          swoje notowania na giełdzie, najniższe od kilku lat???a możę chodzi o bardziehj
          partykularny interes?
          Pozdrowienia znad polskiego morza dla bardzo zainteresowanych.
          • Gość: Marek Pięknie, pięknie IP: *.man.polbox.pl 17.10.01, 09:32
            Ludzie, to jakaś paranoja!!
            Zdaniem tego Pana (Obserwat.) winę za to, że jesteśmy bez mieszkań i pieniędzy
            ponosimy sami krytykując Warinwest i prezesów, oraz Wyborcza, że nasz problem
            zauważyła. Chłopie Ciebie o myślenie nawet nie ma co prosić - próżny trud.

Marek
            • Gość: Adam Re: Pięknie, pięknie IP: 10.10.1.* / *.saint-gobain.com 17.10.01, 09:57
              Skoro jest Pan Panie Obserwat taki uczciwy i w dobrej wierze osadza Pan
              Mostostal ze Pana chce zniszczyc to dlaczego nie odda Pan pieniazkow klientom
              (ktore sa ich wlasnoscia a nie PAna) ? Mysle ze nie bedzie wtedy atakow
              terrorystycznych na PAna i PAna rodzine i zapanuje spokuj. A PAn bedzie sobiel
              dalej prowadzil ten super business i bedzie Pan najmlodszym developperem w W-
              wie. JA osobiscie mysle ze Pan nie mial od poczatku kasy i oszukal ok 300 osob
              z lasku Brodnowskiego bo dlaczego ich pieniadze nie poszly na zakup dzialki od
              Mostostalu ? Od poczatku to bylo oszustwo. I mysle ze wszyscy Pana niewinnego
              zostawia w spokoju jak sie PAn rozliczy z cudzych pieniedzy bo chyba nie jest
              PAn ZLODZIEJEM ?
              • Gość: AdamA Do Adama IP: 195.212.51.* 17.10.01, 10:43
                Witaj Adam
                Tu Adam. Widze ze siedzisz we Francji, ja w Belgii.
                Czyz to z oddali nie wyglada jeszcze gorzej?
                Pytalem swoich kolegow z pracy. Tutaj takie przekrety sie
                nie zdarzaja od lat. Byc moze dlatego ze wszyscy kupuja po
                wybudowaniu. Cale ryzyko zwiazane z budowa przejmnuje developer na
                swoja glowe.
                • Gość: Adam Re: Do Adama IP: 10.10.1.* / *.saint-gobain.com 17.10.01, 16:03
                  Siedze w Polsce ale pracuje we Francuskiej firmie dlatego pewnie ta zmylka.
                  Mysle ze w Unii faktycznie developper ma na sobie cale ryzyku ( i on sie
                  dogaduje z bankiem) u nas na razie jest tylko taki projekt ale biedne firmy
                  developperskie boja sie ze nie dadza rady. Wogole Polska to dziwny prawnie
                  kraj. Okradaja Ci jawnie i Ci sie smieja w Twarz a jak sie chcesz sadzic to
                  termin pierwszej rozprawy np za 7 m-cy ?!! A Pan ZLODZIEJ czuje sie bezkarnie.
                  W USA to po miesiacu by siedzial i nieomoglyby zadne przepisywania majatku itp..
                  Skoro jestes w Belgii to nie mozesz przychodzic na spotkania ?
                  • Gość: AdamA Re: Do Adama IP: 195.212.51.* 17.10.01, 16:12
                    Moge przychodzic na spotkania.
                    Zwykle pracuje 2 tygodnie w miesiacu w Belgii a potem
                    w Warszawie. Generalnie w piątek powinienem być o ile
                    Sabena *Such As Bad Expirence Never Again* mnie
                    zabierze (ostatnio pilot sie rozmyslij tuz przed startem i
                    wyslal wszystkich od obsługi klienta (do wszystkich diabłów).
                    Komuna. Nie inaczej.
      • Gość: Gosia Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.10.01, 10:02
        To już paranoja,masz racje Marek. Ten caly obserwator powinien sie leczyc na
        glowe i to nie u specjalistow z War Inwestu.Celem dziennikarzy jest
        przekazywanie informacji i cale szczescie ze tak sie dzieje.Co by bylo gdyby
        nikt nie wiedzial o sytuacji finansowej War Inwestu. Pytam ilu jeszcze zlapaliby
        naiwnych klientow.Dzieki Gazeto!!!
        Panie Obserwatorze jak sie nie ma pieniedzy na wybudowanie czegokolwiek to
        chyba nie kupuje sie samochodow Mercedesow za 700 000 pln?Nie prowadzi sie nie
        wiadomo jakiego zycia, nie mieszka sie Bog wie jak? Panie idz Pan do lekarza!!!
        • Gość: Obserwat Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.10.01, 11:05
          Drodzy „ moderatorzy” ! Rzeczywiście jestem dość dobrze zorientowanym
          obserwatorem rynku i deweloperów, a nie jak sugerujecie członkiem zarządu WAR
          INWESTU. Jakoś to dziwne, że na te setki oszukanych podmiotów gospodarczych o
          jakich pisze GW syndykowi nie udało się zebrać lawiny roszczeń, jedynie
          spanikowani i podjudzeni przez GW są klienci . Większość klientów zachowuje
          się bardzo rozsądnie, reprezentowna jest przez prawników, prowadzi
          konstruktywne rozmowy z kancelarią obsługującą Prezesów WI.
          O solidności dziennikarskiej pewnie będzie jeszcze głośno, bo temat jest
          bezprecedensowy i mimo że GW nie wychodzi brailem to nawet ślepcy widzą o co
          chodzi.
          Z tego co wiem , rzeczywiście „meroli” za 700 tyś się nie kupuje. A gdyby tak
          napisać, że miesięczny koszt dzierżawy tych aut nie był większy niż obiegowa
          stawka za dwuletni leasing DAEWOO NUBIRY – przecież nie wywołało by to
          przewidzianego skutku propagandowego – tylko solidność informacyjną .
          Przypuszczam, że WAR Inwest wkrótce przedstawi na forum publicznym propozycje
          wyjścia z kryzysu dla poszczególnych inwestycji – klientów należy namawiać do
          cierpliwości a nie do zabicia Rodziny.
          Piszcie sobie co chcecie, idę się leczyć na głowę jak sugerujecie. A POLSKA TO
          JEST DZIWNA KRAJ jak kiedyś mówił Ross – ten od syczenia.
          A pozdrowienia znad morza nie były z wakacji.
          • Gość: dota_t Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.man.polbox.pl 17.10.01, 12:06
            UUUU....ale fajnie no dobra nie doszukując się żadnych powiązań z naszą
            ulubioną firmą - małe pytanko skąd tyle dobrej wiary w poprawę jej działań. Nie
            dlatego żebym nie chciała żeby im wyszło ale tak ot tak czy to wrodzony
            optymizm czy też wieści z podziemia? Czyżby Obserwat to nasz obiecany "Inwestor
            Strategiczny"? A jeszcze pytanko nr 2 czy ewentualnie mógłbyś podać jakiś nr
            telefonu do War Inwest - przydałby się taki co jest podłączony bo od dwóch dni
            nie odbierają. Wiem, że większość pracowników się zwolniła albo jest na
            wypowiedzeniu (ciekawe czemu?)ale ktoś tam chyba jeszcze urzęduje albo pilnuje
            dobytku?
            • Gość: wera Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.10.01, 16:13
              Ja akurat nie dziwię się że panienki z War Inwestu albo się same zwolniły albo
              są na wypowiedzeniu umowy. Czy Ty byłaś w pełni zadowolona z obsługi
              świadczonej przez te panie?. Nie widzę w tym niczego złego , że się zwalniają
              bo tak aroganckich i nadętych a przy tym super niesympatycznych idiotek to
              jeszcze w życiu nie spotkałam. I żeby tak chociaż którakolwiek cokolwiek
              wiedziała na temat tego czym się zajmuje a co powinna wiedzieć!!! Zgroza jedna
              głupsza od drugiej a w bezczelności to się prześćigały. P. Radziszewskiemu w
              tej kwestii gratuluję dobrego posunięcia.
          • Gość: Paweł W Re: Do Obserwatorka-Ufoludka IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.10.01, 14:28
            Obserwatorku, Obserwatorku może i jesteś dobrze poinformowany ale zapewne nie
            utopiłeś w WAR kasy. Niebroń prezesa i reszty tej zgrai. Odnośnie Nubiry i
            Mercedesa w leasingu toś ty chyba z marsa przyleciał. Ja jak mam pomyśleć o
            leasingu Mercedesa to mnie ciarki przechodżą. Ale swoją drogą jak jesteś tak
            dobrze poinformowany' to było o tym co się dzieje poinformować media jakiś czas
            temu. Może by się złapało troszkę mniej ludzi na wirtualne działki, wirtualne
            mieszkanka, a ufoludki by nie przylatywały z odległych galaktyk, ani znad morza.
      • Gość: ML Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 18.10.01, 09:27
        Gość portalu: ML napisał(a):

> Pod tym tematem umieszczamy wszelkie informacje dotyczące inwestycji przy Lasku
        >
        > Bródnowskim.

Uwaga!!!
        Spotkanie wszystkich niedoszłych mieszkańców Lasku o godz.16 w najbliższą
        niedzielę na naszej niedoszłej działce. Proszę o zabranie dowodów osobistych.
        Dobrze było by, gdyby było nas dużo.
        Ponadto chciałam poinformować, że istnieje konto e-mailowe, na które możecie
        przesyłać wszystkie swoje uwagi: lasekbrodnowski@poczta.onet.pl. Nie chciałabym o
        wszystkim informować na ogólnym forum.

Pozdrawiam, Marzena L

• czs Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I 21.10.01, 18:29
        Spotkanie 21.10.01 odbyło się, wybrano 10-osobową grupę osób które będą
        reprezętowac obecne osoby,następne spotkanie "inwestorów" :( 28.10.01 o
        godzinie 15.00 przy lasku bródnowski. Będą informacje co udało się dowiedzieć
        w naszej sprawie tygodniu 22.10-27.10.01r.
      • Gość: ML Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 24.10.01, 09:51
        Witam.
        Skopiowałam tekst z GAZETY WYBORCZEJ, gdyby jeszcze ktoś nie czytał. Nie wiem,
        czy to co się stało jest dla nas najlepsze... Ale cóż, przeczytajcie.

Pozdrawiam, Marzena

Prezesa firmy War-Inwest zatrzymała we wtorek policja.

Prokuratura zamierza oskarżyć Dariusza R. o oszustwo kilkuset osób, którym War-
        Inwest miał wybudować mieszkania.

Dariusz R. jest prezesem War-Inwestu SA, Przedsiębiorstwa Inwestycyjno-
        Budowlanego War-Inwest oraz wiceprezesem Bud-Inwestu SA. Firmy należą do Grupy
        Kapitałowej War-Inwest reklamującej się jako największy developer Targówka,
        który w najbliższych latach wybuduje 10 tys. mieszkań. Na razie firmy Grupy
        zbudowały ich zaledwie 70 - trzy budynki na Bródnie i jeden na Bemowie. Kolejne
        budowy albo stanęły rozgrzebane, albo w ogóle nie ruszyły.

Nabici w War-Inwest

Najwięcej chętnych - ok. 500 osób - kupiło mieszkania w Pasażu Bródnowskim.
        Niemal wszyscy wpłacili po 100 proc. ceny. Pierwsi lokatorzy mieli się
        wprowadzić na początku tego roku. Tymczasem tylko jeden budynek (z siedmiu,
        które miały być gotowe do końca 2001 r.) jest w stanie surowym. Pozostałe mają
        tylko fundamenty albo w ogóle nie wyszły z ziemi. Robotnicy zaś zeszli z placu
        budowy, bo inwestor im nie płacił. Hipoteka nieruchomości (1,9 ha) jest
        potężnie obciążona - "wisi" na niej blisko 30 mln zł długu.

Osiedle Pod Laskiem Bródnowskim - to dziewięć hektarów szczerego pola. Do dziś
        War-Inwest nie wystąpił do gminy z wnioskiem o pozwolenie na budowę, choć
        sprzedał 300 z 1,8 tys. mieszkań. Nie ma nawet promesy pozwolenia, czyli
        decyzji o warunkach zabudowy! Do tego o pieniądze upomina się poprzedni
        właściciel ziemi - Mostostal Gdańsk - któremu War-Inwest od czerwca zalega z
        zapłatą 6,5 mln dolarów.

Nie lepiej jest na Ursynowie, u zbiegu ulicy Beli Bartoka i alei KEN. Choć
        blisko połowa ze 120 mieszkań w wieżowcu-widmo została sprzedana, War-Inwest
        nadal nie ma pozwolenia na jego budowę. W ostatnich dniach hipoteka działki
        została obciążona na rzecz jednego z wierzycieli.

Według naszych pobieżnych szacunków klienci War-Inwestu wpłacili spółce ponad
        100 mln zł. Gdzie są te pieniądze - nie wiadomo. Konta bankowe Grupy świecą
        pustkami. Przekonali się o tym komornicy, którzy na zlecenie licznych
        wierzycieli War-Inwestu próbowali odzyskać choć część długów.

Upadł, ale się podniósł

Ponad 900 rodzin, które wpłaciły pieniądze na mieszkania, powoli traci
        nadzieję, że kiedykolwiek w nich zamieszka. Na dodatek na niedawnej rozprawie o
        ogłoszenie upadłości War-Inwestu wyszło na jaw, że firma zalega z płatnościami
        wykonawcom, projektantom, dostawcom stali i betonu, bankom, ZUS-owi, fiskusowi,
        właścicielowi jednej z działek oraz pracownikom.

Wniosek o upadłość złożył pod koniec sierpnia Technoinstal, firma z Piastowa,
        która nie mogła doczekać się od War-Inwestu 700 tys. zł za roboty instalacyjno-
        montażowe. Przesłuchiwany na rozprawie prezes Dariusz R. zaskoczył sąd, gdy
        przyznał, że długi jego firmy sięgają 52 mln zł. Jeszcze kilka dni przed
        rozprawą prezes przekonywał "Gazetę", że jego firma jest w świetnej kondycji i
        zapewniał, że wybuduje mieszkania, a winą za opóźnienia obarczył urzędy, które
        zwlekają z zezwoleniami na budowę.

Dwa tygodnie temu sąd gospodarczy ogłosił upadłość War-Inwestu, by niespełna
        tydzień później niespodziewanie zmienić tę decyzję "ze względów
        proceduralnych". Okazało się, że Technoinstal wycofał swój wniosek, bo
        dostał "wiarygodne zabezpieczenie". Jak się okazało, tym zabezpieczeniem jest
        hipoteka na ursynowskiej działce, na której War-Inwest miał wybudować 15-
        piętrowy wieżowiec.

Niepewny los lokatorów

Gdy długi firmy wyszły na jaw, oczekujący na mieszkania zaczęli podejrzewać, że
        padli ofiarą oszustwa. Część z nich złożyła do prokuratury doniesienie o
        przestępstwie. Inni utworzyli Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Praw Klientów -
        szukają pomocy w kancelariach adwokackich, organizacjach zrzeszających
        developerów, wypowiadają umowy i żądają zwrotu pieniędzy. Na razie jednak nikt
        nie jest w stanie odpowiedzieć im, na co mogą liczyć i co mają robić dalej.

We wtorek biuro War-Inwestu przeszukała i zabezpieczyła policja. Prowadzący
        sprawę prokurator Filip Dopierała chce dziś złożyć wniosek do sądu o tymczasowe
        aresztowanie prezesa Dariusza R.

Katarzyna Klukowska (24-10-01 00:55)

• kunce Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I 26.10.01, 20:51
          radni UW żądają, by burmistrz Targówka przeprosił wszystkich oszukanych przez
          War-Inwest za to, że na Jesienny Salon Architektury Przesłał (finansując
          ekspozycje prywatnej firmy z budżetu gminy) projekt osiedla przy Lasku
          Bródnowskim, w którym klienci oszukańczej firmy nigdy nie zamieszkają. Takie
          postępowanie burmistrza ocenione zostało jako jawna kpina z wszystkich tych
          ludzi, którzy ponieśli ogromne, niepowetowane straty finansowe i moralne.

Burmistrz Marek Kamiński nie ustosunkował sie do wniosku.

(za klub radnych UW Agnieszka Kuncewicz, kunce@gazeta.pl)
      • Gość: życzliwy Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: 195.94.206.* 06.11.01, 15:39
        Proszę o informacje dotyczące spotkania z pełnomocnikami firmy.
        Ciekaw jestem co nam klientom mogą w obecnej sytuacji zaproponować?
        Chyba nikt nie liczy, że negocjacje które odbywają sie pomiędzy War Inwestem a
        Mostostalem Gdańsk są w naszym interesie.
        Jeśli poczekamy dłużej to Syndyk nie ogłosi upadłości firmy bo nie będzie już
        co dzielić.
        Mój mały apel to wnioski do prokuratury. Niech oszuści odpowiedzą za to co
        zdrobili. Bo chyba nikt nie liczy że Pan Radziszewski i spółka martwi się
        naszym losem.
        Nie obudźmy sie z dwoma rękami w nocniku (jak pan prokurator go wypuści).

Ps. Mniemam, że forum jest wnikliwie czytane przez wielu pełnomocników.
        Jeżeli boją się osobiście informować o tej sprawie to może zaproponują nam coś
        na forum.
        Dzisiaj jest wtorek daję im czas do piątku. A w piątek wysyłam swój wniosek i
        kilku przyjaciół do prokuratury.
        Mam nadzieję że za moim przykładem pójdą inni.
        Oszuści już raz nas oszukali, jeśli będziemy siedzieć cicho to bardzo możemy
        się zdziwić finałem tej sprawy (Złodziej bo nazywam sprawę po imieniu
        Radziszewski wynajął najlepszych adwokatów, chyba mama Interarti mu ich
        polecila).
        Ludzie nie dajcie do końca się wyrolować.
        • Gość: klient Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.acn.waw.pl 06.11.01, 15:43
          Panie życzliwy,
          Informuję Pana że jest już złożone kilkadziesiąt wniosków
          do prokuratury. Chyba że chce Pan wysłać do wszystkich
          prokuratorów w Polsce. A to co innego. Na pewno sie
          pełnomocnicy przestraszą...
          Pozostaje jeszcze UOP i Pan Prezedent. Pierwsza możliwość
          wydaje mi sie mieć jakieś logiczne wytłumaczenie.
          • Gość: życzliwy Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: 195.94.206.* 06.11.01, 16:34
            Nie wiem czy byłeś na ostatnim zebraniu, więc informuje Cię że pełnomocnik w
            rozmowie telefonicznej apelował i starszył o nie wysyłanie kolejnych wniosków
            do prokuratury do 16 bm. Postraszyć to my go możemy a nie on Nas.
            A ja pana pełnomocnika mam w głębokim poważaniu i mam nadzieję że pojawi się
            ich 10 razy więcej.
            Ciekawe dlaczego boi się kolejnych wniosków. Ja czekam tylko do piątku.
            • Gość: jacekm Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 06.11.01, 22:01
              Pozdrawiam!
              Do prokuratury wpłynęło 80 doniesień o popełnieniu przestępstwa( przed
              aresztowaniem).Jest to ok. 150 osób. Nie wiem czy coś to da, że złożymy
              następnych 200 czy 300. Jak napisała MS mamy czas do stycznia, więc odrobina
              cierpliwości w sytuacji dla nas krytycznej nie jest czymś złym. Mi osobiście w
              pierwszej kolejności zależy na pieniądzach, a dopiero później na ewentualnej
              satysfakcji z odpowiedzialności karnej prezesów. Na spotkaniu 18.11 spodziewamy
              się konkretów - może nie będzie tak źle. Nawiązując do Mostostalu, to za błędne
              decyzje zarządu odpowiadają jego członkowie, a uważam, że zrobią wszystko, żeby
              nie stracić swoich rewelacyjnie opłacanych stanowisk. Moim zdaniem nastąpi to
              wtedy, gdy syndyk przejmie majątek WI, a w tym i ich część, dlatego do tego nie
              dopuszczą. To byłoby dla nas najlepsze.
            • Gość: MS Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.11.01, 18:42
              Jestem poszkodowana osoba przez WARINVEST.
              Chcialam jednak zauwazyc, ze i tak wszystko rozegra sie poza nami.
              To czy zlodziej porozumie sie z Mostostalem tez nie od nas zalezy.
              To czy sad oglosi upadlosc tez nie od nas zalezy.
              Wysylanie zawiadomien do prokuratury - na pewno trzeba bedzie to zrobic.
              Na to jest jeszcze czas.
              3 miesiace tymczasowego aresztowania mijaja w styczniu.
              Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych !
              • dota_t Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I 06.11.01, 19:21
                Tak sobie myślę, czy rzeczywiście nie powinniśmy rozdmuchać tej sprawy, w końcu
                są takie programy jak "Sprawa dla reportera", czy nawet "Pod napięciem" co
                prawda pod napięciem to my już od dawna jesteśmy ale tak sobie myślę co wy na
                to? Im więcej szumu tym lepiej, czy to może jeszcze pogorszyć naszą sytuację?
                Skoro i tak czekamy zawieszeni... to może warto by było...
                Umieśćcie swoje opinie na ten temat.
                • Gość: obserwat Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.11.01, 01:43
                  No cóż, chyba powinienem się odezwać:
                  1. wsadziliście „prezesika” za kraty – każecie „schylać się po mydełka”:– fajne
                  igrzyska – bezmyślny lud chce igrzysk – myślący się zastanowią – kto straci ,
                  kto zyska – KTO PROWOKUJE !.
                  2. nie wyszła szybka plajta – no to presja „społeczna” na prokuraturę - NIE
                  ZASTANOWIŁ się Pan prokurator = WSADZIŁ! ,„WSPÓŁPRACUJE !” zamknął biura,
                  uniedostępnił dokumenty (chyba pierwszy raz w Europie), Przecfież biura i
                  dokumenty dewelopera to wytwórnia amfetaminy, albo hurtownia narkotyków –
                  broni ?, a co ze stosunkami pracy pracowników? a czy stać PROKURATURĘ na dalsze
                  w czasie odszkodowania za uniemożliwienie pracy formalnym podmiotom
                  gospodarczym ? –CZY NOWE WŁADZE JUŻ SIĘ ZASTANAWIAJĄ, CZY JESZCZE SIĘ...
                  ORGANIZUJĄ ?– jakoś przypadkowy okres?, to znów, wsadzimy PREZESIKA I MOŹE
                  MAMUŚKE a potem coś przecież znajdziemy, jak pogrzebiemy -----„ ludzie
                  zgłaszajcie się do prokuratury!” jak cokolwiek i kiedykolwiek łączyło WAS ze
                  złodziejami z rodziny .....– teraz ciąg dalszy, trzeba zamknąć „mamuśkę”, jak
                  przetrzymamy , to będziemy mieli grunty i inwestycje za bezcen (ok.20%) od
                  syndyka RESZTA przecież i tak zabije tych złodziei ..... – jakoś mało wniosków
                  formalnych o UPADŁOŚĆ jak na wydźwięk socjotechniczny od kilku tygodni , ale
                  za to zaczynają się pojawiać „przedstawiciele- pełnomocnicy” dziwnych firm –
                  podobno egzekutorskich długów – nic nie wezmą, ale może zabiją/porwą, może
                  ktoś zrobi program TV i weźmie kasę ???.

Jak to jest : „poszkodowana””klient”,”oszukania „, „marek” i inni – może zanim
                  sprowokują morderstwo, to się skonsultują z „większymi”- zalecam konsultację.
                  Poza tym, czy jesteście też w stanie WYPŁACIĆ SIĘ ,(jak już Was się
                  zidentyfikuje) – na razie PRZEBIEGLI obiecali wam – po skutecznym zakończeniu
                  tematu coś tam – przecież już NIKT nie ma wątpliwości, że nie jesteście żadnymi
                  KLIENTAMI dbającymi o jeszcze nie stracone pieniądze.
                  ZAPRASZAM prawdziwych klientów do wypożyczalni kaset i pilne oglądanie PRETTY
                  WOOMEN - jak już oderwiecie się od July Roberts w wannie to zobaczycie, co
                  robi facet – a co robi, to samo co się dzieje z Waszymi udziałami w
                  przedsięwzięciu inwestycyjnym, którego się pojęliście razem z deweloperem.!!!! –
                  różnica ? A no właśnie !. Tam to robią zapłaceni ludzie ze struktury biznesu,
                  a w naszym TALIBANIE oficjalne (poza dziennikarzami – bo Ci od dawna „dużo
                  mogą” – podobno bezkarna trzecia władza) czynniki (przedstawiciele władzy –
                  płaceni z naszych oficjalnym podatków-chyba, że biorą bonnusy) mające na
                  celu „strzeżęnie praworządności” – śmieszne już w założeniu !!! -
                  Kto rozróżnia umowę deweloperską od umowy o roboty budowlane – na pewno nie
                  prokuratura, a SĄD ? zobaczymy????
                  Podsumowując:
                  Prokuratura na podstawie „czynnika społecznego- czytaj Gazety Wyborczej +
                  KATARZYNA KLUKOWSKKA”” + internetowe media GAZETY, (pomijam groźby karalne
                  podtrzymywane na portalu” później Życia Warszawy – (te same tezy), zatrzymuje
                  Prezesa poważnej firmy deweloperskiej - jednocześnie przeszukuje :
                  mieszkanie „prezesika, samochód „prezesika” w leasingu , Biura WAR INWEST, PIB
                  WAR INWEST, oraz Kancelarii Inwestycyjnej Interarti Sp. z o.o. _+ „mamuśka do
                  końca nie wyjąśniona” , jednocześnie plombuje biura P.I.B. WAR INWEST WAR
                  INWEST S.A, BUD INWEST S.A. AKCENT-projektanci co to podobno nie dostali kasy i
                  są pokrzywdzeni a nic nie załatwiali w kategoriach proceduralnych  itd. –
                  PANIE PROKURATORZE i jego szefie !, zamknął Pan i uniemożliwił działania na
                  szkodę ok.. 900 rodzin WARSZAWSKICH związanych z umowami inwestorskimi
                  (podmiotom gospodarczym prawa handlowego w Centrum Stolicy) , wykorzystując
                  podpuchę medialną i „dziurę” w systemie prawnym 40-mln Państwa związaną ze
                  zmianami politycznymi , rządowymi i parlamentarnymi „ewentualnymi nadzorami”
                  sądowymi. Może przejdzie Pan do historii- ŻYCZĘ !
                  To, że kończy się kapitał i działania polskie w sektorze budownictwa, to już
                  jasne, ale dlaczego w tym spisku uczestniczą struktury i przedstawiciele
                  Państwa – PASKUDNE!!! - , trzeba to było zostawić PRETTY WOOMEN!!! i
                  strukturom czystego biznesu .
                  Ostatnie zdanie dla PRAWDZIWYCH KLIENTÓW WAR INWEST:
                  - nigdy nie byliście oszukiwani, bilans wszystkich inwestycji WAR INWEST był
                  pozytywny, i jeszcze jest przy „mądrym postępowaniu” - kryzys na rynku
                  budowlanym, jest powszechny, prawdopodobnie na rynku zostaną wkrótce same
                  firmy zachodnie, bo ten proces już trwa, jeśli myślicie, że z satysfakcji
                  udupienia „MEROLA 600 „ i „rodzinki” coś wam przyjdzie to się mylicie, ALE
                  macie jeszcze szanse”!!!!
                  Jeszcze wciąż macie szanse mieszkać w wybranych obiektach pod warunkiem:
                  - niedopuszczenia do sądowej upadłośści WAR INWEST i sprzedaży Waszych „umów” w
                  ramach upadłości – wtedy nic nie macie !!! żadni „kwadratowi” egzekutorzy po
                  prostu nic nie uzyskają poza „pokaleczeniem” sćiganym latami przez „normalne”
                  prawo UE.
                  - udrożnienia systemu decyzyjnego WAR INWEST, czyli wspieraniem działań
                  zmierzających do uwolnienia Prezesa. Na razie nawet widzenia oficjalnych
                  obrońców i członków rodziny są ograniczane.
                  - Organizujcie się i nie wyśmiewajcie działań Waszych przedstawicieli prawnych
                  w poszczególnych inwestycjach)(na razie jest to już liczący się ruch)
                  zmierzający do ciągłości inwestycyjnej – wciąż możliwe !!!!. Starajcie się nie
                  poddawać Waszych mądrych ustaleń „moderatorom FORUM” bo Wam zamącą podszywając
                  się pod NIBYKLIETÓW- to czysty ORWELL 1984 kupcie książkę – to już idzie !!!!
                  macie już „minutę nienawiści”
                  - Sami szukajcie resztek „nie zrzeszonych” z Waszych inwestycji, bo
                  jak „moderatorzy FORUM GAZETY ich dopadną/sprowokują pierwsi, to przegracie
                  nawet jak ZABIJECIE CAŁĄ „rodzinkę”, do czego prowokują Was PRZEBIEGLI !!
                  - „życzliwy” 06-11-2001 12:39 martwi się , że spotkania z Most-WAR mogą
                  pokrzyżowac Syndyka !!!!! i postuluje o wnioski do prokuratury ???!!!- dalej
                  dwa nocniki !!! a dalej, „ktoś” pyta jak wniosek powinien wyglądać !!!!!
                  Przecież po uzgodnieniach z Mostostalem cały temat LASKU się odblokowowuje, a
                  jak się nie dogadają, to Mostostal „wylatuje z giełdy !!!”
                  - Czy nie przypomina Wam to sytuacji, gdy „moderator GW” prowokował podpisanie
                  kilkudziesięciu osób do prokuratora (81 osób zamknęło Prezesa) o „wyjaśnienie
                  opóźnień itd. w imieniu Waszych wrogów”. Prezes/decydent i nikt nie może
                  podejmować rozsądnych decyzji – oczekiwanie na bankructwo – korzyść dla
                  innych !!!!
                  - Nie wyszło prowokowanie o: - ludzie !!!! dalsze wnioski o upadłość !!!!
                  - Nie wyjdzie ; Może GO jednak wypuszczą ? :LUDZIE !!! dalsze wnioski do
                  prokuratury !!! – przynajmniej się zastanówcie !!!! (gdzie są sprawy cywilne, a
                  gdzie karne – tu nie ma kariery dziennikarskiej , tu grają pieniądze !!!! ) Tu
                  trzeba cos ROZUMIEĆ !!!
                  IDENTYFIKUJEMY WROGÓW:
                  Kancelaria prawników (najlepszych wg „życzliwy”)- „mamuśka” poleciła
                  tez „innych” adresy później – na razie : 827-34-12, 827-91-12 , 827-32-71
                  To już nie jest tak, że NIKT się tym nie interesuje , różni ludzie/grupy
                  interesów różnie komentują sytuację, to nie koniec dla niektórych to początek
                  zabawy..
                  Ci, co znają „mamuśkę” i „prezesika” w
                  • Gość: Zoja Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: 217.97.133.* 07.11.01, 12:19
                    drogi obserwatorze
                    przeczytalam twój dłuuuugi list dwukrotnie ale tak naprawde nie doszukalam sie
                    w nim za wiele treści i logiki.
                    Dziwi mnie też skąd sie bierze w Tobie tyle optymizmu co do możliwości
                    kontynuowania inwestycji przez War-Inwest. Każdy, nawet średnio zainteresowany
                    tematem człowiek zauważy, że od ponad roku sprawa inwestycji pod Laskiem nie
                    ruszyła sie nawet o krok i trudno było dostrzec jakieś starania Warinwestu by
                    cokolwiek zaczęło się dziać.
                    Ja też uważam, że zamieszczane na forum pogróżki w stosunku do prezesa jak i
                    jego rodziny nie świadczą zbyt dobrze o ich nadawcach, ale musisz zrozumieć że
                    w sytacji gdy ludzie mają perspektywę utraty wszystkich swoich oszczędności
                    kierują się w pierwszej kolejności emocjami.
                    Uważam że w obecnej sytuacji najlepszym dla nas "inwestorow" rozwiązaniem
                    byłoby przejęcie tematu przez Mostostal, ale niestety nie mamy wpływu na
                    przebieg rozmów. Chyba powinniśmy zdobyć się na jeszcze odrobinę cierpliwości i
                    poczekać do 16 listopada. Mam nadzieję, że wtedy pełnomocnicy prezesa będą na
                    tyle uprzejmi ze nas poinformują o wynikach.
                  • Gość: jacekm Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 08.11.01, 19:56
                    Do obserwata
                    Jestem jednym z inwestorów, również niepewnym następstw, ale całkowicie
                    przeciwnym pogróżkom - efekt cywilizacji niestety nie dotyczy wszystkich. Jest
                    jednak jeden niezaprzeczalny wniosek, co do którego musisz przyznać rację.
                    Gdyby nie aresztowanie D.R. nikt do tej pory nie rozmawiałby z nami. Jesteśmy
                    ludźmi dorosłymi i rozumiemy różne trudności, również rynkowe. Należało zrobić
                    tylko jedno, informować, wysłać pisma do inwestorów wyjaśniające problemy,
                    rozmawiać. Sam powiedziałeś/-aś, że to my budujemy razem z deweloperem więc są
                    to również nasze problemy. Uniknęlibyśmy i jątrzenia i domysłów. Pozdrawiam.
                    • Gość: MS Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: 217.99.12.* 08.11.01, 23:09
                      Podpisuję się po tym obiema rękoma.
                      Ja też nie mogę ukryć swojego zdziwienia faktem, iż obywatel obserwat jest
                      zaskoczony i zdziwiony reakcjami ludzi z którymi nikt nie chciał wcześniej
                      rozmawiać. Z wypowiedzi obserwata wnioskuję, iż to właśnie my jesteśmy winni
                      sytuacji w jakiej znalazł się prezes DR.
                      Jakim prawem mamy śmiałość wogóle dopominać się o swoje !! Tak rozumiem
                      wypowiedzi obserwata.
                      Mam nadzieję że wreszcie obserwat zrozumie niepodważalny fakt : to prezes DR i
                      jego firmy nie dotrzymały warunków umowy ! Tak oczywista i zwykła prawda.
                • Gość: g Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: *.*.*.* 07.11.01, 08:34
                  Witam.
                  Napewno nie nalezy teraz tego tak rozglaszac. I tak jest glosno. Prezesik jak
                  slusznie wszyscy zauwazaja nie wyjdzie (prawdopodobnie) do stycznia, wiec nie
                  ucieknie. A do 16-tego mozna poczekac. Przy ostatniej upadlosci mozna bylo sie
                  wogule pozagnac z kasa. A teraz... zobaczymy co bedzie. My narazie nie mamy
                  wplywu. A te wnioski do prokuratora tylko szkodza tym ewentualnym rozmowom.
        • Gość: IWONA Re: L A S E K B R Ó D N O W S K I IP: 195.136.21.* 08.11.01, 09:59

Zastanawia mnie fakt, że OBSERWATOR odzywa się tylko wtedy ,gdy na forum
          zaczyna robić się gorąco. Kolejne wnioski do prokuratury, jak niektórzy piszą
          nie mają żadnego znaczenia bo złożonych jest już ich wiele. Dlaczego wobec tego
          obserwator zniechęca nas do tych działań gorączkowo, widać przy tym, że jest
          zestresowany, bo swoje eseje wysyła o godz. 2 w nocy (chyba z obawy przed
          kolejnymi wnioskami do prokuratury spać nie może).
          Wydaje mi się, że jeśli nie jest to osoba bezpośrednio związana z WI, to może
          jeden z założycieli stowarzyszenia REMBIELIŃSKA, którego budynek jako jedyny
          stoi w stanie surowym. Jak sam pisze zna dobrze prezesa. A jeśli jest to
          właśnie osoba, o której myślę to rzeczywiście wielokrotnie z D.R negocjowała i
          na pewno ma na celu jedynie dobro własne - REMBIELIŃSKIEJ, na pewno nie będzie
          miał sentymentów ani bronił interesów LASKU BRÓDNOWSKIEGO.
          Może więc obserwator będzie tak uprzejmy i jednoznacznie określi NASZE korzyści
          z tytułu porozumienia Mostostalu i WI. Skąd mamy wiedzieć, czy Mostostal po
          przejęciu terenu nie wybuduje tam supermarketu, nie bądźmy naiwni, że wybuduje
          nam mieszkania.
          Prosilibyśmy o jakieś logiczne uzasadnienie, a nie totalny haos myślowy, który
          prezentuje OBSERWATOR. To nie my (poszkodowani z Lasku Bródnowskiego)zmierzamy
          do "roku 1984" - książki ulubionego prze OBSERWATORA autora, na którą się
          powołuje. To chyba sam OBSERWATOR chce doprowadzić do "Folwarku zwierzęcego"
          - książki tegoż samego ulubionego autora.

Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych

IWONA
        • Gość: dota Re: SPOTKANIE 2 GRUDNIA IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 30.11.01, 21:29
          Małe pytanko, czy chodzi o dokumenty już potwierdzone notarialnie? czy tylko
          oryginały. Poza tym jak już dało się zauważyć na spotkaniach nie każdy ma
          dostęp do Internetu i pewnie połowa nie będzie wiedziała że cokolwiek miała
          przynieść.
          I jeszcze jedno, może wiesz co w sprawie upadłości czy wpłynęły jakieś
          odwołania czy też mamy marne szanse na odwołanie tej decyzji. Pozdrawiam i do
          zobaczenia w niedziele.
          • jacekm1 Re: SPOTKANIE 2 GRUDNIA 01.12.01, 06:20
            Przynosimy oryginały (a w zasadzie interesują nas tylko dane). Potrzebne będą
            do statystyk dla dalszych negocjacji. Wiadomo, że nie wszyscy korzystają z
            sieci /forum/, dlatego podamy na spotkaniu inne środki łączności. Dalsze
            informacje na spotkaniu. Pozdrawiam.
      • Gość: ML zgłaszanie wierzytelności IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 23.01.02, 14:50
        Pragne poinformowac, że nie udzielam informacji odnośnie wypełniania wniosków.
        Osoby, które uczestnicza w spotkaniach wiedza jak to zrobić. Pozostali niech
        szukaja pomocy u syndyka. Bardzo mi przykro, ale ja tez pracuje i mam zycie
        prywatne. Nie moge siedziec cały dzien i odpisywac na e-maile. Brak
        uczestnictwa w spotkaniach = brak składek = brak informacji.

Pozdrawiam, Marzena L