Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

czynsze we Włodarzewskiej - Moczydło

IP: *.acn.waw.pl 15.10.01, 18:04
    Wiem, ze przewijala sie na tym forum grupka ludzi, ktorzy zamieszkuja przy
    Braci Stryjenskich w budynkach spoldzielni Wlodarzewska III
    ja tez tu mieszkam od miesiaca mocno przerazona wysokoscia czynszow, jakie nam
    wyznaczono
    kwoty sa horrendalne /wypada okolo 12 PLN za metr kwadratowy/
    po dokladnym wczytaniu okazuje sie, ze placimy rowniez za..niewykupione
    mieszkania
    czy to jest zgodne z prawem?
    czy w jakis sposob czlonkowie spoldzielni moga wplynac na wysokosc czynszow np
    poprzez wspolny protest?
    a co z sytuacja, kiedy spoldzielnia powinna oddac wplacone na jej konto
    pieniadze, ktore przekraczaja wartosc mieszkania? w jaki sposob wydostac ta
    kase od spoldzielni?

moze ktos ma podobne doswiadczenia ze spoldzielniami, tudziez chec walki?
    Obserwuj wątek
      • Gość: maciek Re: czynsze we Włodarzewskiej - Moczydło, czyli u zlodziei IP: *.gpw.com.pl 16.10.01, 10:45
        Gość portalu: agga napisał(a):

> Wiem, ze przewijala sie na tym forum grupka ludzi, ktorzy zamieszkuja przy
        > Braci Stryjenskich w budynkach spoldzielni Wlodarzewska III

ja mieszkam w sm osiedle stryjenskich - przerobina wlodarzewska IV - polowa
        Twojego bloku i ten maly (ciekawe po co to wydzielenie???)

> ja tez tu mieszkam od miesiaca mocno przerazona wysokoscia czynszow, jakie nam
        > wyznaczono
        > kwoty sa horrendalne /wypada okolo 12 PLN za metr kwadratowy/
        > po dokladnym wczytaniu okazuje sie, ze placimy rowniez za..niewykupione
        > mieszkania

i jeszcze za miejsca parkingowe, i za tzw ochrone ktora nic nie robi (ok 10 tys
        zl/mies), i za uzywanie miejsc parkingowych pod chmurka (jedyne 53 zł/mies), i za
        administracje (3,5 etatu - 25000 zł miesiecznie pensje!!!!!!!!!!!!!!!)...

> czy to jest zgodne z prawem?

niestety wszystko na to wskazuje

> czy w jakis sposob czlonkowie spoldzielni moga wplynac na wysokosc czynszow np
        > poprzez wspolny protest?

teoretycznie

> a co z sytuacja, kiedy spoldzielnia powinna oddac wplacone na jej konto
        > pieniadze, ktore przekraczaja wartosc mieszkania? w jaki sposob wydostac ta
        > kase od spoldzielni?

zapomnij

>
        > moze ktos ma podobne doswiadczenia ze spoldzielniami, tudziez chec walki?

chec walki - zawsze, kombinujemy z sasiadami zeby wyzucic zarzad jak tylko bedzie
        mozna, a docelowo - zalozyc wspolnote - ale tu konieczne jest wydzielenie
        odrebnej wlasnosci i splata wszystkich zobawiazan wobez tych zlodziei

• Gość: agga Re: czynsze we Włodarzewskiej - Moczydło, czyli u zlodziei IP: *.acn.waw.pl 16.10.01, 21:17
          > > a co z sytuacja, kiedy spoldzielnia powinna oddac wplacone na jej konto
          > > pieniadze, ktore przekraczaja wartosc mieszkania? w jaki sposob wydostac ta
          > > kase od spoldzielni?

> zapomnij

...wlasnie mysle o tym, aby po prostu nie wplacac czynszu przez najblizsze
          miesiace, zeby ta droga odebrac spoldzielni 6 tys. bezprawnie zagarniete
          bo wlasciwie co moga mi zrobic, jesli przestane placic?

> chec walki - zawsze, kombinujemy z sasiadami zeby wyzucic zarzad jak tylko bedz
          > ie mozna, a docelowo - zalozyc wspolnote - ale tu konieczne jest wydzielenie
          > odrebnej wlasnosci i splata wszystkich zobawiazan wobez tych zlodziei

mozesz mi Macku przyblizyc o co chodzi z tym wydzielaniem sie ze spoldzielni?
          czy to inicjatywa grona mieszkancow? co to daje i w jaki sposob sie to robi?

by the way...26-tego jest zebranie czlonkow spoldzielni na Banacha. Damy im
          popalic?

• Gość: maciek Re: czynsze we Włodarzewskiej - Moczydło, czyli u zlodziei IP: *.gpw.com.pl 17.10.01, 08:51
            , aby po prostu nie wplacac czynszu przez najblizsze
            > miesiace, zeby ta droga odebrac spoldzielni 6 tys. bezprawnie zagarniete
            > bo wlasciwie co moga mi zrobic, jesli przestane placic?

napisza kilka wezwan, a potem skieruja sprawe do sadu

o co chodzi z tym wydzielaniem sie ze spoldzielni?
            > czy to inicjatywa grona mieszkancow? co to daje i w jaki sposob sie to robi?
            >

chodzi o to zeby zmienic forme wlasnosci ze spoldzielczej wlasnosci na "zwykla" -
            wtedy mozna przestac byc czlonkiem spoldzielni i przestaja cie obowiazywac zasady
            zlodziejskiego prawa spoldzielczego

> by the way...26-tego jest zebranie czlonkow spoldzielni na Banacha. Damy im
            > popalic?

ktorej spoldzielni - bo juz tak namotali, ze nie wiadomo kto jest kto

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka