Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy wąski garaż na 2 auta ma sens?

IP: *.aster.pl 17.10.06, 18:43
    W segmencie skrajnym który zakupiłem jest garaż na tyle długi, że zmieszczą
    się tam dwa samochody jeden za drugim. Na końcu garażu jest okno i rozmyślam,
    czy czy nie skrócić nieco garażu, po to aby zrobić tam sobie osobne
    pomieszczenie. Pytanie do posiadaczy garaży, czy taki długi wąski garaż na ew.
    2 auta sprawdza się w praktycznym użytkowaniu?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Zajefajne pytanie Re: Czy wąski garaż na 2 auta ma sens? IP: 195.205.152.* 18.10.06, 12:48
        Na to pytanie odpowiem Ci pewna anegdotką.
        Na pytanie, czy praktyczne jest używanie jedej pary spodni z sąsiadek, każdy
        odpowie nie, bo: sąsiad jest gruby ja chudy, w czym pójdę do pracy jak mój
        sąsiad załozy spodnie i wyjdzie z domu pierwszy, kto je upierze jak zostana
        zabrudzone.
        Ja odpowiem tak to dobre rozwiązanie użytkować jedną parę jeansów z sąsiadem
        bo: mój sąsiad jest moim bratem bliźniakiem, cały dzień chodzi nago, spodnie
        zakłada tylko biorąc prysznic o 1:13, przec co zawsze są czyste i suche na rano
        kiedy ja wychodzę do pracy :-)
        Używajmy głów nie tylko do noszenia beretów, kapeluszy.
      • Gość: Misia Re: Czy wąski garaż na 2 auta ma sens? IP: 195.117.99.* 18.10.06, 15:26
        Re: Czy wąski garaż na 2 auta ma sens?
        NIE MA SENSU, a wie to tylko ktoś, kto mieszkał w domu z garażem na 1 auto,
        podjazdem na 1 auto, i bawił się 2x dziennie w przeparkowywanie ;)

Poza tym, do czego jest wykorzystywany garaż? Bo ja jakoś rzadko widzę ostatnio
        auta w garażu, najcześciej suszy się tam pranie (!!!!), stoją meble ogrodowe,
        rowery, kosiarka i przetwory, worki z ziemniakami, oraz niewypakowane pudła.
      • Gość: majacy_taki_garaz Re: Czy wąski garaż na 2 auta ma sens? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.06, 19:41
        Trudne pytanie, bo skoro juz taki jest, to co poradzisz, jak beda 2 samochody?

My taki mamy, mamy 2 samochody (kazdy swoj) i nie widzimy zadnego problemu.

Bardzo rzadko trzeba wystawic jeden, zeby dostac sie do swojego, ale nic nie
        trzeba przestawiac w samochodzie 'drugiej polowy', bo tylko sie pierwszy
        samochod wystawia na podjazd.

A jak wiesz, ze musisz wczesniej wyjechac nastepnego dnia a jestes pierwszy/a w
        domu, to swoj samochod zostawiasz na podjezdzie a druga osoba wstawia najpierw
        swoj, potem twoj. I tyle.

Slowem, cale to zamieszanie to moze dodatkowe 2 lub 3 minuty i po sprawie.

Ciekawe, ktory samochod zostawisz w zimie na zewnatrz, jak bedziesz mial jedno
        stanowisko? Mnie osobiscie odsniezanie samochodu z rana malo cieszy.

pozdrawiam
        uzytkownik takiego garazu
      • hubi303 Re: Czy wąski garaż na 2 auta ma sens? 22.10.06, 21:11
        Oczywiście, że wygodniej jest parkować jeden obok drugiego, ale zdecydowanie
        jest mieć oba auta w garażu niż nie trzymać jeden pod chmurką (zwłaszcza zimą).
        Mam doświadczenie ponad 10 lat z takiego parkowania (wcześniej w domu z
        rodzicami) obecnie wprowadzam się do bliźniaka, gdzie też mam taki garaż.
      • drogimex Re: Czy wąski garaż na 2 auta ma sens? 26.04.15, 22:39
        Nie zalecam takiego rozwiązania, czyli wąskiego garażu na dwa pojazdy. Nie sprawdzi się to w codziennym użytkowaniu. Szczególnie, jeśli dwie osoby codziennie jeżdżą do pracy i muszą korzystać z samochodu. Jeśli nie masz możliwości iść w szerokość, aby zrobić normalny garaż dwustanowiskowy z jedną lub dwiema bramami, to wykonaj garaż na jedno auto i wydziel sobie dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Pozwoli to zachować większy porządek w samym garażu. Przemyśl jednocześnie, czy masz możliwość na działce zbudować podjazd lub samą wiatę dla parkowania drugiego samochodu. Więcej informacji z omówieniem zalet i wad garażu jedno i dwustanowiskowego można znaleźć na stronie zbudujmydom.pl/index.php?page=garaz-jedno-czy-dwustanowiskowy
        Pozdrawiam,
        Tomek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka