Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Finansowanie kupna mieszkania - poradnik

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 21:28
    Ja tam zalatwilem sobie kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu.
    Po prostu przez internet poprosilem o kontakt ... nastepnego dnia sie
    odezwali ... i po krzyku.
    Moze komus sie przyda: www.pieniadz.com.pl
    Obserwuj wątek
      • Gość: Doradca kredytowy Finansowanie kupna mieszkania - poradnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.07, 10:24
        Nie zgadzam się z autorami tego artykułu w kilku ważnych kwestiach...

1. "...Do kwoty kredytu nie da się doliczyć ani kosztów dodatkowych opłat, ani tych związanych z wykończeniem mieszkania czy domu..."

Jest to nieprawda dlatego ze wiele banków udziela kredytów do wysokości 110 % wartości nieruchomości, czyli jest możliwość sfinansowania kosztów dodatkowych tj. zakupu - na rynku wtórnym lub wykończenia - na rynku pierwotnym.

2. "...Będzie ona niższa, jeśli bank nie pobiera prowizji od udzielonego kredytu. Jeśli przy zakupie mieszkania korzystasz z usług pośrednika - opłaty będą wyższe.

Kolejna bzdura. Często pośrednicy a raczej doradcy kredytowi są w stanie zaproponować i wynegocjować kredytobiorcy warunki lepsze niż uzyska jako tzw. "klient z ulicy". Mało ludzi bowiem wie ze zarówno oprocentowanie w kwestii marzy banku jak i prowizja przygotowawcza są elementami negocjowanymi.

Powiem szczerze, że nie dziwie się ze ludzie tak często plują na dziennikarzy, za treści zawarte w ich artykułach i informacje przez nich przekazywane. W powyższym artykule widać wyraźnie brak kompetencji i rozeznania rynku kredytowego przez autorów.
        Radzę porozmawiać z kilkoma doradcami kredytowymi albo z klientami którzy skorzystali z usług takich firm i dopiero mając pełny obraz napisać artykuł na temat kredytów hipotecznych.

Wszystkim, którzy zamierzają zaciągnąć kredyt radzę aby najpierw zrobili rozeznanie i porównali oferty firm doradczych oraz pośredników kredytowych z ofertami banków i podejmowali decyzje po przeanalizowaniu a nie na podstawie artykułu ludzi którzy bank znają z tego ze tam płaca rachunki.
        • Gość: ann Re: Finansowanie kupna mieszkania - poradnik IP: 193.109.225.* 26.01.07, 13:07
          Wskazana przez Ciebie w pkt. 2 "bzdura", jest prawdziwą informacją. Jest to
          "kwota, jaką musisz odłożyć na opłaty dodatkowe" związane z zakupem
          nieruchomości, a nie ściśle z udzieleniem kredytu.
          Czyli jeśli kupując mieszkanie, korzystasz z usług pośrednika (od
          nieruchomości), musisz dołożyć ok 3% wartości mieszkania.
          Natomiast, gdy korzystasz z pośrednictwa przy udzielaniu kredytu - zwykle
          wychodzi on tańszy.

• Gość: roger45 Ceny mieszkan nie raczej spadną, niestety .. IP: *.acn.waw.pl 27.01.07, 08:54
            Sprawa jest prosta. Banki sa w reku niemcow, irlandczykow, hiszpanow itp. Wolą
            pozyczyc wiecej.. Kupili wiec pare artykulow w prasie pare mieszkan i
            wywindowali cene 2-3 razy. Bedą meczyc nas 30 lat splatą i swietnie zarabiac a
            ich developerzy rowniez. Zalozyli nam haracz na cale zycie. To przyczynek do
            dyskusji z "liberalami", co uwazają ze banki w obcych rekach to takie swiatowe.
            • Gość: f wiwat polska sarmacka! IP: *.kalisz.mm.pl 02.02.07, 22:48
              a Polacy oczywiście daliby ci kredyt za darmo a nawet jeśli byli by prawdziwymi
              patriotami, o szlachetnych szowinistyczno narodowych przekonaniach umorzyliby
              spłatę rat! alleluja! o to biznes po polsku według przedstawiciela tzw.
              prawicowej myśli ekonomicznej. zresztą lewicowa wcale się nie różni. dla
              prawicy zarabianie to grzech, a dla komunistwó zbrodnia. różnica dialektyczna.
              naucz sie ciołku podstaw ekonomii, jeśli to nie przerasta twoich możliwości
              intelektualnych a potem dopiero zabieraj głos. a kiedy już się nauczysz wróć na
              forum i wytłumacz wszystkim co ma narodowsc właścicieli banków do ich polityki
              kredytowej.
              • 4g63 Re: wiwat polska sarmacka! 08.01.08, 21:02

> a Polacy oczywiście daliby ci kredyt za darmo a nawet jeśli byli by prawdziwymi

wolę dać zarobić Polakom, niż włochom, którzy (Ci inni) notabene, dostali tą
                możliwość przez głupotę/chciwość polityków rządzących przez ostatnie 20 lat...,
                jeśli Ty tak dobrze rozumiesz ekonomię, to pewnie przyznasz mi rację i jest dla
                Ciebie jasne, że wypływające pieniądze nie będą wspierać polskiej gospodarki,
                chyba że jesteś Włochem...
        • ostrich1 Re: Finansowanie kupna mieszkania - poradnik 26.01.07, 14:28
          Wszystko co napisałeś jest faktem. Pominąłeś jedynie bardzo istotną rzecz jeśli
          chodzi o pośredników. Oni również pobierają prowizję. Z czegoś przecież muszą
          żyć. Stąd takie, na pierwszy rzut oka, atrakcyjne prowizje. Im niższą prowizję
          wynegocjują w banku tym więcej zarobią na kliencie.
      • Gość: Touchstone Zapytaj doradcę, a zaoszczędzisz pieniądze IP: *.crowley.pl 26.01.07, 12:34
        Pierwszy błąd jaki robią wszyscy kredytobiorcy, to wizyta w banku. Trzeba się
        najpierw wybrać do doradcy kredytowego, który zaoferuje kilka propozycji do
        wyboru z różnych banków i sam negocjuje atrakcyjniejsze warunki dla swojego
        klienta. Pomaga także załatwić "trudne" kredyty oraz różne formalności.
        Jako doradca nie biorę żadnych pieniędzy od klienta. Zarabiam na prowizji z
        banków, ale w przeciwieństwie do pracowników konkretnego banku, ja MAM WYBÓR i
        u mnie klient ma przekrojową informację jakie kredyty są rzeczywiście tanie, a
        które tylko tak się reklamują w telewizji...
        Pracuję na Śląsku, więc jeśli ktoś jest zainteresowany tematem - niech pisze
        touchstone(malpa)interia . pl . Tani kredyt to nie jest taki z 0% prowizji...
          • Gość: ikaria3 Re: do purysty jezykowego...,hmm.. IP: *.aster.pl 02.02.07, 21:59
            Puryści,
            wy chyba macie ogromne kompleksy i jesteście bardzo niedowartościowani w swoich
            bankach, "expanderach" bądź innych instytucjach finansowych!! Mnie nawet
            zalogować by się nie chciało żeby poprawiać innych. A żeby czerpać jeszcze z
            przyjemność z tych złośliwych komentarzy!!!! Litości!! Trochę życzliwości
            względem innych (nawet "błądzących") i wyluzowania wam życzę. I pozdrawiam. (
            filolog, nawiasem mówiąc)
      • Gość: Kwiatuszek Finansowanie kupna mieszkania - poradnik IP: *.chello.pl 01.05.07, 10:56
        Ja mam dochody netto 3800 na osobę (chcę wziąć kredyt tylko na siebie, rozwód)
        nie mam pożyczek, jedynie karta kredytowa z limitem który jest spłacany na
        bieżąco. Kredyt mogę wziąć jedynie na 23 lub 27 lat (zależy od banku, tu jestem
        ograniczona moim wiekiem 47 lat) ban nie chce mi dać kredytu w wysokości 310
        tys. Twierdzi, że mam zbyt niskie dochody....a w artykule jest mowa o dochodach
        już 800 zł na osobę

samfp@poczta.fm

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka