Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Dom 70 lat stary czy warto kupić??

09.04.07, 00:37
    Mogę kupic 70 lat srary dom niby w cenie mieszkania 60m ale podniszczony do
    generalnego remontu. Działka tez nie jest za duża i budynek ten nie jest
    wolnostojący bo złączony jest z innym. Znajduje sie w osiedlu domków
    jednorodzinnych, ma około 120 m2 i dwa piętra. Jest zamieszkiwany przez
    starsza pania , która juz nie daje rady nim sie opiekować. Czy jak spłace
    kredyt hipoteczny ten dom bedzie coś wart??
    Obserwuj wątek
      • mohag5 Re: Dom 70 lat stary czy warto kupić?? 09.04.07, 12:47
        Stary dom jest wart tyle ile dzialka w tej okolicy ;-) Nie wiem jakie masz
        plany z tym domem, ale porywajac sie na remont musisz brac pod uwage ze koszty
        beda prawie rowne jak wybudowanie nowego (oczywiscie jak chcesz miec nowoczesny
        standard) a i tak nowe to nigdy nie bedzie. Trzeba sie naginac do rzeczy ktore
        sa nieodwracalne itp i "pokochac" je jako cos oczywistego ;-)
        • andrzej.sawa Re: Dom 70 lat stary czy warto kupić?? 09.04.07, 13:09
          Mówiąc żartem Wawel jest starszy,a chyba jest więcej wart niż działka.

Nie jestem taki odważny,żeby mówić o kosztach przed obejrzeniem.Nieznana
          konstrukcja,nieznany stan techniczny /np.czy dach szczelny/,jak fundamenty itp.

Naprawdę więcej pokory dla wiedzy,a mniej sloganów.

Jest jeszcze czasem problem taki,że dana lokalizacja umożliwia tylko remont,a
          nie zburzenie i postawienie nowego /np.linia zabudowy/.
          • mohag5 Re: Dom 70 lat stary czy warto kupić?? 09.04.07, 14:04
            andrzej, sorry ale to jest forum internetowe a nie biuro konstrukcyjno-
            budowlane i kazdy zdaje sobie sprawe z tego, ze zadaje pytanie czysto
            informacyjne. Takie pierwsze w mysl zasady, mam pomysl i moze ktos ma podobne
            doswiadczenia. To jest wymiana doswiadczen a nie przedstawienie dokladnego
            kosztorysu prac ;-) pokore dla wiedzy powinien miec specjalista a nie zwykly
            smiertelnik, bo to nie jego specjalnosc.

Ale jakie takie wnioski z postu zawsze mozna wyciagnac ;-) Wnioski ogolne, nie
            profesjonalne... jezeli ktos pisze ze dom jest podniszczony do generalnego
            remontu, to na szybko mozna zalozyc ze wszystko jest do modernizacji. Uwazam ze
            lepiej zawyzyc poprzeczke przy takim domu, niz machnac reka jakos to bedzie.

podpisano: ta ktora dwa lata modernizuje 20-sto letnia kostke i jest prawie na
            ostatniej prostej.
            • andrzej.sawa Re: Dom 70 lat stary czy warto kupić?? 10.04.07, 04:03
              Ale problem w tym,że opinię o koniecznym remoncie wydaje laik - wtedy trudno
              cokolwiek powiedzieć.Jeżeli to opowiada trochę fachowiec,to już można coś
              powiedzieć.
              W skrócie problem jest taki - laik niekoniecznie rozpozna stan
              konstrukcji,np.osypujący się tynk nie do końca mówi o stanie murów.
              Ja nie próbuję się śmiać,tylko mam troszkę doświadczenia.
            • andrzej.sawa Re: Dom 70 lat stary czy warto kupić?? 10.04.07, 10:17
              Nie strasz pytacza,dom z lat 30 może być bardzo ciekawy.
      • Gość: Grzegorz Re: Dom 70 lat stary czy warto kupić?? IP: *.centertel.pl 10.04.07, 00:08
        "70 lat stary"

Co za fraza! Świetnie gościu znasz angielski, co?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka