Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Minusy mieszkania - blok, okna na wschód

IP: *.retsat1.com.pl 15.04.07, 13:29
    Witam,

Jakie są minusy mieszkania, którego wszystkie okna (łącznie z balkonem) wychodzą tylko na wschód? Mieszkanie jest na 10 piętrze w wielopiętrowcu.

Pozdr
    Obserwuj wątek
      • Gość: kar_ma Re: Minusy mieszkania - blok, okna na wschód IP: *.chello.pl 17.04.07, 19:36
        Ja mieszkam teraz w mieszkaniu gdzie są tylko okna na wschód i bardzo sobie to
        chwalę - budzi mnie słonko, a po południu jak wracam z pracy to pomieszczenia
        nie są nagrzane.

Jedyny minus jaki widzę jest taki, że termometr zaokienny gdy świeci słońce rano
        pokazuje zawyżoną temperaturę, bo jest nagrzany i muszę sprawdzać w internecie
        jaka jest temperatura by wiedzieć w co się ubrać :)
      • Gość: sasabalasa Re: Minusy mieszkania - blok, okna na wschód IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 09:08
        Musisz odpowiedziec sobie sama. Ja mam mieszkanie z oknami na zachod i polnoc.
        Przeklinam pokoj skierowany na zacho - po poludniu jak przychodze do domu to mam
        slonce a o spokojnym wypoczynku zapomnij bo bedziesz musiala przyslaniac okna
        roletami bo o ogladaniu tv zapomnij. Znowu na drugim mieszkaniu okna sa na
        poludnie i zachod. W pokoju ktory jest goscinnym caly dzien swieci slonce, lato
        nie do wytrzymania.
        Moja babcia zas ma wszystkie pokoje na poludnie i chwali sobie cieple lato, ale
        i tak narzeka ze jest jej za zimno.
        Wszystko zalezy od tego co lubisz. Ja bym wybral mieszkanie z oknami na wschod
        bo wstaje codziennie dosc wszesnie :D
      • brasilka2 Re: Minusy mieszkania - blok, okna na wschód 18.04.07, 13:05
        Ja mieszkam w takim mieszkaniu. 10 piętro i wszystkie okna na wschód (tylko w
        kuchni na północ).
        Tak jest idealnie. Rano słoneczko, a po południu nie nagrzewa się za bardzo.
        Poprzednio miałam okna na południe i albo było koszmarnie przegrzane albo
        wiecznie zasłonięte roletami.
      • Gość: willy To kwestia gustu ale... IP: *.pools.arcor-ip.net 19.04.07, 16:26
        na zachodzie generalnie najwyzej sie ceni mieszkania z oknami na pld.-zach. tak
        sie tez stara sytuowac budynki i ich balkony. wschod to juz slabiej a pln. to
        najgorsza opcja. w naszej szerokosci geograficznej swiatla jast relatywnie
        malo, wiec majac okna na wsch. po poludniu - czyli wtedy kiedy bedziesz wracac
        z pracy - bedziesz miec juz ciemno w mieszkaniu. okna pld.-zach. daja tez
        oszczednosci na ogrzewaniu. ja osobiscie nie lubie tez jak mnie slonce budzi o
        5:00 rano.

ale oczywiscie wszystko jest kwestia gustu. niektore starsze osoby lubia np.
        ciemne wnetrza z ograniczonym oswietleniem.
          • Gość: kviatostan Re: To kwestia gustu ale... IP: *.chello.pl 23.04.07, 22:49
            Moim zdaniem w polskiej strefie klimatycznej najlepszy jest południowy-zachód, z
            kierunkiem na południe. Co by nie mówić, więcej jest chłodnych i ciemnych dni.
            Gorąco jest najwyżej od maja do września. To jest pięć miesięcy. Pozostała,
            większa część roku, czyli 7 miesięcy to albo ciemno, albo zimno, albo co
            najwyżej umiarkowanie. Północ i wschód, to najmniej nasłonecznione strony i w
            naszej strefie się nie sprawdzają. W Grecji czy Włoszech może tak, ale u nas nie
            koniecznie. Tak wyglądają średnie maksymalne temperatury dla Warszawy:
            pogoda.onet.pl/6,3,38,1,2,1,miasto_klimat.html
            • Gość: aveler Re: To kwestia gustu ale... IP: *.aster.pl 25.04.07, 18:59
              Kupując mieszkanie od razu rezygnowałam z okien na wschód. Wynikało to z czysto
              osobistego podejścia.
              1. Z tego co lubię a lubię słońce, nakręca mnie ono pozytywnie, uwielbiam się
              wygrzewać na słoneczku, siedzieć wieczorkiem na balkonie i podziwiać zachód
              słońca.
              2. Z tego jak funkcjonuję na codzień a funkcjonuję od 10-11 godziny. W
              przypadku mieszkania wschodniego przespałabym słońce w mieszkaniu.
              3. Kwestie nagrzewania: niższe rachunki za ogrzewanie w zimie, w lato wystarczy
              w ciągu dnia zasłonić okna, by późnym popołudniem , gdy temperatura na zewnątrz
              trochę się obniży, można wejść do chłodnego mieszkania.
              4. Słoneczne mieszkanie daje większe możliwości aranżacji. Nie trzeba się bać
              ciemnych elementów we wnętrzu, które we wschodnim mieszkaniu daje ponury
              efekt . Mieszkanie południowe wydaje się przez swoją jasność przestronniejsze.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka