Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Geodeta - koszt wytyczenia działki

IP: *.streamnet.pl 30.05.07, 11:33
    Zdecydowaliśmy sę na kupno działki budowlanej, jestem na etapie kalkulowania
    kosztów.
    Pierwszy wydatek to zapewne geodeta, który ją wytyczy, może ktoś mi napisze,
    jaki to koszt, czy są to stawki stałe, czy zależą od powierzchni, czy może
    reginu ?
    Jakie jeszcze opłaty należy wziąć pod uwagę przy kupnie działki ?
    Obserwuj wątek
      • Gość: fl Re: Geodeta - koszt wytyczenia działki IP: 217.153.131.* 02.06.07, 16:44
        Koszty:
        notariusz, podatek od czynności cywilnoprawnej.
        Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc o wytyczeniu działki...
        Wznowienie granic nie powinno kosztować więcej niż 500PLN, lepiej to połączyć z
        mapami do celów projektowych, to wtedy całość ok 600 PLN (okolice Warszawy)
        Bierz dobrego geodetę, spiszcie umowę, bo jeśli pierwszy geodeta nawali, to
        potem czasami są korowody z następnym.
      • karotka69 Re: Geodeta - koszt wytyczenia działki 02.06.07, 19:35
        Tak to prawda,dobry geodeta to podstawa.Nasz 1-szy geodeta-bez umowy(niby
        wszystko wiedział),nanosiłna mapkę wszystkie kreski,ale jak przyszło co do
        czego,to się okazało że mu mapka zginęła.A jak ją znalazł po licznych
        telefonach i odwiedzinach w biurze,to mapka była brudna,gumka do wycierania
        pracowała chyba non stop.
        W moim przypadku kupiłam działkę rolną,bez przyłączy w drodze,także moje koszty
        wzrastały o pozwolenia na przeciągnięcia mediów(energia,woda).Ale
        w "normalnych" przypadkach to tylko koszty notariusza,geodety i ewentualnie
        opłat skarbowych w urzędzie gminy,a....oczywiście koszt benzyny(wysoki).
          • Gość: Karina Re: Geodeta - koszt wytyczenia działki IP: *.streamnet.pl 03.06.07, 22:35
            Dzięki za odpowiedzi.
            Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o kupno działki, mój mąż tak samo.
            Działkę, którą chcemy kupić, należy wydzielić z większej całości. Sądziłam, że
            to tylko ta czynność, plus sporządzenie mapek, należy do geodety.
            Jednak z waszych odpowiedzi wnioskuję, że do tego dochodzi naniesienie
            przyłączy i jeszcze czegoś.
            Napiszcie proszę na czym to polega, czego mam wymagać od geodety, bo wiem, że
            to od niego trzeba wszystko zacząć.
            • ravenheart1 Re: Geodeta - koszt wytyczenia działki 05.06.07, 12:09
              1. Przede wszystkim to z wnioskiem o podział musi wystąpić właścicel
              nieruchomości i na razie to będzie jego problem a nie ewentualnych nabywców.
              2. Podział geodezyjny ma się nijak do mapy do projektu - to dwie różne rzeczy
              choć lepiej aby wykonywał je jeden geodeta.
              3. Sama mapka to mały "pryszcz" w porównianiu do całej procedury związanej z
              wydaniem decyzji administracyjnej zatwierdzającej podział
      • arturgeo Re: Geodeta - koszt wytyczenia działki 05.06.07, 15:44
        Przed kupnem należy chyba przede wszystkim sprawdzić co się kupuje. Czyli
        pierwszym krokiem jeszcze przed kupnem powinno być zatrudnienie geologa, który
        stwierdzi czy grunt na działce jest nośny, na jakiej głębokości jest woda itd.
        Cena takiej usługi to około 800 zł w okolicach Wawy.
      • Gość: mag Re: poproś radiestę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 21:40
        niech sprawdzi czy na działce są cieki wodne
        skutkujace nadmiernym promieniowaniem
        może się okazać że wybudujesz dom w którym
        wszyscy domownicy i zwierzęta domowe będą się źle czuli
        i będą poważnie chorować
        tych kilkaset złotych to nie jest drogo w porównaniu do
        istniejącego dużego ryzyka budowy niezdrowego domu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka