Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych?

10.08.07, 12:20
    czy władze nadzoru finansowego zaostrzą kryteria udzielania kredytów
    hipotecznych w Polsce ?
    www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=517595&dz=01000
    Obserwuj wątek
      • wozema Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? 10.08.07, 22:15
        A ktoś jakiś poleca? Interesje mnie bez problemowość w banku, na 20 lat, kwota
        około 200 tys, w złotówkach? Ktoś coś poleca? Plusy, minusy?
        • Gość: Moli Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 11.08.07, 13:33
          Takich banków jest prznajmniej z 30... Ja z głowy mógłbym rzucić z 10 :) musisz
          zawęzić kryteria pozdrawiam
          • Gość: Tomi Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 11.08.07, 15:59
            hm ciężka sprawa, znaczy łatwa, tylko jak pisała osoba nade mną tych banków jest
            bardzo dużo! Najlepiej weź w banku kredyt, w którym masz już historię kredytową,
            bo taki bank udzieli Ci jakiejś bonifikaty.
            • Gość: Quiz Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 11.08.07, 17:10
              direct.money.pl/gemoneybank/56/ akurat na to mi się trafiło, ale na
              moneyu znajdziesz każdy bank i milion zestawień, który jest cacy, a który mniej
              • Gość: Rudnicki Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 13.08.07, 11:18
                A gdzieś w tv oglądałem reportaż i tam była mowa, że jak masz już gdzieś kredyt,
                w jakimś określonym banku to warto starać się o jakieś mniejsze oprocentowanie,
                jest duża szansa powodzenia jak ich przyciśniesz
                • Gość: Moli Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 13.08.07, 11:39
                  Nawet nie musisz ich przyciskać, oni sami Ci to proponują, w końcu jak jesteś
                  ich lojalnym klientem to Oni lubią takich!! I tacy są najcenniejsi!!
                  • Gość: Cezar Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 13.08.07, 19:08
                    Tak to prawda! Jeżeli ktoś pracuje w finansach to klient, który spłacił swój
                    kredyt w czasie i chce kolejny to najlepszy klient!! Zresztą tak jest chyba
                    wszędzie np. w telefonii komórkowej
                    • Gość: Autor Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 13.08.07, 19:17
                      Ale czy ktoś poleca jakiś bank, z własnego doświadczenia? Na tym mi zależt!!
                      • Gość: kret Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.chello.pl 13.08.07, 20:09
                        jak bierzesz kredyt to i tak musisz przepłacić. I wyjdzie Ci to
                        bokami. Płacz i płać. Bank zarabia na klientach i z tego żyje. Jak
                        byłby tani, to by szybko upadł. I nie każdy bank, każdemu da.
                        Sprawdza Twoją zdolność kredytową. Czym mniejsza zdolność, tym
                        droższy bank. Ryzyko banku kosztuje.
                        I nie prawda,że możesz umowy negocjować,Nawet nie miałabyś z kim.
                        Dyrekcja Cię nie przyjmie, a ten szary pracownik to i tak nie dużo
                        może. Najwyżej zrobi ci wodę z mózgu./o ile to potrafi/ . A Ty i tak
                        kredyt weżmiesz, bo inaczej nie kupisz mieszkania.
                        • Gość: Cezar Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 14.08.07, 16:33
                          No właśnie!! Dlatego warto poruszać takie tematy i rozmawiać, może ktoś z
                          własnego doświadczenia poleci jakiś bank, albo go odradzi!
        • Gość: marek Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:56
          Idź do pośrednik np. Expandera - nie koniecznie musisz z nimi ciągnąć do końca
          kredyt, ale pamiętaj, że banki bardzo różnicują oprocentowanie ze względu na
          wkład własny, wysokość kredytu itp. Należy jeszcze pamiętać o promocjach,
          darmowych ubezpieczeniach itp. Niestety najlepszy kredyt jest uszyty na miarę.
          Ja nie narzekam, wysłałem wniosek na 160tys do 4 banków i wszystkie mi dały. Nie
          wybrałem jednak tego z najniższą ratą, ale taki co dawał darmowe ubezpieczenie.
          W sumie wyszło mi taniej. Bez ubezpieczenia najtańszy jest GE Money, ja wziąłem
          w Kredyt Banku.
      • Gość: Analityk Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 14.08.07, 18:20
        wracając do tematu :) to kryzys chyba nam nie grozi!? W 2002 roku oprocentowanie
        wynosiło 12,7% średnio, a w 2006 5,6%... choć kiedyś musi przyjść załamanie...
        na razie banki chętnie udzielają kredytów, bo jest to dla nich bezpieczne źródło
        dochodów, a dlaczego, za dużo pisania, chyba każdy wie :) pozdrawiam
        • Gość: Tino Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.07, 13:47
          To jaki bank jest najlepszy np. dla ludzi, którzy są zaraz po studiach i nie
          mają ani złotówki na nowe mieszkanie, a co za tym idzie muszą wziąść kredyt 100%
          wartości, więc jaki bank ktoś poleca? To tylko przykład, ale u mnie w rodzinie
          właśnie jest taka dyskusja jaki bank
          • Gość: Czykier Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.07, 18:17
            Takich banków jest troszkę na rynku, i żyjemy w czasach gdzie nie robią jakiś
            spelialnych problemów, bo jak ktoś pisał wyżej nade mną, dla banków to bardzo
            małe ryzyko, więc udzielają takich kredytów bez porblemowo, niemalże
            • Gość: Jarek Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 17.08.07, 12:12
              To jaki bank? Ktoś może wypisać, banki, które są naprawdę okej, taką lige
              mistrzów, że to tak ujmę?
              • Gość: Kimi Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 17.08.07, 14:33
                Dla mnie taka liga mistrzów, to banki, które są duże, które działają na
                zachodzie, a przede wszystkim w stanach, taki bank jest doświadczony, więc nie
                powinnien na niczym poledz
                • Gość: Kazio Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 18.08.07, 16:35
                  Kimi po części masz racje, ale nie jest tak do końca, teraz banki, nie są jak
                  kiedyś, mają milion zabezpieczeń i każdy przeważnie dba o klienta, i żeby taki
                  bank mógł rozpocząć działalność musi to zatwierdzić bank centralny, a z tym już
                  nie jest takie hop siup
                  • Gość: Wanila Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 18.08.07, 18:33
                    Czyli jak kryzys kredytów hipotecznych nam nie grozi?? A co teraz się dzieje w
                    stanach?? FED musiał obniżyć stopy z 6,25 na 5,75 i to bez wcześniejszej
                    zapowiedzim, a ostatni raz zrobił to '93 roku bodajże... nie wiem, może to
                    chwilowe, ja się nie znam... ale miekszanie dobra rzecz :)
                    • Gość: Tomas Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 20.08.07, 14:37
                      No dzięki FED, kryzys minął, więc miałeś racje, a kryzys u nas jeszcze długo nam
                      nie grozi!! Oj długo!! Jakiego analityka się nie zapytasz, to prosperita jeszcze
                      przed nami i nie ma mowy o końcu!! I kredyty, są bardzo atrakcuyjne, dzięki
                      dużej konkurencji!!
                      • Gość: Gość Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.toya.net.pl 20.08.07, 14:44
                        Co ty gadasz? Człowieku, weź sobie zimny prysznic bo ci chyba upał
                        doskwiera :))) Kredyty to może i są atrakcyjne, ale ceny to już
                        mniej więc ludzie już nie kupują.
                        Wmawiaj sobie dalej że nam taki kryzys nie grozi - bo grozi nam
                        jeszcze większy - choć z punktu widzenia kredytobiorcy może to
                        trudno pojąć
                        • Gość: Tomas Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 20.08.07, 19:35
                          Ale wymień przynajmnieje 3 argumenty czemu tak uważasz? Ja Ci wymienie minimum
                          5, że taki stan rzeczy nam nie grozi jeszcze przynajmniej 5 lat!!
                          • Gość: Gość Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.toya.net.pl 20.08.07, 22:19
                            Jeden już znasz - ludzie już nie kupują bo ich nie stać a to równa
                            się spadki cen, a to z kolei równa się dla tych co kupili na górce
                            konieczność dodatkowego zabezpieczenia (a na to nie mają i leżą)
                            Stopy procentowe będą szły w górę 6 procentowy WIBOR 3M przewiduje
                            się jeszcze na ten rok a w 2008 kolejne podwyżki
                            Złotówka będzie się osłabiać w stosunku do CHF i znów ci co kupili
                            franki za tanio będą zdziwieni i to boleśnie (tylko mi tu odrazu nie
                            wymawiaj się przewalutowaniem bo to kosztuje i to wcale nie mało
                            więc czesto sie nie opłaca)
                            Mało Ci ? Podaj teraz swoje pięć argumentów
                            • Gość: Quiz Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 23.08.07, 10:21
                              Tomas, chyba się zastanawia :) a moje spostrzeżenia, faktycznie masz racje, ale
                              trzeba wziąść też pod uwagę, że nasz kochany kraj też zancznie budować
                              mieszkania, i że kilku dużych developerów, próbuje wejść do Polski... ale
                              ogólnie "Gość" ma racje na moje oko :)
                              • Gość: Monia Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.07, 09:54
                                To jak będzie kryzys czy nie? Opłaca się branie kredytów mieszkaniowych? I czy w
                                takim razie nie wybierać, banku z dużym, światowym doświadczeniem?
                                • Gość: Gość Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.toya.net.pl 24.08.07, 10:28
                                  A co ma do rzeczy w czy bank ma doświadczenie? Liczy się to czy
                                  będziesz mieć kasę na rosnące raty, jak np. 1000 zł zrobi ci się 1300
                                  • Gość: Poli Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.07, 12:08
                                    Właśnie! Ale nie ma tak przy podpisywaniu umów z bankiem, że macie obliczone
                                    wszytskie raty z góry, ja nie wiem nie mam jeszcze takiego kredytu, ale chyba
                                    mnie nie ominie
                                    • Gość: Finito Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.07, 13:08
                                      To jest bardzo dobre pytanie? Ktoś udzieli konkretniej odpowiedzi? :)
                                    • Gość: F4R Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: 57.66.193.* 24.08.07, 15:28
                                      Nie ma. Mozna policzyć na dzień dzisiejszy ale za miesiąc wzrośnie kurs walut
                                      albo oprocentowanie i z pożyczonych 80 tys po 2 miesiącach masz do spłacenia 93 tys.
                                      bank Ci przyśle nową rozpiskę rat.
                                      Oczywiście teoretycznei może byći w druga stronę tj obniżenie rat ale jakoś w to
                                      nie wierzę.
                                      • Gość: Tomas Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 25.08.07, 16:42
                                        Tak macie racje, owszem tak jest! Ale zapominacie o tym, że są ubezpieczenia od
                                        takich "akcji" jak zmaina kursu walut na przykład!!
                                        • Gość: Webi Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 25.08.07, 18:00
                                          Są takie rzeczy? A coś więcej na ich temat o tym nigdzie nie piszą!
                                        • Gość: zdziwiony Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.hsd1.ma.comcast.net 25.08.07, 18:00
                                          Ubespieczenia chodza TYLKO dobrze jak poszkodowanych jest kilku, bo
                                          jak ich jest duzo, to one oczywiscie wybieraja im wygodna obceje
                                          (bankructwo) i zaczynaja biznes na nowo pod zmieniaona nazwa
                                          naprzyklad.
                                          • Gość: Tomas Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 27.08.07, 11:47
                                            :) ale tu jest mowa o UBEZPIECZENIU kredytu mieszkaniowego przed zmianą kursów
                                            walut na przykład... a nie zakładania firm :) więc, to była moja odpowiedź <może
                                            nie 5 argumentów> ale jeden duży, że to nam nie grozi <kryzys> choć NBP obiecuje
                                            podwyższenie stóp lada moment...
                                            • Gość: Gość Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.toya.net.pl 27.08.07, 13:06
                                              Pokaż mi konkretną ofertę takiego ubezpieczenia i przedstaw warunki.
                                              A swoją drogą to słaby ten twój argument...
                                              • Gość: Tomas Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 28.08.07, 10:46
                                                Banki na stronach o tym nie mówią, bo stracili by zarobek, idź do dowolnego
                                                banku i zapytaj :)
                                                • Gość: Cezar Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.07, 10:33
                                                  Faktycznie taka opcja wchodzi w grę, znalazłem na ten temat artykuł na
                                                  bankierze, w sumie dobrze wiedzieć, że jest takie coś i dzięki na info
                                                  • Gość: Quiz Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.07, 16:41
                                                    gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,35895,1054992.html nawet na tym portalu
                                                    znalazłem jakieś info odnośnie tych ubezpieczeń
      • al9 czemu raty nie rosną 30.08.07, 17:12
        sprawdzcie sobie kurs franka.
        kiedyś 3 zł
        dziś 2,4
        co z tego ze oprocentowanie rosnie, skoro złotówka się wzmacnia..
        raty NIE rosną..
        a w złotówkach biorą kredyty emeryci i debile. 20 moze 40%
        ciagle wiekszosc wybiera franki.
        i ma rację
        a ceny....
        rosną i będą rosły. przynajmniej w duzych miastach. oczywiscie czeka
        nas dywersyfikacja i w koncu ważna bedzie lokalizacja..
        ale Polacy mieszkają źle, w za małych mieszkaniach, w domach na za
        małych działkach, w niekologicznych domach.. I wiedzą o tym..
        Dlatego miliony ludzi chce podnieść swój standard zycia. To napędza
        rynek. Machina ruszyła i nic juz tego nie zmieni...
        a kryzysu u nas nie bedzie. Dlaczego? Nasze procedury bankowe nie
        mają nic wspólnego z amerykańskimi...
        Pesymiści cieszą się za wcześnie..
        Optymiści górą!
        Pozdr
        al
        • 14marcin Re: czy Agencja Rolna udziela każdemu kredytu na 30.08.07, 20:41
          zakup gospodarstwa rolnego?
        • ebiznes24eu Re: czemu raty nie rosną 30.08.07, 23:04
          Znowu napędzasz frajerów na kupno po tych kosmicznych cenach ?

A słyszałeś o czymś takim jak ryzyko kursowe ? A o spreadzie ? O
          ostrzejszych wymogach przy zaciąganiu kredytów walutowych (120% tego
          co w PLN) ?

Płace nie rosły i nie będą rosły w tempie nawet proporcjonalnym do
          ostatniego wzrostu cen nieruchomości. Oznacza to, ze zdolności
          kredytowe naszego społeczeństwa się skurczyły.
          Podaż mieszkań wzrosła. Liczba zezwoleń budowlanych i nowo
          budowanych mieszkań wzrosła dramatycznie.
          • Gość: Victor Re: czemu raty nie rosną IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.07, 12:41
            Co racja to racja!! Ale teraz ma wejść usatawa na odrolnienie dużej ilości
            gruntów, a co za tym idzie będzie większa łatwość w nabywaniu ich pod budowę, a
            i jeszcze ma się zmienić prawo budowlane i ta wrr biurokracja
          • Gość: al9 ekapeć a nie ebiznes IP: *.teleton.pl 31.08.07, 14:34
            ebiznes pisze:
            Podaż mieszkań wzrosła. Liczba zezwoleń budowlanych i nowo
            > budowanych mieszkań wzrosła dramatycznie.
            -------------
            Hiszpania która jest porównywalnej wielkości krajem buduje rocznie
            300 tys mieszkan. U nas - 60-80 tys.
            Pozwoleń na budowę wydawanych jest więcej, ale podaż nie wzrosła ani
            dramatycznie ani nawet znacząco... reguluje to rynek i wzrastające
            ceny...
            Juz kiedyś prosiłem ci ebzines o zmianę nicka albo chociaz kupno
            kursu ekonomii dla pomocników tramwajarza.. Moze zacząłbyś wiecej
            rozumieć...
            Skorzystaj z okazji i siedź cicho..
            al
            • Gość: Mimi Re: ekapeć a nie ebiznes IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.07, 15:31
              Czyli jak kryzys nam nie grozi i można zaciągaś kredyty? A są jakieś powiedzmy
              lepsze banki? :)
              • Gość: al9 jaki bank? IP: *.teleton.pl 31.08.07, 15:54
                lepsze banki?
                co to znaczy? dla jednego najlepszy jest taki, dla drugiego owaki...
                idz do posrednika finansowego to Ci wyjaśnią..
                al
            • Gość: czapski Re: ekapeć a nie ebiznes IP: *.szczecin.mm.pl 01.09.07, 19:45
              Taaa, tylko do Hiszpanii ludzie sie przenosze z innych krajow, a z Polski wynosza...
            • ebiznes24eu Re: ekapeć a nie ebiznes 04.09.07, 00:02
              Pewnie brak ci racjonalnych argumentów, więc nie dziwi mnie kolejna
              twoja obraźliwa odpowiedź. Wystarczy poczytać twoje wątki i
              zobaczyć, że często zniżasz się do poziomu bruku.

Może pochwal się w której agencji pracujesz ? Bo mnie wydaje się, że
              w towarzyskiej raczej.

Ciekawe czy będąc agentem nieruchomości też traktujesz swoich
              klientów w ten sam sposób. No cóż pracujesz na opinię środowiska.
              Popisz jeszcze trochę to może kolejne osoby zastanowią się zanim
              wezmą agenta.
              • al9 ebiznes żeby zakończyć 04.09.07, 09:59
                traktuuję moich Klientów z szacunkiem. Tu na tym forum przedstawiam
                swoje zdanie i mam prawo je bronić. Nigdy nikogo nie obrażam, nie
                szukam tu sposbów na zarabianie, mój nick nie jest skrótem nazwy
                mojej firmy. Natomiast forum gazety to nie forum w Krynicy. Mam
                prawo do wyrazistego wyrazania zdania, byc może Cie to razi, ale
                trudno, taki mam styl. Dziwię się, że nie rozumiesz specyfiki tego
                medium. To nie kancelaria, 99 % uczestników jest zalogowanych
                anonimowo, bezkarnie się tu ludzi obraża i bezkarnie sprzedaje
                kretyńskie często opinie. To forum jest tak samo Twoje jak i moje.
                Mam nadzieję, że skłaniam czasem przynajmniej - do zastanowienia i
                przekazuję zdanie profesjonalisty. Ale nie wymagaj wobec mnie, zebym
                czuł sie tu jak u siebie w biurze. Zresztą swojej biznesowej misji
                nie traktuje jako schlebiania Klientom. Tylko mówienia im prawdy.
                Nie obsługuję każdego i nie podejmuje się każdej misji. Mniejsza z
                tym zresztą...
                ebiznes! nick zobowiązuje.. W kolejnych wypowiedziach nie rób
                wycieczek osobistych tylko pokaż argumenty!
                Dla mnie eot
                Pozdrawiam mimo wszystko
                al
                • ebiznes24eu Re: ebiznes żeby zakończyć 04.09.07, 23:40
                  Niestety muszę skomentować powyższą wypowiedź.

1. Co do argumentów - oto pierwszy link z brzegu:
                  wiadomosci.onet.pl/1594067,10,1,1,,item.html?MASK=33723666
                  2. Ja się nie boję występować pod oficjalnym nickiem i moje
                  wypowiedzi nie są anonimowe. Skoro sam traktujesz się jako
                  profesjonalista to nie widzę powódów byś występował tylko pod
                  nickiem "al9".

3. Ideę forum rozumiem i ja mam wrażenie, że nie potrafisz uszanować
                  osób z odmiennym zdaniem. Wróć do swojego pierwszego postu gdzie
                  odpowadasz na mój post. Użyte przez Ciebie wyrażenia "ekapeć a nie
                  ebiznes" lub "kurs ekonomii dla pomocników tramwajarza" albo "Moze
                  zacząłbyś wiecej rozumieć... Skorzystaj z okazji i siedź cicho.."
                  sugerują jednoznacznie, że świadomie i celowo nie szanujesz
                  adwersarzy.

4. Wycieczki osobiste były reakcją na pkt. 3.

I dopiero teraz EOT.
      • kaja711 Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? 31.08.07, 18:54
        s21.bitefight.onet.pl/c.php?uid=29527 <-
        • Gość: Lolo Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.07, 16:51
          Chyba nie bardzo ten link odnośnie finansów a raczej banków i kredytów
          mieszkaniowych :/ faktycznie nie ma lepszych i gorszych banków są takie, które
          można dopasować do klienta :)
          • Gość: Maciek Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.07, 17:16
            A czy dużo osób na tym forum ma taki kredyt i po jego zaciągnięciu zauważyli
            jakieś wady wcześniej nie widoczne?
            • Gość: Pavlo Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 03.09.07, 16:15
              Ja mam i powiem Ci, że NIE... jeżeli bierzesz kredyt jak ja na 30 lat, to umowę
              znasz na pamięć i nie ważne, że liczy sobie tyle stron co trylogia...
              • Gość: Poucz Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 03.09.07, 18:20
                A a jakim banku masz tą trylogię :) i jak z tymi warunkami? I prowizja, jak z nią?
                • Gość: Leny Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 07.09.07, 13:03
                  Nie będę zdradzał może banku, żeby mu nie robić reklamy, ale jestem zadowolony z
                  niego, żeby nie było :) prowizja to 0,39% więc chyba już wiadomo o który chodzi bank
                  • Gość: Woom Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 07.09.07, 21:21
                    Oprocentowanie od wartości kupna nieruchomości, czy od zaczerpnietego kredytu
                    czy jeszcze od czegoś innego??
                    • Gość: Moonia Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 09.09.07, 20:03
                      Zawsze od wartości kredytu jaki zaciągasz... to najbardziej opłacalne dla banku
                      • Gość: Namis Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 09.09.07, 20:20
                        * atrakcyjne oprocentowanie kredytów w CHF i PLN,
                        * finansowanie do 100% wartości nieruchomości,
                        * szybka decyzja kredytowa,
                        * 0 zł za rozpatrzenie wniosku kredytowego,
                        * od 0 do 2,9% prowizji bankowej w zależności od wybranej opcji kredytu,
                        * długi okres kredytowania – do 40 lat dla kredytów złotówkowych, do 30 lat
                        dla kredytów indeksowanych do walut obcych CHF, USD i EUR,
                        * możliwość wyboru waluty kredytu – CHF, USD, EUR oraz PLN,
                        * brak rachunków i faktur za wykonane prace i zakupione materiały do budowy
                        domu tzw. systemem gospodarczym na działce Kredytobiorcy,
                        * 0 zł za wycenę nieruchomości przeprowadzoną przez pracownika Banku,
                        * atrakcyjny Program Ochrony Kredytu, który obejmuje m.in. ubezpieczenie od
                        ryzyka utraty stałego źródła dochodu oraz ubezpieczenie na życie i na wypadek
                        całkowitej niezdolności do pracy spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem,
                        * możliwość sfinansowania zarówno celów mieszkaniowych, konsumpcyjnych, jak
                        i spłaty innych zobowiązań finansowych.

tak to powinno wyglądać?
                        • Gość: Tomas Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 10.09.07, 15:58
                          w sumie ciekawie 40 lat sporoooo, a co to za bank?
                          • Gość: Bobi Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? IP: *.adsl.inetia.pl 10.09.07, 20:17
                            Bank jak bank, ja tam za dużych różnic nie widzę, a wracając to głównego wątku
                            to według mnie Kryzys nam NIE grozi jeszcze długo!
                            • ebiznes24eu Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? 10.09.07, 22:01
                              em.bankier.pl/news/article.html?article_id=1636484&type_id=1&category=22,25,204,205,207,28,29,220,221
                              ,222,223,224,225,250
                              • ebiznes24eu Re: czy to kryzys tanich kredytów hipotecznych? 10.09.07, 22:02
                                upsss nie weszło więc lepiej stąd:
                                tinyurl.com/24cox4
                                • Gość: al9 mój czwarty grosz IP: *.teleton.pl 12.09.07, 10:31
                                  kryzys w usa dotyczy kategori kredytów u nas nieznanych. Subprime
                                  czyli kredyty na 100% "na gębę". Dawane w dodatku ludziom ze złą
                                  historią kredytową. Bez ryzyka, bo i nstytucje kredytujące emitowały
                                  obligacje zabezpieczone tymi kredytami i wprowadzały
                                  takie "bezpieczne produkty" na rynek. W usa powstała bańka związana
                                  z pochopnym traktowaniem tego rodzaju śmieciowych w gruncie rzeczy
                                  paierów jako bezpieczne instrumenty. Zwabione duzymi zyskami weszły
                                  w rynek tych - wtórnych w stosunku do juz udzielonych kredytów-
                                  papierów duże i powazne banki, równiez z europy...
                                  Nie wiedzieli o tym udziałowcy tych instytucji a firmy audytorskie i
                                  rankingowe jak w przypadku euronu zostały przekupione. Kryzys
                                  dotyczy więc raczej wadliwych procedur i braku nadzoru nad tym
                                  segmentem...
                                  Nie zmienia to sytuacji, że nadzór w Polsce myśli nad zaostrzeniem
                                  procedur i kolejną rekomendacją. Ale z powodu walki z Kluzą -
                                  wszystko się przedłuża. W tym roku zaostrzenia procedur nie będzie.
                                  A jak będzie - to będzie nieskuteczna. Wymusi jedynie zwiększenia
                                  marż, bo bo bank centralny wymusi w przypadku kredytó 100%
                                  zwiększanie rezerw... I wszyscy na to pójdą... Tak więc o kredycie
                                  100% z marżą ok 1 % będzie można zapomnieć...
                                  Pozdr
                                  al
                                  • Gość: Michał Re: mój czwarty grosz IP: *.adsl.inetia.pl 13.09.07, 10:46
                                    al9 bardzo rzeczowa wypowiedź :) pracujesz przy takich kredytach? Duża wiedza
                                    pozdrawiam
                                  • ebiznes24eu Re: mój czwarty grosz 13.09.07, 22:51
                                    nie euron lecz Enron gwoli ścisłości.
                                    • Gość: al9 ebiznes szczególarz IP: *.teleton.pl 14.09.07, 09:26
                                      ale masz racje oczywiscie
                                      :-)
                                      al
                                      • Gość: Balbina Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.07, 15:47
                                        Panowie a jak zachowa się FED 18 września bodajże i jak to wpłynie u nas?
                                        • Gość: Quiz Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.07, 16:03
                                          Wpłynie tak, że co tam się nie stanie to u nas będzie krach na giełdzie,
                                          normalka, a co do kredytów to nie wpłynie na nie w ogóle i to jakiś pozytyw!
                                          • Gość: al9 Re: ebiznes szczególarz IP: *.teleton.pl 15.09.07, 12:15
                                            fed obnizy stopy o 25 pkt bazowych. Rynek to juz zdyskontował, dalej
                                            będzie "pływający" kryzys. Jest niewielka (20%?) szansa, ze
                                            zdecydują się na obniżke o 50pkt. To uspokoiłoby rynki na dłużej.
                                            Pytanie czy ma to sens. Czym innym jest pomoc dla kredytobiorców
                                            (zresztą tez dyskusyjna), a czym innym ratowanie dupy rekinom z Wall
                                            Street którzy zarabiali dziesiątki miliardów na smieciach. Moze
                                            kazdy powinien sie nauczyc ze nie ma zysków nastoprocentowych bez
                                            ryzyka. Duzego...
                                            A dla nas...
                                            U nas rynek kredytów jest bezpieczny. Zaostrzenie procedur w
                                            dłuzszej perspektywie tez nas czeka, ale moim zdaniem zwiększy to
                                            tylko marżę w przypadku kredytowania 100% nieruchomości. A giełda?
                                            Ciężki kryzys byłby nieprzyjemny, ale nie byłby katastrofą...
                                            Pozdr
                                            al
                                            • Gość: Wemi Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.07, 20:15
                                              Nooo! Ciepłe słowa wpsarcia! Czyli można brać jeszcze kredyty, bez większego
                                              ryzyka :)
                                              • ebiznes24eu Re: ebiznes szczególarz 23.09.07, 11:45
                                                Bierz, bierz. Jak przyjdą gorsze lata to bank cię zlicytuje :-)
                                                • Gość: Mobi Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.07, 15:53
                                                  Trochę odgrzeje stare kotlety... Co masz na myśli, że bank Cię zlicytuje, od
                                                  tego są ubezpieczenia!!
                                                  • Gość: Monika Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 02.10.07, 08:10
                                                    Pracuję w finansach i powiem wam, że odroczenie może być np. 2 krotnie na okres
                                                    do roku... więc to nie jest taki wielki kataklizm
                                                    • Gość: Szcześciarz Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 04.10.07, 16:54
                                                      A w jakim banku jest taka możliwość, jeżeli to nie jest tajemnica?
                                                    • Gość: Miki Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 04.10.07, 20:47
                                                      Takich banków jest bardzo dużo, i myślę nawet, że 90%...
                                                    • Gość: Kali Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 05.10.07, 17:50
                                                      Dziś czytałem w PB, że kolejny zagraniczny bank wchodzi na Polski rynek, więc
                                                      można powiedzieć, że to dobrze wpłynie na rynek, no i oczywiście będzie zajmować
                                                      się kredytami hipotecznymi
                                                    • Gość: Papi Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 05.10.07, 18:07
                                                      Też to czytałem!! Ale czy faktycznie tak będzie to nie wiadomo, ten bank dokońca
                                                      roku 2008 ma mieć zaledwie 1000 klientów, czyli nie powinien w ogóle wpłynąć na
                                                      rynek, ale to tylko moje zdanie
                                                    • Gość: Krzys Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.07, 12:56
                                                      Nie ma takiej możliwości, żeby był jakiś kryzys, weźcie byle jaką ofertę byle
                                                      jakiego banku, przestudiujcie ją i finito
                                                    • Gość: Mieciu Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.07, 13:10
                                                      O giełdzie też tak mówili, a teraz mamy trend boczny i dość sporą korektę co
                                                      jakiś czas, więc ja bym uważał z tymi kredytami, chyba, że w dużych bankach, bo
                                                      takim nikt nie zagrozi typu Allan S.
                                                    • Gość: Mess Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.07, 19:09
                                                      Giełda to nie kredyty, więc tu jest inaczej, choć trochę się wiążą to wątpię,
                                                      żeby coś się stało w najbliższym czasie z kredytami na gorsze, po prostu
                                                      niektóre opłaca się brać i nie ma to tamto
                                                    • Gość: Karo Re: ebiznes szczególarz IP: *.adsl.inetia.pl 08.10.07, 07:21
                                                      Ale w stanach gdyby nie FED to nastąpiło by załamanie, więc trzeba uważać i u
                                                      nas... a co do banków, to ja bym wybierał i tak zresztą robię same giganty, bo
                                                      one mają dość klarowny przepływ...
                                                    • al9 Karo głąbie rusz głową 08.10.07, 11:08
                                                      kryzys polega na tym, ze kredytobiorca ma kłopoty ze spłatą. A durny
                                                      bank miał z chęci zysku takie procedury, ze pomimo nieciekawej
                                                      histori kredytowej decydował sie na finansowanie.
                                                      Jaki ma sens doradzanie człowiekowo żeby brał kredyt w duzym banku?
                                                      jesli ma niespłacac w przyszłosci to nie spłaci i duzemu i małemu...
                                                      al
                                                    • Gość: Monika Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 08.10.07, 16:55
                                                      Podzielam!! Tylko, że w tym kraju jest dużo spryciarzy, biorą na przykład
                                                      suszarkę za 100 zł na dwie raty, potem mp3 za 4 raty i już mają ładną przeszłość
                                                      kredytową... zmora banków
                                                    • Gość: Tomas Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 11.10.07, 18:20
                                                      Tak robią na całym świecie!! I Banki do tego się nie czepiają, wiem że w GE
                                                      bodajże jak masz przeszłość kredytową, to masz już 1 punkt procentowy mniejsze
                                                      oprocentowanie, niezależnie na co... a to sporo jak ktoś bierze spory kredyt
                                                    • Gość: Bolek Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 11.10.07, 19:17
                                                      No to niewątpliwie plus GE... choć sporo banków już to ma...
                                                    • Gość: Tereska Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 12.10.07, 13:51
                                                      A ktoś mógłby przytoczyć tu jakieś przykłady?
                                                    • Gość: Komin Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 12.10.07, 14:14
                                                      To może wejdź na stronę GE i tam będą... chyba najprościej albo na google
                                                      napisać i tam na stówę będą odpowiedzi na twoje pytania
                                                    • Gość: Teresa Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 13.10.07, 21:23
                                                      No nie ma wszystkiego, ale dzięki, w sumie to było logiczne, i wychodzi na to,
                                                      że to jedyny kredyt, który daje możliwość brania auta z zagranicy...
                                                    • Gość: Romek Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 14.10.07, 09:49
                                                      To jest naprawdę jedyny kredyt z taką możliwością? Dziwne
                                                    • Gość: Andrzej Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 15.10.07, 10:32
                                                      Wejdź na stronę GE poczytaj, wejdź na stronę innych banków i będziesz widział
                                                      różnice od razu... no chyba, że coś się pozmieniało
                                                    • Gość: Bodzi Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 15.10.07, 17:08
                                                      Z tymi różnicami to raczej... NIE! Ja jako laik nie widzę nic, różnic prawie nie
                                                      ma, no może w liczbach, ale to setne procenta...
                                                    • Gość: Wróbel Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 18.10.07, 17:07
                                                      Porównaj sobie kredyty samochodowe na przykład, bo są najmniej skomplikowane i
                                                      różnice zauważysz od razu... weź przykładowe 1000 zł i prowizje raty itp.
                                                      będziesz miał różne sumy pod koniec obliczeń
                                                    • Gość: Miles Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 18.10.07, 17:20
                                                      No ja nie widzę takich dużych różnic, są one minimalne, fakt, że to mała kwota,
                                                      ale przy dużo większych też za dużych ich nie ma... liczy się to czy chcesz
                                                      samochód kupować w Polsce czy zagranicą wtedy już liczba banków dość istotnie
                                                      zostaje ograniczona
                                                    • Gość: Maniak Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.07, 07:59
                                                      A z jakich banków możesz brać kredyty samochodowe zagranicy? I na jakiś gorszych
                                                      warunkach, czy nie koniecznie?
                                                    • Gość: Monia Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.07, 08:12
                                                      Masz kilkanaście banków: jednym z nich jest GE z którego możesz brać kredyt
                                                      zagranicy, zaczyna się on od 6.99% bodajże no i masz fajny podział % na samochód
                                                      i na inne rzeczy typu AC
                                                    • Gość: Przemo Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.07, 16:49
                                                      Tak to wiem, a są jakieś ukryte niespodzianki? Bo nie wierzę, że nie ma? Ktoś
                                                      spłaca taki kredyt?
                                                    • Gość: Tadek Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.07, 18:38
                                                      Ja spłacam, może nie ten bo w GEpardzie i jakoś nie widze haków... nie robią ich
                                                      już... nie ma po co za duża konkurencja...
                                                    • Gość: Radek Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 25.10.07, 10:15
                                                      A czy ktoś się orientuje czy jest jakaś szansa, żeby te kredyty potanieją, czy
                                                      będzie wręcz przeciwnie, bo niby mi się nie spieszy, ale...
                                                    • Gość: Mim Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 25.10.07, 20:37
                                                      Człowieku teraz masz takie warunki w bankach, że szok... nie wiem nad czym się
                                                      zastanawiać, taniej już nie będzie moim zdaniem!
                                                    • Gość: Kowlczyk Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.07, 14:35
                                                      Tego nigdy nie wiesz... patrząc na kredyty w krajach zachodnich to jeszcze sporo
                                                      nam brakuje, więc... Myślę, że na kredytach samochodowych np. może udać się
                                                      zejść na procentach o 1/3
                                                    • Gość: Konar Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.07, 12:24
                                                      A kiedy może to nastąpić? I jakie będą objawy? Mamy lata prosperity i to nie
                                                      następuje, więc ja nie wiem, czy nastąpi, jest dobrze, ale nie wiem czy będzie
                                                      lepiej
                                                    • Gość: Tadzio Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.07, 16:27
                                                      A ktoś coś więcej może mi powiedzieć z własnego doświadczenia jak jest z
                                                      kredytem konsolidacyjnym? Bo mam 3 raty w dwóch bankach i coś bym z tym zmienił!
                                                    • Gość: Webi Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.07, 22:30
                                                      Jak nawet zaostrzą te przepisy, to dużych banków to nie ruszy takich jak GE
                                                      Money czy City, One zawsze sobie poradzą!
                                                    • Gość: Mimi Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 29.10.07, 17:08
                                                      A czemu tak uważasz, czym one się różnią, masz jakieś przykłady?
                                                    • Gość: Mika Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 30.10.07, 20:02

No ja nie widzę takich dużych różnic, są one minimalne, fakt, że to mała kwota,
                                                      ale przy dużo większych też za dużych ich nie ma... liczy się to czy chcesz
                                                      samochód kupować w Polsce czy zagranicą wtedy już liczba banków dość istotnie
                                                      zostaje ograniczona
                                                    • Gość: Beta Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 01.11.07, 18:00
                                                      A do jakich banków to się ogranicza? Możesz mi je wskazać? I czym się różnią?
                                                    • Gość: Karol Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 01.11.07, 19:59
                                                      Ja wiem, że z GE Money możesz ściągać samochód zagranicy, czytałem o tym bodajże
                                                      w parkiecie, poszukaj na google
                                                    • Gość: Andrej Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 02.11.07, 12:50
                                                      To prawda GE to jeden z banków, dzięki któremu możesz brać kredyt na samochód i
                                                      sprowadzasz go zagranicy, ale większym atutem jest to, że masz jeszcze 17% na
                                                      przykład na ubezpieczenie tego pojazdu...
                                                    • Gość: Natalia Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 02.11.07, 16:10
                                                      A na co mogę jeszcze wykorzystać te 17% i skąd ono się bierze, bo za bardzo nie
                                                      rozumiem?
                                                    • Gość: Migel Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 04.11.07, 10:31
                                                      a ja mam inne pytanie Panowie i Panie widzieliście kurs dolara... może benzyna
                                                      potanieje, bo to następstwo moim zdaniem... tylko nie wiem jak to się odbije na
                                                      kredyty... w sumie chyba tani dolar to wszystko lepsze, znaczy tańsze czy nie??
                                                    • Gość: Tomas Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 04.11.07, 20:42
                                                      Jeżeli chodzi o GE jak i inne banki to nie ma takiej możliwości...
                                                    • Gość: Qalos Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 05.11.07, 17:08
                                                      To nie dobrze, powinni to zmienić, myślę, że spora liczba ludzi była by chętna
                                                      na taki manewr...
                                                    • Gość: Bilo Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 07.11.07, 15:11
                                                      A kredyty mieszkaniowe w jakim banku można wziąść, GE to dobry bank? Argumentacje
                                                    • Gość: Webber Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 08.11.07, 18:08
                                                      W rankingu Expandera jeden z czołówki, więc nieźle...
                                                    • Gość: Bemo Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 08.11.07, 18:20
                                                      W czołówce, BYŁ pierwszy, ma ofertę najlepiej rozbudowaną w porównaniu do
                                                      podobnych dużych banków! niska prowizja chyba 0,33% więc nie jest źle no i okres
                                                      spłaty do 40 lat...
                                                    • Gość: Miszel Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 09.11.07, 15:02
                                                      nawet 42 jeżeli budujesz dom, na swojej działce... :)
                                                    • Gość: Tomek Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 09.11.07, 15:12
                                                      A mogę wziąść kredyt pod hipotekę na zakup czegokolwiek na przykład samochodu?
                                                    • Gość: Radek Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.07, 19:44
                                                      Tak!! Nie ma z tym żadnego problemu, robisz cesję na dom/mieszkanie z bankiem i
                                                      dają Ci kredyt na co chcesz... np. na wakacje :)
                                                    • Gość: Poli Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 11.11.07, 20:26
                                                      A jak to wygląda procentowo? Znaczy jaki kredyt dostanę, od wartości mieszkania
                                                      mnie obchodzi!?
                                                    • Gość: Koko Re: Karo głąbie rusz głową IP: *.adsl.inetia.pl 12.11.07, 16:34
                                                      Na to mówi się LTV i wychodzi ono naprawdę różnie, nie ma stałego ltv, jest
                                                      milion zależności, ale ogólnie od 60-80% takie są widełki
                                                    • 2bambosze jak widzą to mlodzi inwestorzy ? 17.11.07, 21:16
                                                      dokładne rozliczenia kredytowe. Strach czytać ?
                                                      www.ipe.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2094
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka