Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Wiata na drzewo do kominka

IP: *.osd.vectranet.pl 21.04.08, 11:22
    Witam wszystkich!
    Poszukuję rysunku technicznego, schematu, instrukcji krok po kroku, jak
    zbudować wiatę na drzewo. Chciałbym zrobić ja samemu i muszę się na czymś
    wzorować. Gotowe wiaty są dosyć drogie i myślę, że samemu można ją wykonać taniej.
    Pozdrawiam
    Bogdan
    Obserwuj wątek
      • pudht Re: Wiata na drzewo do kominka 22.04.08, 07:02
        oczywiscie ze mozna samemu zrobic. taniej moze bedzie ale czy lepjej?

jesli nie chcesz wydac pieniedzy na gotowe, to trzeba sie troche
        poglowic i samemu zrobic skice a nie leciec po latwiznie i tylko cos
        kopiowac.

to typowa polska mentalnosc, polak wszystko potrafi i do tego
        jeszcze tanio.

jak chcesz tania wiate to wkop sobie 2 pale i pomiedzy ukladaj
        drzewo a na koniec przykryj papa i przycis kamieniem lub cegla.

pozdr. tm
      • Gość: adam Re: Wiata na drzewo do kominka IP: *.gprs.plus.pl 23.09.08, 08:22
        lepiej będzie zlecić wykonanie wiaty komuś kto się na tym zna i
        robił to wcześniej. Mozna też kupić gotową wiatę bo tak naprawdę
        budując samemu wiele się nie zaoszczędzi. Nie wyobrażam sobie
        patrzeć codziennie na coś co szpeci dom. W gruncie rzeczy
        zrobiebie prostej wiaty, która będzie ładnie wygladać przez lata to
        jest sztuka. No chyba, że masz dar tworzenia lub skopiujesz gotowy
        projekt.
      • Gość: V2 Re: Wiata na drzewo do kominka IP: 85.128.109.* 23.09.08, 10:47
        Dai sobie spokój ze "zrób to sam".
        Stracisz wiele czasu ( a czas to pieniądz )...
        zapłacisz więcej niż to warte ( np.koszt transportu, zakupów,itd.)
        ... a efekt będzie raczej marny.

Lepiej zobacz np. to :
        www.allegro.pl/item436468637_drewutnia_drewno_kominkowe_wiata_stojak_na_drewno.html
        www.allegro.pl/item435099493_altana_wiata_garaz_carport.html
        www.allegro.pl/item435100255_wiata_garaz_carport_altana.html
        www.allegro.pl/item437152408_konstrukcja_zadaszenie_wiata.html
        www.allegro.pl/item438493608_altana_altanka_altany_domek_strzecha_wiata.html
        www.allegro.pl/item439091459_wiata_na_drewno.html
        www.allegro.pl/item439865890_drewutnia_wiata_altana.html
        www.allegro.pl/item440852121_drewutnia_wiata_na_drzewo_z_dachem_przekladanym.html
        www.allegro.pl/item440852129_drewutnia_3x2x1_wiata_na_drzewo_z_tylna_zabudowa.html
        www.allegro.pl/item442284520_carport_drewno_wiata_wysokiej_jakosci.html
        www.allegro.pl/item443943190_wiata_garazowa_4_0_x_2_5_m_edart_centrum_ogrod.html
        www.allegro.pl/item444307340_wiata_garazowa_pawilon_domek_letniskowy_drewutnia.html
        Ceny masz od kilkuset złotych do kilku tysięcy.
        Do wyboru, do koloru :)
      • iksigrekzet111 Re: Wiata na drzewo do kominka 26.09.08, 11:40
        Bogdanie - wierzę że skoro chcesz sam robić wiatę to widocznie masz pojęcie co
        robić i chęci i czas i energie na to potrzebną.
        Nie widzę nic złego w tym że szukasz pomysłów

A skoro wiesz na co się porywasz to gratuluję i nie słuchaj osób którym nie chce
        się palcem ruszyć aby mieć satysfakcję ze swojego własnoręcznie wykonanego
        otoczenia. Wolą zdaje się położyć kilka stów i niech inni wszystko robią.
        Ty jesteś raczej "złotą rączką" - gratulacje
        Teraz jest tyle gotowych oheblowanych już oszlifowanych belek, czy płotków do
        wyboru że z pewnością znajdziesz takie jak potrzeba i nawet bez wielkiego
        wysiłku dasz radę poskładać.
        Zajrzyj może na www.murator.pl - jakoś tam ludzie są bardziej zainteresowani
        własna twórczością domową.
        Obejrzyj te projekty na allegro, z pewnością wybierzesz coś dla siebie.
        A taniej i własnoręcznie wcale nie znaczy - gorzej.

Podziwiam ludzi którzy sami potrafią wiele wykonać. Zamawiać gotowe i płacić
        innym każdy umie.

pozdrawiam i życzę powodzenia
        • Gość: Jozef Re: Wiata na drzewo do kominka IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 26.09.08, 22:53
          Ostatnie to sa fajne odpowiedzi.
          Samemu lub z mala pomoca sasadow mozna wiele zrobic na dzialce, przy domu.
          Sa gotowe elementy, panele, belki, plyty zadaszenia.
          Mozna samemu cos zaprojektowac, dostawic do czegos.
          Czytam ten watek, bo sam dostawiam do garazu drewutnie, powiekszajac jego okap.
          Jakies 400 zl plus robocizna za 8 m kw, jakies 12 m szesc.
          Tez zachecam i pozdrawiam
      • gunik2000 Re: Wiata na drzewo do kominka 26.09.08, 13:19
        Och, no to Cię napadli z tym kupowaniem.
        Mój mąż z sąsiadem zrobili niedawno sami drewutnię, trochę przy tym popracowali,
        ale efekt jest bardzo fajny. Koszt znacznie nizszy niż gotowej (i ta "nasza"
        jest idealnie dopasowana do ogrodu). Podaj jakiś e-mail kontaktowy to podeśle Ci
        konkretniejsze informacje jak to zostało zrobione.

Gość portalu: Bogdan napisał(a):

> Witam wszystkich!
        > Poszukuję rysunku technicznego, schematu, instrukcji krok po kroku, jak
        > zbudować wiatę na drzewo. Chciałbym zrobić ja samemu i muszę się na czymś
        > wzorować. Gotowe wiaty są dosyć drogie i myślę, że samemu można ją wykonać tani
        > ej.
        > Pozdrawiam
        > Bogdan
      • Gość: PaPPet Re: Wiata na drzewo do kominka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.09, 21:16
        Witam . Temat moze troche przedawniony ale wypowiem sie mimo to bo jestem na
        etapie "szopki na drewno" .
        Nie jestem budowlancem , zasiegnolem pare rad i opini i zaczolem dzialac Robie
        to pierwszy raz dla mnie rowniez wszelkie dobre rady zawsze w cenie . Postaram
        sie udzielic zadowalajacej (chociaz po trochu) odpowiedzi na jaka liczyl pytajacy.

Na poczatku wykopalem cztery dziury o rozstawie 5 m X 2 m i na 1 metr glebokie
        ( strefa zamarzania , moze powinno byc ciut glebiej ale to tylko wiata a nie
        bunkier) Oczywiscie wszystkie wielkosci w zaleznosci od potrzeb i kompozycji w
        ogrodzie .Nastepnie wziolem 8 pretow i wbilem je tak by laczac je cieniutkim
        sznurkiem nad moimi ciezko wykopanymi dziurami utworzyly kat prosty a sznurkowa
        calosc przypominala prostokat tworzac nam zarys wiaty (to zebysmy mieli prosto
        katowniki) . Sznurki powinny miec ten sam poziom wiec nic nam innego nie
        pozostalo jak siegnac po poziomice.Wysokosc sznurkow zalecam na ok 30cmm nad
        ziemia poniewaz do tej wysokosci zostanie zalany kontownik betonem.Majac te
        sznurki robimy szaunki czyli zbijamy cztery dechy tak by po wlozeniu do dziury
        byly na rowno ze sznurkami co daje nam wysokosc i poziom naszych betonowych
        zalewajek . Oczywiscie katy proste na naszych sznurkach sa na srodkach dziur
        wzbogaconych o szaunek. W tym momencie mozemy zalac beton i wlozyc do niego
        katownik ktory w miejsce naszego kata prostego na sznurku , bedzie wystawal
        okolo 20cmm jeszcze nad betonem ( ja akurat kupowalem katownik 50-tke na 150cmm
        << 1m w ziemi , 30 cmm w betonie , 20 cmm nad betonem >> ) przy tym warto
        popiescic to wszystko poziomica zanim stwardnie bo potem nie ma odwrotu .
        Nastepny etap to grill ze znajomymi i delektujac sie kielbaska zapominamy o tym
        temacie . Nastepnego dnia , jak wyschnie w kontownikach robimy otwory na sruby
        dzieku ktorym przykrecimy kantowki do pionu ( ja osobiscie kupilem kantowki
        10-tki , lece 2,40 m do gory przod wiaty , 1,95 m tyl wiaty robiac niewielki
        spad by oplatek sniegu nie doprowadzil do ruiny moich wypocin . Dalej rozpisze
        sie jak dojde do bastepnego etapu ( narazie jestem na etapie zalewania betonem )
        i rowniesz jezeli ktos ma jakas ciekawa opcje to prosze pisac , lub jezeli ktos
        chce bym mu przedstawil reszte mojej wizji to prosze pisac pappet@op.pl .
        Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka