Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    ulga meldunkowa przysługuje - mi?

    IP: 217.98.82.* 02.05.08, 17:13
    odziedziczyłem po rodzicach mieszkanie z którego wymeldowalem się 5
    lat temu - byłem tam zameldowany ponad jeden rok, czy w takim razie
    mogę skorzystac z ulgi meldunkowej?
    Obserwuj wątek
      • Gość: r Re: ulga meldunkowa przysługuje - mi? IP: *.crowley.pl 06.05.08, 11:34
        mf.gov.pl/dokument.php?const=4&id=114665&dzial=609
        warunkiem zwolnienia od podatku dochodowego przychodów uzyskanych z odpłatnego
        zbycia, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy, jest zameldowanie
        podatnika w zbywanym budynku lub lokalu na pobyt stały przez okres nie krótszy
        niż 12 miesięcy przed datą zbycia. Przepis ten nie określa daty, od której
        należy liczyć okres zameldowania, nie uzależnia zameldowania, a tym samym prawa
        do zwolnienia, od posiadania tytułu własności do nieruchomości lub lokalu, lecz
        stanowi, że istotny jest fakt zameldowania podatnika na pobyt stały w zbywanym
        lokalu czy też budynku przez wyżej wskazany okres.....W tej sytuacji zasadne
        jest, iż do 12-miesięcznego okresu zameldowania podatnika na pobyt stały wlicza
        się okres zameldowania zarówno przed 1 stycznia 2007 r., jak i przed datą
        nabycia nieruchomości lub prawa. Słuszność takiego stanowiska potwierdza
        orzecznictwo sądów administracyjnych (np. sygn. akt I SA/Sz 330/07 i sygn. akt
        III SA/Wa 1387/07).

        No i oczywiście pamiętaj "Zwolnienie ma zastosowanie do przychodów podatnika,
        który, w terminie 14 dni od dnia dokonania odpłatnego zbycia nieruchomości lub
        prawa majątkowego, złoży oświadczenie, że spełnia warunki do zwolnienia, w
        urzędzie skarbowym, którym kieruje naczelnik urzędu skarbowego właściwy według
        miejsca zamieszkania podatnika. "

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka