Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Szukam błędów w tym projekcie, zerknijcie!

IP: *.175.144.161.koba.pl 04.09.09, 16:37
    www.z500.pl/projekt/z22/rzuty.html
    Nie wiem, ale moim zdaniem to jest to! Szukałem parterowego domu dla 4-5 osób. Bez fanaberii i wodotrysków. Działka duża, wkoło las. Pomieszczenia gospodarcze pewnie do małej przeróbki i może wyjście na taras plus dodatkowe okno w salonie. Będę wdzięczny za porady i ocenę.
    Obserwuj wątek
          • Gość: fan Re: Szukam błędów w tym projekcie, zerknijcie! IP: *.175.144.161.koba.pl 04.09.09, 21:33
            Gość portalu: ewa napisał(a):

> Z jednego z pom. gospodarczych zrobiłabym wc. Goście nie musieliby wchodzić do
            > części prywatnej.
            > Bardzo fajny projekt.

Dzięki za odzew :). Łazienki są dwie. Spiżarnia dla kuchni jest, duża garderoba jest, a pokój przed sypialnia spełni rolę pomieszczenia dla komputerka i do pracy. Pokój przy wejściu będzie dla gości, taki bardziej awaryjny. Przesunąłbym go do garażu, a wejście dał przy kuchni.
            Szukajcie i wytykajcie błędy logistyczne. Przyda się każda rada. Dom w stanie SSZ ma stanąć jeszcze w tym roku. Oby śniegi i mrozy nie dopadły nas w tym roku zbyt wcześnie :).
            • Gość: Wera Re: Szukam błędów w tym projekcie, zerknijcie! IP: *.acn.waw.pl 05.09.09, 14:49
              Ciekawy pomysł z tym przesunięciem pokoju w stronę garażu i wejście do domu
              bliżej kuchni. Będzie bardziej centralnie. Dobrze że jest spiżarnia i dwie
              łazienki. Tylko trochę za mało pomieszczeń gospodarczych. W jednym - kotłownia,
              ok. A rowery? Pudła po telewizorze, monitorze (trzeba trzymać na gwarancji), a
              opony zimowe? Mam na tym punkcie hopla, bo zbieram różne graty.
              No i jeden garaż, wystarczy Wam?
              Przepraszam, że się czepiam, ale ja na to zwracałam uwagę jak szukałam projektu
              domu. Teraz mam dwie piwnice w bloku i są po brzegi pełne, w domu trzyma się
              więcej rzeczy na wszelki wypadek. No i gdzie suszyć pranie?
              Ogólnie bardzo ładny projekt, taras jeszcze bym tylko powiększyła żeby duży stół
              mógł stać jak więcej gości przyjedzie.
              Ja mam niestety za malą działkę na dom parterowy, ale gdybym mogła to ten
              projekt jest naprawdę ciekawy. Dzięki Panu zerknęłam na inne projekty wg linka,
              tam na stronie studia Z, gdzie Pan podał link i znalazłam dla siebie Z68, nawet
              tam napisałam czy wolno powiększyć dom o jeszcze jeden garaż. W mojej okolicy
              same dworki więc muszę jakos wypośrodkować. A dzięki Pana postowi znalazłam i to
              studio. Dziękuję!
              Powodzenia w budowie tego!
              • ale_xa parterowy dom - dlaczego? odp architekta 06.09.09, 21:45
                tak patrze i patrze i zastanawiam sie kto te domy projektuje...zastanawiam sie
                gdzie zaczac wytykac bledy ale moze zacznie od pytania - dlaczego wlasnie dom
                parterowy?
                Generalnie dom pietrowy ma lepsze parametry jeli chodzi o ogrzewanie - przyjmuje
                i oddaje mniej ciepla, jest on optymalny pod wzgledem charakterystyki cpelnej -
                ekologicznosci itp. Dom parterowy ciezko jest ogrzac w sposob oszczedny.....
                no ale jesli juz MUSI byc parterowy to:
                1 - garaz - koniecznie na dwa samochody - swobodne przejscie raz ze do
                przedpokoju a dwa ze do np spizarni badz kuchni, gdzie uwazam ze przy domu
                jednorodzinnym spizarnia jest niezbedna. wychodzac z garazu niesiesz zwykle
                mnostwo siatek z jedzeniem i fajnie jesli te pomieszczenia sa kolo siebie.
                2 - kuchnia - ze spizarka oczywiscie, jadalnia i otwarta na salon. Kominek w ww
                projekcie jest przyczepiony jak to sie mowi kwiatek do kozucha....jesli jestes
                fanem otwartych kuchni to mozesz zapomniec o otwieraniu majac kanal dymowy
                posrodku.
                3 -Kominek - warto zrobic w takim miejscu zeby mozna bylo przed nim ustawic
                kanapy, faktycznie takie miejsce wytchnienia i do rozmowy. Warto pomyslec o
                czyms takim jak pokoj telewizyjny i gabinet do pracy - powiazane z salonem.
                4- sypialnie - skoro myslisz o domu na 4,5osob to pewnie warto jeszcze
                uwzglednic gdzies pokoj goscinny o wymiarach zeby weszlo do niego dwuosobowe
                lozko np 140cm i mialo oddzielna lazieneczke z prysznicem. Brakuje mi w ww
                projekcie finezji jesli chodzi o tzw master bedroom. Dlaczego wywalajac tyle
                pieniedzy na budowe chcesz sobie zrobic klaustrofobiczna sypialnie bez
                garderowby i oddzielnej lazienki????Zwlaszcza jesli mowisz ze masz duza dzialke?
                To naprawde duze pole do popisu. Ja niewyobrazam sobie domu gdzie master bedroom
                jest smutnym pokojem na koncu korytarza i dla was jako rodziny macie tyklo jedna
                lazienke z wanna. No chyba ze lubicie biegaz przez caly dom w bieliznie badz w
                szlafroku pod prysznic.
                Jesli masz pytania - pisz na priv - ale_xa@gazeta.pl
                • Gość: fan Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta IP: *.175.144.161.koba.pl 07.09.09, 08:34
                  Zacznę od podziękowań za poświęcony czas :). Projekt już po przeróbce. Pokój został przy kuchni ponieważ front domu straciłby wygląd. Obcieliśmy odrobinę do 22m2 ponad 40 metrowy salon. Hol za wiatrołapem mamy bardziej przestronny. Na ścianie w salonie wstawiamy drzwi tarasowe, a te z pierwotnej części likwidujemy. Jeśli dyskusja się rozwinie to wrzucę skan. Sprawa szpargałów rozwiązana zostanie w prosty sposób. Poddasze nieużytkowe nie oznacza, że po zamontowaniu schodów i włazu oraz podłogi na strychu,nie znajdzie się miejsce na takie rzeczy. Rowery i opony w tym garażu się zmieszczą, choćby na ścianie. Drugi garaż rozciągnąłby bardzo dom i na 100% zwiększyłby koszty. Jesteśmy w średnim wieku z dwójką już dorosłych dzieci i zapewne za kilka lat możemy się spodziewać, że któreś odfrunie. Spiżarnia jest, garderoba jest, pokój telewizyjno-komputerowy jest. Taras dostanie zadaszenie poprzez rozciągnięcie poszycia dachowego o jakiś fragment. Czy dom piętrowy, czy parterowy? Ile kosztują schody plus balkon plus izolacja dachu? Policzmy i podzielmy przez roczny koszt ogrzewania. Podejrzewam, że nie kalkuluje się, a chodzenie na zazwyczaj przegrzane piętro nie jest najzabawniejsze. To moje zdanie i wiem, że ile osób tyle opinii. Przy głównych założeniach jakimi się kierujemy w przypadu tej działki i tego projektu to posadowienie tarasem na południe, trzy sypialnie, salon i gościnny. Działka pomimo niemałych rozmiarów jest już zabudowana w jej końcu domkiem letniskowym, który zostaje jako imprezownia. Nie rozumiem co z tymi łazienkami jest nie tak? Duża jest w pobliżu sypialni, które mają okna od strony lasu. Gościnna sypialnia i łazienka też jest. W jednej mamy wannę, w drugiej, mniejszej - kabinę. Uwierzcie mi, spędziłem mnóstwo czasu na poszukiwaniach i wyszukiwarki się grzały. Wychodzi, że ten projekt spełnia prawie wszystkie zadania. Kominek faktycznie jest nie do końca idealnie usytuowany. Ale gdzieś komin trzeba by było postawić :). Mając już stacjonarnego grilla nie ma sensu przesuwać go na ścianę tarasową(wtedy grill z kominem wspólnym z tym wewnątrz na tarasie wchodzi w rachubę). Sypialnia o powierzchni ponad 11m2 nie zmieści podwójnego łóżka 140 x 200? Dlaczego? Teraz rozmyślam nad wyborem zabezpieczenień. Rolety z atestem zajedwabiście drogie. Lepiej chyba zainwestować w dobry alarm, wyjkę i mocne okna. Może okiennice?
                  • ale_xa Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta 07.09.09, 22:02
                    Szczerze z checia zobacze skan. Powiem tak - kazdy rodzic kocha swoje dziecko,
                    chocby bylo ulomne. Podobnie jest z projektem domu i budowa. Zamiast przegrzewac
                    wyszukiwarki trzeba bylo wyszukac architekta pojsc i zamowic dobry projekt.
                    Dlaczego dom pietrowy - nie wiem jakie domy maja wasi znajomi ale wszystko jest
                    kwestia techniki - to znaczy dobrej izolacji cieplnej, foli paroizolacyjnej,
                    systemu wentylacji - tu mozemy juz spokojnie mowic o np rekuperatorach czyli
                    odzysku ciepla z powietrza. Jakie przegrzewanie? Przy obecnych dobrych
                    materialach? I w tym miejscu projekty gotowe to farsa. Dobor materialu byle taniej.
                    Mnie udalo sie namowic rodzicow na zbudowanie domu na miare potrzeb - 54m2 w
                    parterze, pietrowy, drewniany. Dom wspaniale jest zaizolowany, rodzice maja wg
                    zyczenia komin na srodku bo i kuchnie kaflowa chcieli miec.
                    Jesli chodzi o lazienki i generalnie projektowanie to uwazam ze trzeba
                    podchodzic do sprawy bardzo indywidualnie i na miare potrzeb. Ja bym nie chciala
                    zbudowac sobie domu o gorszym ukladzie niz prlowskie bloki z wielkiej plyty.
                    To ze zmiejszyliscie salon to szkoda. Nic to - pochwal sie, chetnie spojrze.
                    Co do zabezpieczen - sasiad - najlepszy alarm na swiecie :)
                    • Gość: fan Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta IP: *.175.144.161.koba.pl 07.09.09, 22:50
                      Podpowiem, że na razie mamy koncepcję na podstawie Z22, a nie już zakupiony projekt :). Ograniczają nas fundusze i po trosze czas. Ze względu na fundusze nie będzie właśnie tak dużego salonu. Z podobnych przyczyn układ pokoi jest może nie do końca idealny stylistycznie, ale na bank funkcjonalny. Pewnie spełniając marzenia zrobiłbym duże rozsuwane drzwi tarasowe, pompy ciepła i jacuzi. Jednak arkusz excella jest nieubłagany :). Rekuperacja zapewne stanie na poddaszu (pewnie indywidualnie zostanie jakoś docieplona), reszta izolacji bespośrednio na strop. Dodam, że inwsetycja będzie prowadzona praktycznie systemem gospodarczym "tymi ręcyma". Inaczej to wygląda przy wysokim budynku, a inaczej gdy mam praktycznie wszystko w zasięgu drabiny. Wykończenie zostawiam już w 100% sobie, tym się zajmuję na codzień :). Najbliższy sąsiad - 300m :/. Prędzej porządne psy i powiadamianie sms-em. Na razie sprawa zadaszenia tarasu opiera się o linię NN tnącą działkę. Szukam dojść do ZE :).
                      • ale_xa Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta 08.09.09, 09:55
                        "układ pokoi jest może nie do końca idealny stylistycznie, ale na bank
                        funkcjonalny " - fan co ty mowisz?
                        ten uklad jest no krotko mowiac nijaki, ale slowa funkjonalny to bym nie uzyla.
                        A wogole dzis tak ze swieza glowa spojrzalam - po co podcien przy garazu :D komu
                        to bedzie sluzyc?? podcien to na tarasie zewnetrznym, w miejscu w ktorym
                        przebywacie...
                        Ogolnie mowiac ten dom jest przyciezki, rozlazly i nie ma dobrych proporcji. A
                        wogole bedzie pasowac do otoczenia czy dachowka to wasze wyobrazenie o luksusie?
                        Dachowka to ladne rozwiazanie, ale jesli szukacie czegos ekonomicznego to
                        polecalalabym blachodachowke.
                        Zamiesc rzut obecnej koncepcji, chetnie popatrze.
                        • Gość: fan Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta IP: *.175.144.161.koba.pl 08.09.09, 10:45
                          Wydaje mi się, że dopiero brak tego garażowego podcienia spowodowałby rozlazłość domu :). Nie opisałem wszystkich warunków jakich musimy się trzymać na tej działce. Innego wyjścia nie ma. Pokoje muszą być z tamtej strony. Taras będzie zadaszony poprzez rozciągnięcie prawej połaci dachowej(jeśli ZE pozwoli wejśc pod linię NN). Na dachu położę gont Cambridge(też własna praca). Jedynie bliskość lasu mnie martwi, nie wiem jak z zielonym od strony północnej. Skan będę miał chyba dzisiaj.
                            • Gość: seiw83 Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.09, 17:37
                              ja bym jeszcze dodal jedne dzwi pomiedzy strefa dzienna a strefa nocna- pozwoli
                              wytlumic hasal-jedne dzwi to zamalo przy tak malej odleglosci.reszta to kwestia
                              gustu, ja radzilbym tak jak pisal jeden z przedmowcow zrobic glowna sypilanie z
                              prawdziwego zdazenia tzn combo pokoj ok 20m2plus osobna garderoba i lazienka, a
                              dla dzieci odzielna garderoba i lazienka, losztem pomniejszenia- nie ma u was
                              pokoju kompielowego a w pelni funkconalna i w miare przestronna lazienka to 6m2.
                              dlatego namawiam na przeniesienie sypilani rodzicow nasam koniec, zmnieszenie
                              projekotwanej lazienki i garderoby, a pokoje dzieci dac na front pozatym dzieci
                              zazwyczaj dluzej siedza w tym wieku i moze denerwowac ich ciagle przemieszczenie
                              pozno w nocy. a tak to jest enklawa na samym koncu. w pokoju 20 m2 da sie juz
                              pozodnie zrobic 4 strfy funkconalne.proponuje pododawac meble w pokojach zeby
                              sprawdzic czy ustawienie drzwi jest prawidlowe,kierunki otwarcia
                              • Gość: fan Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta IP: *.175.144.161.koba.pl 20.09.09, 13:09
                                Faktycznie, nad drzwiami salon - mały korytarz należy się zastanowić. Rozkład sypialni jest już ustalony i tak zostaje. Wszystkie są usytuowane od strony lasu, a nie drogi (mało uczęszczanej, ale jeśli już to jeżdżą tam najczęsciej maszyny rolnicze). Hałas w naszej sypilani będzie zminimalizowany przez poprzedzający ją pokój.
                                Duża łazienka ma około 6m2, więc będzie ok. Wyrzucimy z niej tylko pralkę, chyba do kuchni, chociaż martwi nas ewentualny hałas podczas jej pracy.
                                Rozrysowanie drzwi nastąpi już niedługo jednak na bank skrajna lewa sypialnia ma drzwi źle oznaczone.
                                Musimy jakoś wirtualnie ogarnąć ilość miejsca w garderobie głównej, dużej szafie na wprost wejścia głownego, a ewentualnych szafach w pokojach.
                                Nie mamy koncepcji na wygospodarowanie miejsca na suszarnię. Zimą nieogrzane poddasze będzie mało praktyczne, a kotłownia czy garaż to chyba niefortunne miejsca do takich spraw.
                                Dziękuję z uwagi!
                              • competer1 Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta 21.09.09, 22:57
                                Przyznam, że dach mnie trochę martwi. Jest mocno połamany, ale to właśnie konsekwencja obcinania metrażu. Ile tam byłoby metrów do wybudowania i później ogrzania? Nie chcemy molocha, unikamy przerostu, szukamy funkcjonalności. Dla nas estetyki w tym projekcie nie brakuje.
                  • dominikjandomin Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta 21.09.09, 01:49
                    Gość portalu: fan napisał(a):

>Czy dom piętrowy, czy parterowy? Ile kosztują schody plus balkon plus izol
                    > acja dachu?

Po co komu balkon, mając ogród?

Obserwuję domy z balkonami. MAŁO KTO z niego korzysta.

>Rolety z atestem zajedwabiście drogie. Le
                    > piej chyba zainwestować w dobry alarm, wyjkę i mocne okna. Może okiennice?

Okiennice i rolety mają fajną WADĘ: sygnalizują "NIE MA MNIE, WŁAMUJ SIĘ".
                • dominikjandomin Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta 21.09.09, 01:45
                  ale_xa napisała:

> ale moze zacznie od pytania - dlaczego wlasnie dom
                  > parterowy?
                  > Generalnie dom pietrowy ma lepsze parametry jeli chodzi o ogrzewanie - przyjmuj
                  > e
                  > i oddaje mniej ciepla, jest on optymalny pod wzgledem charakterystyki cpelnej -

Każdy inteligentny człowiek, poza architektem, woli chodzić po płaskim. Szykując
                  dom na starość tym bardziej unika schodów.

Ale tego architekci, zwolennicy biegania po schodach tam i nazad, nie potrafią
                  zrozumieć.

> 2 - kuchnia - ze spizarka oczywiscie, jadalnia i otwarta na salon.

Otwarta na salon? A po co?

Jak dla mnie: albo WIEJSKA kuchnia, duża, ze stołem, albo SALON, bez kuchni.

Za to brak w pokojach prywatnych kanałów dymowych do kominków.

Pewnie autor wątku nie jest maniakiem kominków i piromanem, jak ja, ale na
                  wszelki wypadek zaznaczam.
                  • competer1 Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta 21.09.09, 22:28
                    dominikjandomin napisał:
                    > > 2 - kuchnia - ze spizarka oczywiscie, jadalnia i otwarta na salon.
                    >
                    > Otwarta na salon? A po co?
                    >
                    > Jak dla mnie: albo WIEJSKA kuchnia, duża, ze stołem, albo SALON, bez kuchni.

Do przemyślenia :). Kuchnia ma "wylot" na salon przedzielony barem. Podoba nam się to i staną tam chyba wyższe stołki. Być może ją zamkniemy, ale jest to mało prawdopodobne.

> Za to brak w pokojach prywatnych kanałów dymowych do kominków.
                    >
                    > Pewnie autor wątku nie jest maniakiem kominków i piromanem, jak ja, ale na
                    > wszelki wypadek zaznaczam.

Prosze o wyjaśnienie zagadnienia. W jakim celu kanały dymowe? Będzie rekuperacja, jeśli chodzi o wentylowanie pomieszczeń i nawiew z kominka.
                    • dominikjandomin Re: parterowy dom - dlaczego? odp architekta 22.09.09, 12:40
                      competer1 napisał:

> Prosze o wyjaśnienie zagadnienia. W jakim celu kanały dymowe? Będzie rekuperacj
                      > a, jeśli chodzi o wentylowanie pomieszczeń i nawiew z kominka.

Pisałem, że jestem piromanem i maniakiem kominków. W swej sypialni chciałbym
                      mieć kominek - otwarty, tak samo w gabinecie :) Reperkurencja zatem poszłaby do
                      kosza.
            • dominikjandomin Re: Szukam błędów w tym projekcie, zerknijcie! 21.09.09, 01:37
              Gość portalu: fan napisał(a):

> Gość portalu: ewa napisał(a):
              >
              > > Z jednego z pom. gospodarczych zrobiłabym wc. Goście nie musieliby wchodz
              > ić do
              > > części prywatnej.
              > > Bardzo fajny projekt.
              >
              > Dzięki za odzew :). Łazienki są dwie. Spiżarnia dla kuchni jest,

Ta zabudowana szafka 2,3 m2 to ma być spiżarnia?

> duża garderoba
              > jest,

Na okrycia wierzchnie OK. Ale na trzymanie majtek, skarpetek, koszul - dobra
              jest taka przy wejsćiu.

> acy. Pokój przy wejściu będzie dla gości, taki bardziej awaryjny. Przesunąłbym
              > go do garażu, a wejście dał przy kuchni.

Będzie wtedy zimniej - więcej ścian co ciepło tracą, ale jak uważasz.

> Szukajcie i wytykajcie błędy logistyczne. Przyda się każda rada. Dom w stanie
              > SSZ ma stanąć jeszcze w tym roku. Oby śniegi i mrozy nie dopadły nas w tym roku
              > zbyt wcześnie :).

Jak dużc=wychodzisz z łóżka do ogródka.
              • competer1 Re: Szukam błędów w tym projekcie, zerknijcie! 21.09.09, 22:38
                Spiżarnia nie wiem czemu znikła z poprawionego projektu :). Centralna garderoba zostanie obcięta po prawej i dostanie swoje drzwi. Nam to wystarczy tym bardziej, że kuchnia nie jest jakaś minimalistyczna, a przy sporej odległości domu od miasta i trybie życia czuję, że posiłki główne będą odbywały się poza nim.
                Garderoba nie jest mała. Okrycia wierzchnie w szafie naprzeciw wejścia zmieszczą się swobodnie. Bielizna itp w pokojach w komodach. Buty w garderobie.
        • competer1 Re: Szukam błędów w tym projekcie, zerknijcie! 21.09.09, 23:04
          dominikjandomin napisał:

> 1. Wyjście na taras z garderoby - co to za kretyński pomysł? Za to brak z
          > sypialni szefa.

Zobacz poprawiony projekt
          >
          > 2. Brak spiżarni przy kuchni.

Jest wydzielona częśc centralnej garderoby
          >
          > 3. 28,8 m2 stracone na korytarze.

Jakoś do pokoi trzeba wchodzić, a główny korytarz przy kuchni celowo ma być reprezantycjny i taki będzie.
          >
          > 4. Duża łazienka położona najdalej od sypialni szefa.

To jest daleko? 8 - 10m?
          >
          > Poszukałbym czegoś sensowniejszego.

Szukałem. W tym układzie z sypialniami na lase od wschodu, tarasem od południa, wejściem od północy, 5 pokojach w parterze i około 140m2 nie znalazłem.
          • dominikjandomin Re: Szukam błędów w tym projekcie, zerknijcie! 22.09.09, 12:44
            competer1 napisał:

> dominikjandomin napisał:
            >
            > > 1. Wyjście na taras z garderoby - co to za kretyński pomysł? Za to brak z
            > > sypialni szefa.
            >
            > Zobacz poprawiony projekt

Zobaczyłem, ten wpis nieaktualny.

> >
            > > 2. Brak spiżarni przy kuchni.
            >
            > Jest wydzielona częśc centralnej garderoby

Dla mnie to dwie różne rzeczy. Spiżarnia to spiżarnia, garderoba to garderoba.
            No, ale to zależy od trybu życia.

> > 4. Duża łazienka położona najdalej od sypialni szefa.
            >
            > To jest daleko? 8 - 10m?

A nie?

> >
            > > Poszukałbym czegoś sensowniejszego.
            >
            > Szukałem. W tym układzie z sypialniami na lase od wschodu, tarasem od południa,
            > wejściem od północy, 5 pokojach w parterze i około 140m2 nie znalazłem.

No cóz, nie oglądałem katalogów pod kątem Twoich potrzeb.
            • competer1 Re: Szukam błędów w tym projekcie, zerknijcie! 22.09.09, 16:20
              dominikjandomin napisał:

>
              > > >
              > > > 2. Brak spiżarni przy kuchni.
              > >
              > > Jest wydzielona częśc centralnej garderoby
              >
              > Dla mnie to dwie różne rzeczy. Spiżarnia to spiżarnia, garderoba to garderoba.
              > No, ale to zależy od trybu życia.
              >

Przecież to będą dwa oddzielne pomieszczenia z oddzielnymi drzwiami :)

> > > 4. Duża łazienka położona najdalej od sypialni szefa.
              > >
              > > To jest daleko? 8 - 10m?
              >
              > A nie?

No z "trzymaniem" na razie nie mam problemów ;)

>
              > > >
              > > > Poszukałbym czegoś sensowniejszego.
              > >
              > > Szukałem. W tym układzie z sypialniami na lase od wschodu, tarasem od poł
              > udnia,
              > > wejściem od północy, 5 pokojach w parterze i około 140m2 nie znalazłem.
              >
              > No cóz, nie oglądałem katalogów pod kątem Twoich potrzeb.

A ja tak. Trudno jest w tym przypadku coś znaleźć. Główne kryteria określają mocno ten projekt.
              • ale_xa skoro nic nie pasuje..... 22.09.09, 21:23
                skoro nie znajdujesz projektow gotowych polecam przejscie sie do architekta.
                zaden projekt gotowy nie odpowie na twoje wymagania. zawsze bedzie cos do
                poprawy. osobiscie poprawialam projekt gotowy ktory mial byc domem parterowym a
                stal sie pietrowym z podpiwniczeniem....
                • dominikjandomin Re: skoro nic nie pasuje..... 22.09.09, 23:37
                  ale_xa napisała:

> skoro nie znajdujesz projektow gotowych polecam przejscie sie do architekta.

Architektem nie jestem, więc nie ma mowy, abym dbał o interesy. Ale uważam tak
                  samo. Znaleźć DOBREGO architekta i dać mu zarobić, tych kilka tysięcy złotych
                  teraz - to oszczędność nieraz kilkudziesięciu tysięcy później.

No i dom zaprojektowany do potrzeb.

Tylko jak rozpoznać, ze architekt jest dobry, a nie tylko z papierami?
                  • ale_xa Re: skoro nic nie pasuje..... 23.09.09, 09:30
                    ciezko jest okreslic "dobrość" architektow. starsi ode mnie koledzy maja wiecej
                    budów za sobą, co za tym idzie więcej ogłady w trakcie procesu budowy. młodsi
                    architekci mają bardzo dużo fajnych pomysłów, a ja osobiście lubie śledzić nowe
                    materiały budowlane, nowe technologie. interesuje mnie samowystarczalność domów
                    pod wzgledem energii, a także recycling, w dobrym tego slowa znaczeniu.
                    przede wszystkim dobry architekt zaprojektuje ci wnetrze funkcjonalne, pokaze co
                    kilka prostych zasad nim rzadzacym.

Jak ja przygotowuje koncepcje dla klienta, warto zeby miala kilka wariantow -
                    przynajmniej 3, plus wizualizacja.
                    Nie wiem z jakich okolic jestes - ja pracuje w okolicach stolicy.

Jesli nie uda ci sie znalezc biura, zapraszam do wspolpracy indywidualnej -
                    ale_xa@gazeta.pl
                  • benita5 Re: skoro nic nie pasuje..... 26.09.09, 12:39
                    dominikjandomin napisał:
                    > Tylko jak rozpoznać, ze architekt jest dobry, a nie tylko z papierami?
                    Pytac o referencje! Przekonalam sie, ze nawet rekomendacje znajomych, ze ktos
                    slyszal ze X jest dobry nie sa zadna gwarancja.
                    • competer1 Re: skoro nic nie pasuje..... 26.09.09, 13:44
                      Odpowiem tak. W moim przypadku liczy się czas i pieniądze. Reszta to kompromis i na taki poszedłem. Zdaję sobie sprawę z tego, że projekt nie jest doskonały, ale całość zostanie wykonana przez architekta w miarę szybko i za przyzwoite pieniądze i dla niego i dla mnie. Gdyby było więcej czasu i zostawiłbym to na wiosnę. Niestety muszę zakończyć stan surowy zamknięty w tym roku, co niektórzy traktują jako żart widząc, że nawet łopatą nie dotknąłem terenu :). Liczę, że się uda, chyba że zima faktycznie w tym roku przyjdzie wcześnie. Zobaczymy. Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka