Dodaj do ulubionych

pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze?

14.02.05, 20:48
Czesc! Jestem niezwykle ciekawa czy (tak jak slyszalam) na kazdy dzien pobytu
Polaka w NZ trzeba miec okreslona kwote? Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • peter2715626 Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 14.02.05, 21:08
      Zapytaj w ambasadzie. Beda mieli jakies zajecie.

Telefon (22) 521 0500
    • salmotrutta Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 14.02.05, 23:39
      NZD 1000 miesiecznie, wzglednie NZD 400 na kazdy miesiac pobytu jesli
      zarezerwujesz i oplacisz noclegi.
      Moze byc wymagane okazanie gotowki, karty kredytowej z odpowiednim limitem
      kredytu, czekow podroznych itp. oraz pokwitowania za oplaty hotelowe.
      • peter2715626 Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 15.02.05, 02:10
        W jakim sposob mozna wykazac odpowiedni limit na karcie kredytowej?
        Przeciez to pic na wode.
        • axxolotl Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 15.02.05, 04:28
          Mozna pokazac wydruk z banku. Ja sobie wydrukowalam ze strony internetowej z
          mojego banku, byla data na dzien dzisiejszy, limit i ile z tego kredytu bylo
          juz wykorzystane.
          • peter2715626 Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 15.02.05, 20:07
            hehehehe

Taki wydruk to ja moge sobie wydrukowac z dowolna data i dowolnie wysokim
            limitem. Po zniesieniu wiz od 01/04 nie bedzie praktycznej mozliwosci
            sprawdzenia ilosci posiadanych srodkow.

I dobrze. Na tym przeciez polega swoboda podrozowania, ze kazdy jedzie gdzie
            chce i nikt go nie ma prawa o nic pytac.
            • wincel Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 18.02.05, 19:35
              ano i prawidlowo ;) O tym wlasnie myslalam! Pozdrowienia z Oslo!
            • kiwigirl Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 21.02.05, 12:39
              hej Peter!
              trochę sobie pochorowałam, więc mnie długo nie było, ale w międzyczasie
              pozałatwiłam min. wizy na wyjazd :-) w 3 dni obie i NZ i OZ.

A co do wiz i kasy - owszem zniosą wizy, i nie bedzie trzeba żadnych srodków
              pieniężnych "udowadniac" ale na razie trzeba. faktycznie wydruk z karty
              wystarcza. na nim zawsze jest podany limit przyznany. owszem, można sobie
              druknąć z dowolną datą itp, ale limitu przyznanego sobie nie zmienisz.

Z tego co wiem, żaden bank (i sądzę ze żaden NZ tez nie) nie pozwala na
              indywidualną zmianę limitu na karcie. owszem możesz zmieniać limit dzienny,
              limit wypłat gotówkowych i transakkcji kartą itp - ale nie limit przyznany :-)
              • axxolotl Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 21.02.05, 14:32
                Peterowi chodzilo chyba o to, ze sam sobie moze to wydrukowac, nie ze strony
                internetowej banku, tylko po prostu "stworzyc" taki wydruk samemu tak zeby
                wygladal tak jak z banku czyli z logo banku itd. a na takim to sobie juz wpisze
                co chce.
                • peter2715626 Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 21.02.05, 20:47
                  Dokladnie tak. Przeciez bank statement nie jest zadnym wiarygodnym dokumentem.
                  Zeskanowanie, zmiana paru cyferek i ponowny wydruk to nie problem.
                  • axxolotl Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 22.02.05, 00:47
                    Chyba ze potwierdzony przez bank, pieczatka i podpis.
                    Pieczatke tez podrobisz? ;)
    • belami Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 28.03.05, 10:04
      Z mojego punktu widzenia to tylko wymóg formalny. Ani razu nie byłem pytany ani
      o pieniądze, ani o limity kart. Nie spotkał się z tym problemem także nikt ze
      znajomych.
      • pressforum Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 12.04.05, 21:18
        ludzie!!!! jak najtaniej na Nowa Zelandie???
        • peter2715626 Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 12.04.05, 22:41
          Na wschod. Liniami dalekowschodnimi.
          • pressforum Re: pytanie: na kazdy dzien pobytu pieniadze? 13.04.05, 15:24
            no prosze, nigdy bym nie pomyslal ze na wschod
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka