Dodaj do ulubionych

NOWA ZELANDIA W 2 TYGODNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

06.10.05, 17:44
prosze pomozcie mi zrobic liste miejsc, ktorych nie moge przegapic w NZ, a
wycieczka jest anstepujaca:
. wyjazd 2-2.5 tygodnia
- termin - styczen - luty
- transport - samochod
aha i chce zobaczyc obie wyspy

Z gory serdecznei dziekuje, bo sama sobie nie poradze. OGROMNE dzieki
Obserwuj wątek
      • mouha Re: NOWA ZELANDIA W 2 TYGODNIE !!!!!!!!!!!!!!!!! 07.10.05, 14:47
        DZieki, ale wiesz zawsze w jakimkolwiek kraju da sie polecic kilka miejsc jako
        MUST, to tak jak by chechac do Stanow i nei zobaczyc pocztowkowej statuly
        wolnosci, bialego domu, kanionu, etc. Tak wiec licze na to, ze ktos mi wymieni
        takie miejsca tez w Nowej Zelandii :)
        Pozdrawiam
        • kiwigirl Re: NOWA ZELANDIA W 2 TYGODNIE !!!!!!!!!!!!!!!!! 11.10.05, 11:49
          no to jak chcesz "sztampowe" to tak:

Rotorua i okolice (w tym Wakarewarewa, Wai-o-tapu z Lady Knox oraz pokaz
          Maoryskich tańców - ja osobiście polecam Mitai, najbardziej "prawdziwy" z puktu
          widzenia srojów, tatuaży na ciele itp)

Waitomo Caves z white water rafting itp koniecznie oglądanie glow worms, choć te
          można "dorwać" w wielu inych miejscach, nawet w Mitai mają je w swoim ogrodzie
          (tam obejrzysz tez silver ferns)

i tyle z wyspy północnej, bo na wiecej nie miałam czasu :-) Ale jest dużo więcej!!!!

na południowej:
          koniecznie Kaikoura, pływanie z delfinami, Whale watching
          przejazd Arthur's Pass
          na West coast Pancake Rocks najlepiej w wietrzny dzień i przy wzburzonej wodzie
          - wtedy "działają" blow holes :-)
          lodowce - oba jak masz czas
          Queenstown - shotover jet oraz Bungee :-)
          Milford Sounds, albo jak masz czas to Doubtfull Sounds (dwudniowa wyprawa, na
          którą załuję ale nie mielismy już czasu)

mnie osobiście zachwycił Abel tasman, jak już ci pisałam na innym forum,
          najlepiej na kilka dni z plecakiem i namiotem na plecach.

jest na 100% wiecej rzeczy ale to i tak zajmie ci tyle czasu ile masz, niestety
          po NZ się jeździ długo, wiele ichnich "autostrad" to drogi po jednym paśmie w
          każdą stronę kręcące po górach :-)

• peter2715626 Re: NOWA ZELANDIA W 2 TYGODNIE !!!!!!!!!!!!!!!!! 11.10.05, 23:36

no to jak chcesz "niesztampowe" to tak:

Hamilton's Gap na polwyspie Awhitu kolo Auckland- niesamowite wydmy nad morzem
            Tasmana.

Castle Rock na polwyspie Coromandel - krotka wspinaczka na pozostalosc po
            wulkanie sprzed milionow lat, ale widoki naprawde niezwykle.

Orokawa Bay - niezwykle uroczo polozona przepiekna plaza na polnoc od Waihi
            Beach. Na dodatek w okolicy uroczy wodospadzik.

Paku Hill w miejscowosci Tairua - wygasly wulkan nad morzem gesto zabudowany
            domkami. Ze szczytu fantastyczny widok na okolice.

Silica Rapids niedaleko Whakapapa - potoki wody w zlotym strumieniu.

Forgotten highway pomiedzy Taumarunui i Stratford. Pieknie polozona droga w
            niezwyklej dolinie.
            • kiwigirl Re: NOWA ZELANDIA W 2 TYGODNIE !!!!!!!!!!!!!!!!! 12.10.05, 10:02
              wiesz peter, jak tak czytam to znowu żałuję że nam czasu n północną nie starczyło...

ale już "wymusiłam" na moim kiwim plan, ze nastepnym razem "wlatujemy" do
              Auckland, zwiedzamy wyspę północną i dopiero potem jedziemy do rodzinki do CHCH,
              na tyle ile nam zostanie czasu do wylotu, i wylatujemy z tamtąd.

ale kiedy to będzie...??
    • czesiek1 Re: NOWA ZELANDIA W 2 TYGODNIE !!!!!!!!!!!!!!!!! 13.10.05, 22:29
      Co warto zobaczyc?
      1.Auckland-najwieksze miasto NZ.Zawsze zaczynac od informacji
      turystycznej,pomoga chetnie, otrzymasz mapy, daty ciekawych imprez, zorganizuja
      booking.Zwlaszcza latem niektore miejsca trzeba zamowic z kilkodniowym
      wyprzedzeniem np.plywanie z delfinami w Kaikoura.
      2.Bay of Islands.Russell i Paihia to male miejscowosci polozone nad cichymi
      zatoczkami z malowniczymi plazami.
      3.Coromandel Peninsula.
      Moje ulubione miejsce na Polnocnej Wyspie.Ciekawostka jest tutaj mala
      miejscowosc Hot Water Beach, gdzie na plazy maja swoje ujscia gorace zrodla,
      kopiesz sobie basenik i wygrzewasz cialko(Uwaga! niektore zrodelka maja bardzo
      wysoka temperature).Cathedral Cove i morski rezerwat przyrody.Jezeli
      interesujesz sie nurkowaniem to trafiles w dziesiatke jedno z lepszych miejsc
      tego typu na swiecie.Nie zapomni odwiedzic winiarni w Cooks Beach (Maja
      nietypowe , smaczne wina).Okolice sa naszpilkowane starymi kopalniami
      zlota.Coromandel to rowniez miejsce gdzie jeszcze rosna olbrzymie i stare
      drzewa Kauri (Square Kauri ma ponad 2000lat).Bedac w Whitianga warto wejsc na
      gore Castle Rock, opis widoku pozostawiam dla ciebie.
      4.Waitomo.
      Najwieksza i najpiekniejsza siec jaskin w NZ (dlugosc ponad 50km).Ciekawostki
      to:wspinaczka jaskiniowa, splyw podziemna rzeka, swiecace robaczki.
      5.Rotorua.
      Miasto i okolice to aktywne tereny sejsmiczne.Warto odwiedzic Whakarewarewa
      Thermal Area z najwiekszym gejzerem, Pohutu, 30m.Nastepna ciekawa thermal area
      to Waimangu, Waiotapu.
      Bedac w Rotorua warto odwiedzic park (przy miejskim szpitalu), ciekawa darmowa
      thermal area.
      To warto zanotowac nie znajdziesz tego ani w przewodniku ani tez w informacji
      turystycznej.Na drodze Rotorua - Taupo, przed miejscowoscia Waiotapu jest rzeka
      z goraca woda(termperatura w granicach 40 stopni).Jak trafic? Gdy po prawej
      stronie bedziesz mial male jeziorko a po lewej gore z czerwonymi skalami skrec
      w lewo w boczna droge, nastepne 3 km i bedzie parking w lesie, droga przez las
      zaprowadzi cie na miejsce.Kapiel tam to cos naj naj, rzeka, wodospady,palmy.
      Okere Falls-jezeli lubisz splyw gorska rzeka to to jest to.Po drodze jest kilka
      wodospadow a jeden ma 7 m wysokosci (najwiekszy wodospad na swiecie dla
      amatorow).
      6.Taupo.
      Craters of the Moon-ciekawe i darmowe,Huka Falls.
      7.Turangi.
      Tokaanu thermal Area - ciekawa i darmowa, Tongariro national Trout Centre
      rowniez wejscie darmowe.
      Polecam wejsc na gore Tongariro od strony polnocnej (droga Rangipo-Papakai)
      Krajobraz jak z innej planety, kratery, jeziora o roznych kolorach, gorace
      zrodla (mozna sie kapac w gorskiej rzece).
      To tylko kilka miejsc z Polnocnej wyspy a sa ich setki.
      Polecam ta strone jezeli cie interesuja szczegoly
      www.nzadventure.w.pl
      Tak wiec nie bede sie powtarzac, oto kilka miejsc ktore trzeba zobaczyc na
      Poludniowej Wyspie:
      1.Kaikoura-plywanie z delfinami(szkola liczaca w granicach 800 sztuk,wrazenia
      bedziesz opowiadal swoim wnukom)
      2.Akaroa-francuska miejscowosc, pieknie polozona.
      3.Lake Tekapo-maly kosciol -patronat pasterzy (kolor wody jeziora -amarald)
      4.Lake Pukaki z najwyzszym szczytem NZ Mount Cook.
      5.Benmore - las powyzej tamy (polecam).
      6.Dunedin-przejazd kolejka po wawozach Otago.
      7.Manapouri z Lake o tej samej nazwie oraz Doubtful Fiord .
      8.Manapouri -Milford Fiord (140km najpiekniej polozonej drogi jaka kiedykolwiek
      jechalem).Milford Fiord- nazywany osmym cudem swiata.
      9.Milford Track-uznana za najpiekniej polozona wedrowke piesza na swiecie
      (potrzeba 4 dni)Kropka nad "i" jest trzeci co do wielkosci wodospad swiata
      Sutherland Falls (ponad 800 m).
      10.Queenstown-swiatowa stolica pelnych wrazen sportow, jedno z najpiekniej
      polozonych miast w NZ .
      11.Wanaka z Lake Wanaka i Lake Hawea.
      12.Fox Glacier i Franz Josef Glacier-jedne z najwiekszych w NZ, latwe dojscie
      do glownej sciany lodowca (polecam grupowy spacer po lodowcu)
      13.Shantytown-wioska z czasow goraczki zlota.
      14.Kaiteriteri i Abel Tasman National Park-najwspanialsze plaze w NZ, kolor
      piasku zlotawo-brzoskwiniowy.
      15.Pupu Springs niedaleko Takaka-najczystrza woda swiata .
      16.Arthur's Pass, Haast Pass-jakie te Alpy piekne.
      Milego zwiedzania.
      • kiwigirl Re: NOWA ZELANDIA W 2 TYGODNIE !!!!!!!!!!!!!!!!! 14.10.05, 17:06
        Witaj czesiek :-)
        widze ze poza "sztampami" kilka fenomenów dorzuciłeś.
        oraz że :
        >5.Rotorua. - to 100% pewniak :-)

> To warto zanotowac nie znajdziesz tego ani w przewodniku ani tez w informacji
        > turystycznej.Na drodze Rotorua - Taupo, przed miejscowoscia Waiotapu jest
        rzeka z goraca woda(termperatura w granicach 40 stopni).Jak trafic? Gdy po
        prawej stronie bedziesz mial male jeziorko a po lewej gore z czerwonymi skalami
        skrec w lewo w boczna droge, nastepne 3 km i bedzie parking w lesie, droga przez
        las zaprowadzi cie na miejsce.Kapiel tam to cos naj naj, rzeka, wodospady,palmy.

że tez tam nie dotarliśmy... choć podobne coś (- palmy i wodospady cyzli po
        prostu rzeka na dziko w lesie) trafiła nam się w drodze... rany, zaczynam
        zapominać... Z kaikoura do Hamner?

> 6.Taupo.
        > Craters of the Moon-ciekawe i darmowe,Huka Falls.

Tak, krajobraz księżycowy warto zobaczyć, polecany był na tym forum przeze mnie
        osobiści :-) A huka Falls nie zrobiły na mnie wrazenia niestety... po "FALLS"
        spodziewałam sie czegoś więcej :-)

> 1.Kaikoura-plywanie z delfinami(szkola liczaca w granicach 800 sztuk,wrazenia
        > bedziesz opowiadal swoim wnukom)
        koniecznie i wieloryby też!!! delfiny sa też w innych miejscach, ale wrażenia
        największe tam. bo to bodaj szare delfiny są - te "zabawowe". my pływaliśmy z
        hektorkami w Akaroa, niestety bez takich wrazeń... :-(

> 2.Akaroa-francuska miejscowosc, pieknie polozona.
        Hmmmm, ja wiem...

> 13.Shantytown-wioska z czasow goraczki zlota.
        dla dzieci dobre, ja się rozczarowałam. takie wesołe miasteczko bez karuzeli :-(

> 14.Kaiteriteri i Abel Tasman National Park-najwspanialsze plaze w NZ, kolor
        > piasku zlotawo-brzoskwiniowy.

TAK TAK TAK

• peter2715626 Re: NOWA ZELANDIA W 2 TYGODNIE !!!!!!!!!!!!!!!!! 16.10.05, 22:19
          kiwigirl napisała:

> Witaj czesiek :-)
          > widze ze poza "sztampami" kilka fenomenów dorzuciłeś.

I wlasnie o to chodzi. Standardowe atrakcje mozna znalezc w przewodniku. Tutaj
          warto pisac o ciekawych nieznanych miejscach.

> A huka Falls nie zrobiły na mnie wrazenia niestety... po "FALLS"
          > spodziewałam sie czegoś więcej :-)

Mnie tam sie bardzo podoba i za kazdym razem jak na narty jedziemy, to
          zatrzymujemy sie po drodze choc na pare minut. Oczywiscie nazwa "falls"
          sugeruje cos innego, bo to nie jest wlasciwy wodospad, ale przelom rzeki.

Prawdziwe wodospady na polnocnej wyspie, ktore widzialem i polecam to Marokopa
          niedaleko Waitomo, Hunua na poludnie od Auckland, Bridal Veil niedaleko Raglan
          i wodospad w Whangarei. Mniejsze, ale rownie malownicze wodospady sa w rejonie
          Waitakere w Auckland.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka