Dodaj do ulubionych

czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland?

21.01.06, 04:05
Witam,

18/02 laduje wieczorem w Auckland. Najprawdopodobniej zostane dwie noce,
potem bede jechala w dol (trasa jeszcze nie oplanowana- mam spoooooro czasu -
:). Chce zarezerwowac nocleg na pierwsze dwie noce i dysponuje tylko
przewodnikiem Lonely Planet, gdzie jest pare propozycji, ale.....

Pytanka:
1. Czy ktos moze polecic z wlasnych doswiadczen jakis sensowny tani nocleg?
2. Powtorze pytanko z poprzedniego posta o wynajem samochodu? Czy rezerwowac
przez internet z domu czy mozna juz na miejscu znalezc sensowna cenowo oferte?

Lece tylko na dwa tygodnie -:( Mam zamiar dojechac do Qeentstown, skad mam
bilet powrotny 4/03. Co sie stanie pomiedzy- tego jeszcze nikt nie wie.
Przesledzilam watki na forum z opisami miejsc ktore warto zobaczyc, studiuje
przewodniki, mysle ze na miejscu opracuje szczegolowy plan, ktory jak znam
siebie bedzie ulegal zmianom w trakcie podrozy. Brak planu to dobry plan. Ale
pierwszy nocleg to podstawa, tym bardziej ze laduje o 18.

Bylabym wdzieczna za porady.
Pozdrawiam Wszystkich Goraco
Ola
Obserwuj wątek
    • 3telnick Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 21.01.06, 11:33
      www.bbh.co.nz - przyślą Ci bezpłatnie folder z adresami w całej NZ.
      Jeśli chcesz to mam zeszłoroczny - mogę jeszcze szybko wysłać...
      • ola987 Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 21.01.06, 15:08
        Wielkie Dzieki, dobry pomysl zaopatrzyc sie w niego przed wyjazdem- wlasnie
        weszlam na strone i zamowilam, wierze ze przesla dosc szybko.

Jak juz bede na miejscu wsrod podrozujacych dowiem sie w jakim najlepiej w
        danej miejscowosci sie zatrzymac. Ale..... jesli chodzi o Auckland chce miec
        juz zarezerwowany nocleg i za bardzo nie wiem ktory wybrac.

Powiedz prosze, czy sa na liscie jakies ktore nie polecalbys, jak rowniez takie
        np. w Auckland ktore bys polecil?, np ze wzgledu na lokalizacje, brak
        calonocnych libacji na korytarzu itp (mam ze dwa takie hostele na czarnej
        liscie w Australi).

Pzdr
        Ola
        • traba_bomba Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 21.01.06, 18:56
          www.yha.org.nz/hostels-ind.asp?id=17
          (W Auckland sa dwa YHA. Ten jest bardziej ok.)
          • traba_bomba Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 21.01.06, 19:04
            Zly link wkleilem. Mialem na mysli Auckland International YHA, ktory zdjeciu
            wyglada ciut gorzej (W rzeczywistosci jest ladniejszy, czystrzy i
            nowoczesniejszy. Oba sa praktycznie obok siebie.)
            www.yha.org.nz/hostels-ind.asp?id=74
            • beatrix10 Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 22.01.06, 06:59
              Jesli chodzi o Auckland to polecam www.vip.co.nz Podobne do bbh.co.nz ale w
              Auckland wszystkie wieksze i centralnie polozone backpackery sa zrzeszone w vip
              i jesli chcesz sie dowiedziec duzo informacji jak przyjedziesz to ACB(Auckland
              central Backpackers)jest super.Profesjonalnie prowadzony.Wejdz na ich strone i
              poczytaj.
              • traba_bomba Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 22.01.06, 11:57
                Ja jestem fanem YHA w NZ. Maja w miare schludne hostele jak za te cene (a z tym
                u backpersow to roznie bywa) polozone w najbardziej atrkacyjnych miejscach
                turystycznych.
            • ola987 Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 22.01.06, 11:26
              Wielkie Dzieki Traba_bomba i Beatrix!!!

Wlasnie przegladam strony ktore podaliscie, to wlasnie to czego potrzebowalam.
              Dzieki.

Porownojac to z Lonely Planet, sorki, ale chyba nie skorzystam zrekomendacji
              ABC. Pisza aby unikali ich ludzie ceniacy cisze- tam jest 500 lozek i spory
              ruch. Raczej wybiore cos mniejszego, cichszego -:)

Jeszcze raz dzieki za odzew
              Pzdr
              Ola
              • szepa13 Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 23.01.06, 04:48
                No ja takze polecam YHA. Nie sa co najtansi (te 2-3 baksy drozej niz mniejsze
                schroniska), ale moim zdaniem maja niezle zaplecze... mozna przyjemnie sie
                przespac/poprac/skorzystac z kuchni/poogladac/poczytac itp... International YHA
                w Auckland jest praktycznie w centrum... schroniska BBH tez sa warte
                polecenia. Obydwie organizacje maja karty znizkowe na noclegi i o ile pamietam
                daja takze znizki na "atrakcje" turystyczne... mam dobre doswiadczenie i z YHA
                i BBH
                • ola987 Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 28.01.06, 12:50
                  Ha, czas leci, a ja jeszcze nie zabukowalam nocegu....... oj nieladnie....

Mam dodatkowe pytanko. Znalazlam na stronach YHA oferte pakietu na nocleg i
                  samochod. Wziecie u nich samochodu oznacz koszt ok $60 na dobe z podstawowym
                  ubezpieczeniem i nielimitowanymi kilometrami, ale jestem przywiazana do ich
                  hosteli.

Czy warto wiazac sie z ich siecia i byc "skazanym" na noclegu w ich hostelach?
                  Czy mozel lepiej pojechac i na miejscu znalezc jakis samochod, badz jeszcze
                  poszukac w sieci wypozyczalni?

Bylabym wdziedzna za porade praktyczna tych co byli, przezyli. doswiadczyli -:)

Pzdr
                  O.
                  • czesiek1 Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 30.01.06, 01:08
                    zalatwisz wszystko na miejscu. sa firmy gdzie mozna miec auto za 25 dolarow
                    plus ubespieczenia (minimum 21 dni). po wyladowaniu w nz zaopatrz sie w
                    turystyczna reklamowke miasta, tam znajdziesz wszystko. szerokiej drogi.
                    • ola987 Re: czy ktos poleci jakis backpakesr w Aucland? 30.01.06, 10:31
                      $25 ???? brzmi wspaniale, wielkie dzieki!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka