Dodaj do ulubionych

Kociak-nieprzyjemny zapach

22.10.10, 08:40
Mam 4-miesięcznego brytyjczyka,zauważyłam,że od kilku dni niezbyt ładnie pachnie mu z pyszczka.Nie wiem jaka może byc tego przyczyna i co na to poradzić?Czy to jakiś stan zapalny,czy kotek "wymienia" zęby?
Obserwuj wątek
    • ginger43 Re: Kociak-nieprzyjemny zapach 03.11.10, 22:14
      Mój 5 miesięczny maluch, podobny zresztą do brytyjczyka, też ma ten sam problem. Nie widzę żeby w pyszczku coś się działo, ale wybiorę się z pytaniem do veta.
      ................................................................
      Obowiązkiem każdego szczęśliwego kota jest radosne mruczenie! Mru, mru, mru...
    • blueluna Re: Kociak-nieprzyjemny zapach 05.11.10, 20:55
      To najprawdopodobniej objaw wymiany zębów (acz dosyć wcześnie zabrał się kocio za to) - ale przy okazji warto kociaka pokazać lekarzowi bo nie zawsze to przebiega bez kłopotów a nasilony brzydki zapach może być objawem jakichś komplikacji.
      Gdyby pojawiły się inne objawy - oczywiście trzeba zaliczyć lekarza od razu, ale póki jest to tylko niemiły, nie za silny zapach od kilku dni - a kociak je chętnie, bawi się i jest wesoły - to spokojnie smile
      • lw73 Re: Kociak-nieprzyjemny zapach 07.11.10, 10:33
        Owszem warto iść do weta bo jest to możliwe że mają problem z wymianą, ale może nieprzyjemny zapach związany jest z dietą.
        Bo nie wszystkie koty odpowiednio reagują na karmę którą im dajesz.
    • jarekk40 Re: Kociak-nieprzyjemny zapach 26.11.10, 11:05
      Na problemy z zębami lub żołądkiem jest zdecydowanie za wcześnie, no chyba, że kotek jest chory, to może ocenić wet. Prawdopodobnie to kwestia karmy, którą podajesz. Jeśli to coś marketowego lub Whiskas - przestań kupować. Zamień na dobrą, średnią półkę, polecam Ci Dr.Clauder's (niemiecka firma, niemiecka jakość + dosłownie wszystko, co w żywieniu kota potrzebne) i problem powinien ustąpić.
      • k1234561 Re: Kociak-nieprzyjemny zapach 26.11.10, 20:24
        Kotek obecnie jest na Royal Canin serii weterynaryjnej dla kocurów kastratów,zamiennie z Hill'sem dla kociąt.To są juz raczej dobre karmy.Nigdy nie podałabym kotu karmy z supermarketu,bo to tak jakby człowieka karmić już od niemowlaka tylko i wyłącznie jedzeniem z Mc Donalds'a.
        Wydaje mi się,że to chyba jednak zęby...
    • tylduska Re: Kociak-nieprzyjemny zapach 07.01.11, 13:15
      Myślę, że nieprzyjemny zapach z pyszczka może być przez nieprawidłową dietę, spróbuj zmienić karmę i może zacznij kocurkowi czyścić ząbki. Są takie specjalne preparat, które pozwalają zadbać o higienę jamy ustnej u kociaków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka