Dodaj do ulubionych

Felicja czyli Szalona Fela. Radość i smutek. Domku

02.01.11, 02:42
Z punktu widzenia kota - czyli świat widziany oczami złotej Feli. Historia napisana kocią łapką. Posłuchaj.

"Czym pachnie samotność? być może nie znasz odpowiedzi na to pytanie, ale ja owszem. Więc usiądź sobie wygodnie w fotelu, możesz nawet na sofie czy pufie, ale usiądź proszę i posłuchaj. Samotność pachnie pustką, której nie wypełni nawet najlepszy czar. Samotność pachnie mokrymi od łez liśćmi, skąpanymi w porannej rosie na skraju ogromnego lasu. Samotność jest jak rzeka, płynie swoim rytmem, czasami wzbija wezbrane po drodze fale, i odbija je potem o brzegi, żeby móc popłynąć dalej i dalej... Wiem co to samotność. To szum drzew w lesie obojętności. Nawet jeśli krzykniesz, to i tak nikt Cię nie usłyszy. Twoja prośba odbije się tylko głuchym echem o pnie drzew i zniknie niezauważona... a Ty dalej będziesz samotna, czy tego chcesz czy nie..."

Gruby brzuszek szlifujący podłogi, a nad nim ogon jak antenka, nastawiona na najwyższą częstotliwość. Ślady łapek na podłodze i ciche miau - to symfonia szczęścia wyrażona w kocim języku, czyli muzyka dla uszu i balsam dla ciała, a w swoim działaniu, przypomina radio, którego nie da się wyłączyć ani ściszyć. Felicja zwana Felą - to kot odnoszący się z obojętnością, ale i niesamowitą inteligencją. Małe, mikroskopijne wręcz, ciut zaokrąglone po bokach i bure, znające poczucie własnej wartości. Trochę nieśmiałe, bywa że skrępowane obecnością innych kotów czy widokiem wyciągniętej do góry ręki... Fela to aktorka rodem z teatru, zmienna jak pogoda, zabawna jak kabaret. Nie można się przy niej nudzić. Gdyby potrafiła mówić, to z pewnością powiedziałaby stanowcze "nie" - gdy dłoń przejeżdża się po jej pięknym futrze. Ale nie potrafi... potrafi za to pięknie gestykulować, a jako sposób na skuteczną komunikację z człowiekiem, wybrała mowę ciała i łap. Fela doskonale wie jak wyrazić swoje niezadowolenie, ot, postawa interpersonalna: cichutki warkot, czasem syk i skulone łapy z ukrytymi głęboko poduszeczkami - to symbol jej niezależności. Fela to indywidualistka, czyli właśnie kot niezależny, niezwykle ceniący sobie spokój i ciszę. Wiatr wieje, świat się śmieje - bo Fela potrafi rozweselić kogoś do łez, nawet gdy za oknem panuje szara aura, która dla nas ludzi - jest zjawiskiem "dołującym". Dla Feli nie ma znaczenia, czy jest deszcz czy śnieg, z dziką przyjemnością otrze się o nogi, kiedy wyczuje w powietrzu zapach jedzenia, dobiegający z kuchni, zamruczy jak traktor i wystawi brzuszek do smyrania, a potrafi jak mało kto! potrafi też bawić się zabawkami jak małe kocię, co jest lekko zabawne i wywołuje duży uśmiech na twarzy. Jest kotem z charakterem i szuka domu, najlepiej jak potrafi...

Fela jest młodą, zdrową koteczką. Ma rok, może dwa? korzysta z kuwety, jest wysterylizowana, zaszczepiona i regularnie odrobaczana, posiada aktualne badania krwi i książeczkę zdrowia. Do kuferka Feli dorzucam płytę CD z jej sesją zdjęciową. Wymagane jest tylko podpisanie umowy adopcyjnej. Jestem w stanie zapewnić dowóz koteczki do nowego domku.

Kontakt w sprawie adopcji:

e-mail: cameo@va.pl
telefon: 661-326-962
gg: 12238144
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka