Dodaj do ulubionych

Moj kot przestał jesc, POMOCY

27.03.11, 13:53
Witam taki sam post zalozylam na forum ZWIERZETA, ale i tu probuje

Postaram sie opisać problem w miare dokładnie bo naprawde potrzebuje pomocy.
Moj kotek ma 15, staruszek juz. Prawie 2 tygodnie temu miał zabieg usuwania zabkow, poniewaz mial duzo kamienia i przez bol przestal jesc, usuneli mu 6. Po zabiegu jadl pieknie przez 3 dni, wszystko i z wielkim apetytem. Potem po prostu przestal jesc. Jezdze z nim codziennie do kliniki weterynaryjnej na zastrzyki i kroplowki, ale on dalej nie chce jesc. Mial robione wyniki nie ma najmniejszego problemu z nerkami. Ogolny stan jego zdrowia jest dobry jak niepowiedziec bardzo dobry jak na ten wiek. A on dalej nie je. Nie wiem juz co robic, nie chce go stracic, moze komus cos przychodzi do glowy co to moze byc. Prosze o pomoc.
Obserwuj wątek
    • 0ffka Re: Moj kot przestał jesc, POMOCY 12.04.11, 17:34
      To wiekowy kocur. Koty na starość często zapadają na choroby np nerek a oznaką tych chorób jest... wypadanie, psucie zębów. Kot pewnie miał narkozę podczas usuwania tych starych zębów a narkoza obciąża bardzo nerki! Oznaką choroby jest niejedzenie. Ja myślę, że może coś złego dziać się z jego nerkami, ale to przypuszczenia. Sprawdź u weterynarza jego stan zdrowia. Zbadaj mocz, krew znowu.
      • furryfriday Re: Moj kot przestał jesc, POMOCY 16.05.11, 14:25
        Czy próbowałaś zmieniać mu karmę? Jeśli wyniki ma dobre i nie ma oznak choroby, być może brak apetytu to wynik jakiegoś stresu lub upośledzenia zmysłu smaku. Jeśli tylko to możliwe, to spróbuj podawać jakiś preparat witaminowy (np. któryś z Beapharu: www.krakvet.pl/koty-preparaty-witaminowe-c-26_48.html?filter_id=33&page=2&sort=1a) - jeśli kot nie je, bardzo szybko może zacząć podupadać na zdrowiu.
    • dolores.ltd Re: Moj kot przestał jesc, POMOCY 15.06.11, 09:00
      Witam, mam ten sam problem. Moja kotka też ma 15 lat, przestala jesc, probowalam roznych zachet, wizyty u weterynarza nic nie daly, byly kroplowki, badania, przeswietlenia, a nawet operacja, by obejrzec jelita z bliska. Przy okazji usunieto jej kilka zebow. Po powrocie do domu moze ze 2 dni jadla, teraz znowu "strajkuje". Jestem zalamana, nie wiem co robic. Jak potoczyly sie losy Twojego kota? Mam nadzieje, ze zaglądasz na to forum i dasz znać...
    • rynki Re: Moj kot przestał jesc, POMOCY 19.06.11, 22:37
      Mój tej zimy prawie się zagłodził. Wezwany weterynarz (bez komentarza) jak go zobaczył, zapytał mnie, czy zdaję sobie sprawę z tego, że wkrótce trzeba go będzie uśpić....wrrrr. Zadzwoniłam do mojego weta i powiedział mi, że nie mogę dopuścić by całkiem przestał jeść; dlatego karmić go nawet na siłę strzykawką - słoiczkami dla dzieci. Pomogło! Trwało to jakieś parę dni - ale kocur zaczął jeść sam - a teraz to się tak odpasł, że nie poznaję gościa. Dodam, że ma 13 lat i od 3 jest leczony na nerki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka