Dodaj do ulubionych

koszty sterylizacji

26.11.11, 13:26
witam, jestem szczęśliwą posiadaczką małej kotki, ma dopiero dwa miesiące, ale wybiegając w przyszłosć zastanawiam się jaki wydtek czeka mnie w związku ze starylizacją, która nas pewnie czeka. podajcie mi proszę chociaż mniej więcej ile to kosztuje.
z góry dzięki smile
Obserwuj wątek
    • seidhee Re: koszty sterylizacji 02.12.11, 09:12
      W Warszawie około 200-250zł. Są też dużo tańsze lecznice, ale ja bym wolała nie ryzykować wink Zazwyczaj w cenie jest opieka pooperacyjna i ewentualnie kaftanik (moje kotki nie musiały go nosić, na szczęście).
        • deszcz.ryb Re: koszty sterylizacji 02.12.11, 21:16
          Od tego, jak kotka zachowuje się po operacji. Jeżeli tylko liże sobie ranę pooperacyjną podczas normalnego czyszczenia futra to jest ok. Kaftanik się zakłada wtedy, kiedy kotka liże ranę nadmiernie albo próbuje wyrwać sobie szwy.

Nie kupuj kaftanika "na wszelki wypadek", bo może się okazać zupełnie niepotrzebny, a w razie czego można poświęcić stary rękaw żeby spełniał tą rolę. wink
          • mitta Re: koszty sterylizacji 03.12.11, 19:58
            Żadna z moich trzech kitek na szczęście nie musiała nosić kaftanika, ale za to ja musiałam pilnować, bo chciały skakać po meblach.
            A jeśli chodzi o sterylizację - to obecnie nie wykonuje się tych zabiegów, tylko kastrację, ale nazwa została. W jej koszt wchodzi też opieka pooperacyjna. U mnie to były dwa zastrzyki przeciwbólowe i przeciwzapalne o przedłużonym działaniu (co kilka dni) oraz zdjęcie szwów.
    • mary_ann Re: koszty sterylizacji 17.01.12, 18:18
      Warszawa-Ursynów
      sterylizacja 250 zł
      kaftanik 20 zł
      II zastrzyk antybiotyku po dwóch dniach 30 zł

(była jeszcze wizyta po 10 dniach - zdjęcie szwów - nie wiem, czy też byłaby płatna, bo wtedy też kotkę szczepiłam i zapłaciłam tyle, co za szczepionkę - być może ryczałtowosmile

Przyznam, że nie porównywałam cen, ponieważ znałam weterynarza i miałam do niego zaufanie (zajmował się moim poprzednim kotem); lecznica malutka, osiedlowa, żadne tam luksusy i bajerysmile.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka