Dodaj do ulubionych

Witam czy ktoś posiada kotka snowshoe?

21.12.16, 11:38
Witam poważnie zastanawiam się nad zakupem kotka tej rasy i chciałbym porozmawiać z kimś kto posiada takiego kotka nie z hodowca wink jak się zachowuje, czy może zostawać sam w dom nap na 2 dni bez obawy o meble itd wink jakie mają podejście do dzieci ? W opisach są ok, ale chodzi mi jakie są naprawdę w normalnym domu wiecie co mam na myśli smile pozdrawiam serdecznie Tomek.
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Witam czy ktoś posiada kotka snowshoe? 21.12.16, 19:24

To krzyzowka z syjamem, a wiec kot zywiolowy, towarzyski, gadatliwy, potrzebujacy atencji. Sam w domu moze rozniesc chalupe, niszczyc bedzie, bo to kot jednak. Poza tym kocie maluchy to zawsze nieprzewidywalne tornado. Co do dzieci to zalezy, napewno nie bedzie to potulna maskotka i przy zlym odnoszeniu sie dzieci do kota spodziewaj sie kociej obrony.

Musi byc rasowy i tak rzadkiej rasy? Nie lepiej dorosly kot z uksztaltowanym charakterem, taki, ktory potrzebuje domu i odwdzieczy sie miloscia?

Zobacz ile kotow jest w potrzebie:

forum.miau.pl/viewforum.php?f=13
      No, chyba ze ma to by kot dla szpanu tongue_out

Moim zdaniem, wylacznie moim, kupowanie kota z hodowli przy tak duzej bezdomnosci i okrucienstwa wobec kotow, jest, hmmm, niemoralne.

• mysiulek08 Re: Witam czy ktoś posiada kotka snowshoe? 22.12.16, 21:31
            Nigdy nie masz pewnosci co z malego kociaka wyrosnie, chocby nie wiadomo jak spokojnej rasy byl. Poza tym kocieta KAZDEJ rasy (rozumiem, ze chcesz kupic kociaka) sa niczym diably wcielone i dopiero po okolu roku staja sie jako tako zrownowazone.

Jesli zalezy Ci na spokojnym kocie, to szukaj po domach tymczasowych, fundacjach (chocby i w linki jaki podalam do forum miau) mlodego, ale doroslego kota (2-3 lata). Okreslisz czego oczekujesz, ze w domu sa dzieci i na pewno znajdzie sie fajny kot z odpowiednim charakterem.
            Tak jest latwiej.

Poczytaj:
            forum.gazeta.pl/forum/w,567,162863484,162863484,Do_kociar_3_latka_i_kot_jaki_charakter_.html
            • finka9 Re: Witam czy ktoś posiada kotka snowshoe? 28.12.16, 10:56
              mysiulek08 napisała:

> A co jest zlego w przygarnieciu fajnego kota, ktory szuka domu, zamiast wydawan
              > ia kasy?
              >
              > Sama chyba pozwolilas na urodzenie kociakow, nierasowych, wiec nie jestes tutaj
              > wyrocznia.

No ale co złego jest w chęci posiadania rasowego kota ? Jeśli ktoś ma takie pragnienie to jego sprawa ,po co te moralizatorskie wywody za każdym razem ,kiedy ktoś prosi o radę odnośnie wyboru rasowego kota ? Myślisz ,że ktoś kto ma rasowego kota , nie jest wrażliwy na krzywdę zwierząt ? Czy każdy musi mieć schronisko dla zwierząt w swoim domu ( tak jak Ty) i tylko wytedy zasłuży na zaszczytne miano miłośnika kotów? Moim zdaniem niemoralne jest takie sztuczne wpędzanie kogoś w poczucie winy ,bo chce kota rasowego. Kto ci dał prawo decydowania za kogoś ? Chcesz uratować wszystkie koty świata ,to proszę widocznie nie masz nic lepszego do roboty ,ale rób siebie świętej i nie oceniaj innych ,bo to i śmieszne i niesmaczne.
    • d25 Re: Witam czy ktoś posiada kotka snowshoe? 26.12.16, 23:56
      Chociaż, jako opiekun 3 wariatów, popieram mysiulka co do pryncypiów, to rozumiem chęć posiadania rasowca - moje to przybłędy wiejsko-miejskie, ale na widok norweskiego leśnego zaczynam się ślinić..
      ale...

- każdy kot jest innym, a do tego jest inny niż wygląda...
      - charakter rasy, a charakter indywiduum to dwie różne sprawy...
      - więc potrzebujesz kogoś kto
      1) zna się na charakterach
      2) nie oszuka cię (bez względu na motywację - ja dostałem "rodzeństwo" ze schroniska przy różnicy pół roku i z "wyleczonym" kocim katarem który się leczył jeszcze 5 miesięcy)

z moich doświadczeń - najlepiej się sprawdzają różne stowarzyszenia, którym będzie zależeć aby kot miał prawdziwy dom a to jest możliwe tylko wtedy gdy "się" dopasuje charakterem. Ale tu też trzeba uważać - czasami trafiają się "fanatycy" zwróć uwagę czy rzeczywiście cię słuchają, czy tylko "chcą" cię urobić smile
      • mysiulek08 Re: Witam czy ktoś posiada kotka snowshoe? 27.12.16, 00:43
        Ja fiksuje jak widze bengala smile, co nie oznacza ze wydam pare tysiakow. Mam zreszta kotke 'w typie' bengala snieznego, szczegolnie z charakteru, to mi starczy. Podobnie jak typ norweski, tez jest taki kocur na stanie smile

Przy zakupie kora rasowego nie ma zadnej gwarancji, ze bedzie taki jak w ksiazkach pisza. A uratowanie kociego zycia/danie fajnego domu jest doswiadczeniem bezcennym, no ale do tego trzeba miec odrobine empatii i wyobrazni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka