Dodaj do ulubionych

Kot sika psu na posłanie

04.01.20, 10:27
Hej!
Mam pewien problem, mamy kotkę Pers, nigdy nie sikała poza kuwetę, jest wysterylizowana i ogólnie nie ma żadnych problemów z nią, od małego jest wychowywana z psami wiec kocha każdego psa. Przez pewien czas żyła z szczeniakiem którego przygarnęliśmy na kilka miesięcy, miał on swoje legowisko (kotka nie miała swojego legowiska wcześniej) i ona mu się kładła do legowiska i tam spała, szczeniak jak to szczeniak raz nasikał sobie do legowiska, od razu zostało wyprane więcej mu się nie zdarzyło nasikać ani ona jemu tez nie sikała. Jak pies nas opuścił zdecydowałam ze tez jej kupię legowisko żeby miała gdzie spać, zaczęła sikać do niego, myślałam ze kształcenia przypomina jej kuwetę i dlatego tak robi, kupiłam okrągłe, tez sikała. Wiec legowiska zostały odstawione. Od 2 miesięcy mamy psa, ma on 2 legowiska, koce itp. Zaczęło się znowu sikanie kota na legowiska i koce psa. Nie jest to codzienne ale jednak często się zdarza. Już jesteśmy bezradni bo conajmniej raz w tygodniu trzeba prac psu posłania. Macie może jakieś sposoby co zrobić żeby kotka przestała sikać albo znacie powód dlaczego tak może robić?
Obserwuj wątek
      • lusiaax3 Re: Kot sika psu na posłanie 08.01.20, 18:04
        Jest wysterylizowana, sucha karmę je dopiero od jakiegos miesiąca, wcześniej była tylko na mokrej jednak ona uwielbia sucha i mokrej już nie chce tknąć. Sika tylko i wyłącznie na posłanie, nigdzie indziej. Kotka stresu raczej nie ma, nie zaniedbujemy jej, psa się nie boi, wręcz przeciwnie.
          • lusiaax3 Re: Kot sika psu na posłanie 10.01.20, 12:09
            Nie byłam, bo myśle ze tu problem może być bardziej psychiczny niż zdrowotny. Jednak na dniach będę z psem u weta to spytam u nich jaka może być przyczyna, jeśli będą kazali przyjść na badanie to przyjdę, jednak dalej mi się niw wydaje ze może to być problem zdrowotny bo tak jak mówię, załatwia się normalnie w kuwecie, a od czasu do czasu jej coś „odbije” i przechodząc obok legowiska nagle do niego sika.
            • mysiulek08 Re: Kot sika psu na posłanie 10.01.20, 17:16
              slusznie zauwazylas, ze tobie sie wydaje, koty to bardziej skomplikowane zwierzaki niz psy, jesli bedziesz miala potwierdzenie, ze kot jest zdrowy to wtedy zyskasz pewnosc, ze problem tkwi... no wlasnie w czym? najpewniej w poslaniu psa, pachnie psem, wiec trzeba je 'poprawic' po swojemu kociemu, a ze jest miekkie i duze to sie fajnie sika

najczesciej jednak posikiwanie w miejsca miekkie to jednak problemy zdrowotne

--
              Twój zwierzak też może potrzebować pomocy
              • lusiaax3 Re: Kot sika psu na posłanie 10.01.20, 19:56
                W takim razie zrobię badania smile chociaż myśląc tak jak piszesz w takim razie nasza kotka powinna również sikać na pościel nasza lub koce a tego jednak nie robi. Ale dla świetego spokoju zrobię badania.
                • horpyna4 Re: Kot sika psu na posłanie 11.01.20, 21:03
                  Niekoniecznie. Ona widocznie rywalizuje z psem, a nie z ludźmi - pokazuje psu, kto tu rządzi. Pewnie uważa, że ludzie znają swoje miejsce, a pies powinien zostać zdominowany przez nią, żeby mu się w łepetynie nie przewróciło.
    • hemafrodyta Re: Kot sika psu na posłanie 21.02.20, 08:19
      Zazdrosna, Koty tak robia. Zrobisz mu krzywde to narobi ci na poduszke. Potrzeba czasu, cierpliwosci i nauczyc je bycia razem. Blisko miski do karmienia, jak glaszczesz jednego zrob to samo drugiemu. Faworyzuj kotke. Ona musi miec swiadomosc ze jest wazniejsza. zadnych krzykow, przeganiania. Moze cie opuscic i to na zawsze. Koty tak maja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka