Dodaj do ulubionych

Jaki kot dla alergika?

01.09.06, 14:44
Bardzo kocham koty. Ostatnio znalazlam tygrysiastą malutką mysiankę pod
blokiem. Kocham tego siersciucha, ale nie mogę się z nią wprowadzic do mojego
narzeczonego. Kota zostanie z moją siostrą, co wcale nie jest dla niej takie
zle.
Mój narzeczony kaszle, dusi sie potwornie. Przyleciał do mnie na zaledwie
tydzień, a juz po kilkunastu minutach zaczal się dramat. Pakowalam w niego
rózne preparaty, co troszkę pomagało, jednak nie wyobrażam sobie zmuszania
chłopa do tego przez cale zycie.
Słyszalam, że Cornish Rexy (jakos tak się pisze chyba) produkują mniej
susbtancji alergizujących w śliniankach i gruczolach potowych. Problemem nie
jest tylko sierść, ale kocie całuski..... A kota tak lubi całować mojego
chłopa, jak ten w łózku lezy. Proszę, doradzcie lub odradźcie. Ja bez kota
cięzko przędę. Kot leczy depresję i organizuje dzień, grzeje szyjkę jak zimno
i mruczy cieplutko, kota lubi ogladać pralkę w akcji i siedzieć mi na półce
nad wanna gdy się kąpię. Będzie mi tego brakowało...
Obserwuj wątek
    • sherman-doberman Re: Jaki kot dla alergika? 19.09.06, 11:49
      1,na pierwszy ogień zafunduj narzeczonemu, czy przyszłemu, pomieszczenie
      bez kota. Pokój bez kocich kłaków, gdzie kot nigdy nie ma dostępu. To już ulga.
      2.szanowny przyszły powinien się zbadać, na co dokładnie jest alergiczny.
      Czy nie ma w ogóle skłoności astmatycznych?
      Istnieją też szczepionki dla alergików, ale niestety bardzo trudno dostępne.
      3. wśtód znajomych i rodziny miałam dwa przypadki kocich alergików:
      a.facet, który zawsze miał persy, bez żadnych problemów, dostawał ataków astmy w obecności
      kota himalajskiego. Obie rasy długowłose.W obecności mojego kota (średniodługie kłaki),
      raz reagował a raz nie. Ale facet w ogóle jest lekkim astmatykem.W lecie znowu nas odwiedził, obyło
      się bez kłopotów, bo głównie siedzieliśmy w ogrodzie.
      b.młody chłopak, uwielbiający koty, ale na koty alergiczny. więc ich unikał. A koty właśnie dlatego za
      nim jak panny sznurem. Kiedyś mój kot włazł mu do łóżka i chłopak obudził się z głową o podwójnej
      objętości.
      Teraz ma własnego kota dachowca, i opiekuje się innymi kotami rodzinnymi (same krótkowłose).
      bez pomocy chemii i medycyny.Wszelkie objawy znikły.
      Zdaje się, że generalnie koty krótkowłose są dla alergików łatwiejsze do strawienia.
      Ale tu chyba trzeba porady specjalistów, gdyż każda prawie alergia jest inna.

• mrumru81 Re: Jaki kot dla alergika? 22.09.06, 13:20
        Moja koleżanka uczulona na koty (była u mnie i wygłaskała mojego burasa dachowca i dostała czerwony
        piekących plam), odwiedziła znajomych, którzy kupili brytyjczyka. Bawiła się z nim, głaskała i nic, jakby
        nie była uczulona. Chyba nie ma reguły, trzeba próbować.
        • cytrynka123 Dzięki Wam 23.09.06, 14:12
          za informacje. Sama już nie wiem, bo mój chłop cierpiał z powodu awansów mojej
          dachowej Feli. Fela uwielbia mojego chłopa smile Myslałam, że jest jakieś
          jednoznaczne rozwiązanie. Nie wiem czy będę miala odwagę ciągać mojego Rysia w
          odwiedziny do kotów. Dostanie jakiejs wysypki, a potem będzie mruczal i syczał
          na mnie, że uparta jestem i jego zdrowie wystawiam. Chyba jednak skoczę z lubym
          do lekarza i jakieś testy może zostaną mu zaaplikowane.
          Ostatecznie, musze zapisac się na turnus dla osób z depresją na tle braku
          kota....
          • edycja_kopiuj_wklej Re: Dzięki Wam 01.11.06, 20:24
            Najpierw znajdz sobie przyjaciol, ktorzy maja kota i wpraszaj sie na mizianie.
            Jak mieszkasz w warszawie to zapraszam do siebie na mizianie bestyjek smile
            Po drugie, jak juz bedziesz miala zakoconych przyjaciol to bierz tam chlopaka i
            patrz jak reaguje. Moj maz jest astmatykiem i alergikiem m.in. na koty, ale
            okazalo sie ze bez reakcji znosi sybryjczyki. Wiec skonczylo sie to tym, ze
            mamy hodowle tych kotow i obecnie w domu az 6 sztuk smile Jedynie moj maz ciezko
            czasami znosi wystawy... Nie obedzie sie bez zyrteca i kilku paczek chusteczek
            • cytrynka123 Re: Dzięki Wam 18.11.06, 18:03
              Moj kwiatek jest sklonny poniesc pewne wyrzeczenia... czyli zniesie starcie z
              potencjalnym kotem. Kot bardzo dobrze wplywa na moj humor, a mam sklonnosci do
              depresji i to chyba gorsze dla mojego Rysia niz zakichany nos. A jestem w
              Goteborgu. W Warszawie bywam regularnie, ale bez swojego Ryska. Dziekuje za
              koci podejscie do waznej sprawy öööööö Pozdrowki
    • tilda Re: Jaki kot dla alergika? 22.04.07, 12:20
      U mnie była podobna sytuacja z mężem, który jest też uczulony na koty -
      wystarczy,że kot usiądzie koło niego a jest cały spuchnięty, łzawią mu oczy, ma
      zatkany nos itd. Wydawało się że nie ma szans na kota, ale posiedziałam w necie
      i dowiedziałam się, że SYBERYJSKIE nie uczulają. Byliśmy na wystawie kotów
      rasowych w Sopocie, hodowcy potwierdzali, że sprzedają te kotki do tzw
      alergicznych domów, szczególnie tam gdzie są dzieci, bo oprócz tego te kotki
      mają dobre, przyjazne charaktery. Trochę ryzykowaliśmy, ale po niedługim czasie
      od wystawy w naszym domu pojawiła się piękna kotencja z hodowli ŚNIEŻNA POLANA -
      ze Starogardu Gdańskiego. Mieszka z nami od lipca zaszłego roku, śpi z nami,
      wyleguje się gdzie chce, a mój mąż jest najczulszym opiekunem smile a Kiara może mu
      wkładać ogon do nosa, nic mu nie jest. Alergia jednak nie przeszła, bo jego brat
      ma dachowca i jak tylko kot przyjdzie do niego momentalnie puchnie, łzawi -
      pełen zestaw objawów. Syberiany mają swój lub SIB CAT CLUB tam można więcej
      poczytać o tych kotach, także o hodowlach - szukaj w necie przez Google. Nasi
      hodowcy też zainteresowali się tymi kotami bo ich syn ma alergię na koty, skoro
      nawet zaczęli je hodować to chyba jest ok smile Polecam Ci też ich stronę
      www.snieznapolana.republika.pl ale nie jest to w żadnym wypadku reklama, tylo
      reomendacja. Pozdrawiam serdecznie iżyczę dobrej decyzji smile
    • lidpot Re: Jaki kot dla alergika? 25.04.07, 14:45
      Potwierdzam syberyjczyka! U mnie było to samo - mąż po przekroczeniu progu
      mojego "panieńskiego" domku kichał i smarkał od razu - w domu były dwa syjamy.
      Ale ja jako uparta kocia mama, wyszukałam w internecie info o syberyjczykach,
      poszlismy od razu na maxa i dziś mamy dwa cudowne wielkie kociska, które mogą
      mu machać ogonami po nosie, spia z nim, bawią się i nic mu nie jest..a jak
      jedziemy do mamy - problem z kichaniem od nowa - hmm...może to nie na koty???:-
      )))
      Polecam kotki syberyjskie - są naprawde fajne i sympatyczne.
      A co do rzekomej "przewagi" kociaków krótkowłosych nad długowłosymi podpowiem
      Ci, że " z dobrze poinformowanych źródeł ( czytaj. lekarz) wiem, ze w 97 %
      przypadków nie uczula nas sierść kotów, tylko ich złuszczający się naskórek, a
      więc im kot ma dłuższą sierść, tym jakby mniej tych drażniących alergenów "
      wypuszcza " nam do powietrza.Dodatkowo syberyjczyki mają jeszcze taki gęsty
      podszerstek, więc pewnie dlatego uważane są za koty doskonałe dla alergików.
      no i wgóle są super!!
      Pozdrawiam - życzę "zakocenia" smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka