Dodaj do ulubionych

Jak można zostać oszukanym przez firmę chińską ?

03.02.15, 15:45
Od wielu lat zajmujemy się sprzedażą i produkcją taśm transportujących. W materiały do produkcji zaopatrujemy się w EU, USA, Kanadzie. Na początku 2014 r. poszukując nowych dróg rozwoju dotarliśmy do chińskiej firmy Beijing TRX Rubber Products Co., Ltd z siedzibą w Pekinie, która mieniła się producentem lekkich taśm transportujących.
Headquarters: 12 Floor, Wanda Plaza, Shijingshan District, Beijing 100040, China
Tel:+86-10-88689766/ 88696185(Ext:811) Fax:+86-10-88696185
Website: www.trxconveyorbelt.com trxconveyorbelt.en.alibaba.com/
E-mail: sales2@trxconveyorbelt.com Sales manager: Alina; Skype: alinazlj520
W okresie od stycznia do końca marca przeglądaliśmy przedstawioną ofertę asortymentową firmy Beijing TRX Rubber Products Co., Ltd. Analizowaliśmy przedstawione ceny pod kątem wyboru chińskiej firmy na naszego potencjalnego dostawcę ściśle określonych produktów. W kwietniu 2014 zwróciliśmy się do firmy Beijing TRX Rubber Products Co., Ltd o przedstawienie oferty na taśmę transportującą znaną pod nazwą „special PVC impreganted belt”. Jest to specjalistyczna czarna taśma ze skomplikowanym wielosplote, impregnowana PVC. Jeszcze w tym samym miesiącu po negocjacjach cenowych nawiązaliśmy współpracę z firmą Beijing TRX Rubber Products Co., Ltd. Złożyliśmy zamówienie zgodne z ofertą, zapłaciliśmy za towar przedpłatą w wyznaczonym terminie i odebraliśmy go na własny koszt. Firma Beijing TRX Rubber Products Co., Ltd dostarczyła produkt niezgodny z zamówieniem. Zamiast opisanej wyżej otrzymaliśmy zieloną taśmę PVC ogólnego zastosowania.

Niestety nie ma możliwości zamiany jednego typu drugim w aplikacjach przemysłowych. Z powodu różnic we własnościach powyższe taśmy nie mogą być dla siebie alternatywami. Dostarczonej taśmy nie możemy również sprzedawać do innych zastosowań, ponieważ Beijing TRX Rubber Products Co., Ltd odmawia zwrotu jakichkolwiek kosztów, nawet różnicy w cenie pomiędzy produktami. Dodatkowo import został obciążony wysokimi kosztami transportu lotniczego i cła, co w sumie czyni produkt 3-krotnie droższy od podobnych materiałów dostępnych w Europie.

My dopełnilismy warunków kontraktu i nie mamy towaru do odsprzedaży. 15.05.2014 zgłosiliśmy oficjalną reklamację i powtarzaliśmy wielokrotnie nasze żądania wymiany towaru na ten zgodny z zamówieniem. Firma chińska odmawia wzięcia odpowiedzialności i zwrotu należności tłumacząc się, że została oszukana przez swojego dostawcę. Nasze tłumaczenie, że ich lokalny problem nie dotyczy nas, ponieważ ich dostawca nie jest dla nas stroną, nie zostało przyjęte do wiadomości. Pod koniec czerwca Beijing TRX Rubber Products Co., Ltd zerwała całkowity kontakt.

Mamy dostawców na całym świecie i reklamacje się zdarzają, ale nasi dostawcy zawsze biorą odpowiedzialność za swoje błędy tak samo, jak my jesteśmy odpowiedzialni względem naszych klientów.

My już mamy wyrobioną opinię na temat współpracy z Chińskimi dostawcami. A co Państwo o tym sądzą?


Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka