Dodaj do ulubionych

Jade do Chin w wakacje!!! Zbieram informacje!

04.05.05, 14:15
Cześć. W wakacyjna przerwe miedzy studiami bede się wybierał do Chin, do
Tjanjin (niedaleko Pekinu). Jak ze nie jestem podroznikiem z prawdziwego
zdarzenia bede wdzieczny za kazde informacje (np. adresy www, rady itp). Mam
tez kilka konkretnych pytań:
1. Jaka jest bariera jezykowa w Chinach, czy idzie się tam dogadać po
angielsku? A jeśli nie to czy chociaz na migi:P ? CZy w miastach sa napisy
tylko w alfabecie chinskim (np ulice czy przystanki w metro?)
2. Jak wygląda lot do chin? Jezeli ktos ma juz cos wyprobowanego (pisze tutaj
tylko o tanich liniach bo tylko to wchodzi w gre) to prosze o jakies
informacj - przez jaka linie i za ile mniejwiecej.
3. jak wyglada sprawa z utrzymaniem sie na miejscu - hotele, jedzenie, srodki
komunikacji? (oglnie ceny)

Bede wdzieczny za kazde, nawet najmniejsze informajce na jakikolwiek temat
zwiazany z chinami.Z gory dziekuje i pozdrawiam!!
Obserwuj wątek
    • kaite Tianjin 01.07.05, 11:33
      Hi,Dobrze sie sklada, poniewaz rok temu odbywalam stypendium na uniwerku w
      Tianjinie:-) Jesli chodzi o jezyk- na dwoch najwazniejszych uniwerkach Tian Da
      i Nankai Daxue znajdziesz mlodych Chinczykow, ktorzy wladaja angielskim, wiec w
      razie potrzeby moga Tobie pomoc na zasadzie, ze ty pomozesz im w szlifowaniu
      angielskiego, czyli trzeba z nimi porozmawiac czasami po angielsku, mlodzi
      Chinczycy to bardzo ambitni ludzie.Mozesz tez pogadac z obcokrajowcami,
      studentami, ktorzy czesto i gesto bywaja w pubie "Alibaba"-najbardziej
      znany.Tutaj tez mozesz wynajac pokoj i zjesc cos z kuchni indyjskiej,japonskiej
      itd.pychota, polecam pizze po japonsku! W Tianjinie napisy sa w znakach
      chinskich i koreanskich-poniewaz duzooo Koreanczykow przylatuje do Tianjinu
      edukowac sie, a wiec to "mala Korea", polecam kuchnie koreanska-jesli lubisz
      ostro zjesc:-)Ja do Tianjinu mam sentyment, bo samo w sobie jest wygodne, ale:
      brudne-pelno piachu w powietrzu, kazdy sie na ciebie gapi i wola "hellu hellu"
      lol i temperatury latem skacza do 36 stopni C, nie da sie egzystowac! pierwsze
      co zrobisz to kup sobie uzywany rower-wszyscy jezdza rowerami w Tianjinie i nie
      myj go, nie dbaj o niego, to ci go nikt nie ukradnie:) im starszy tym lepiej!
      Jedzenie jest taniutkie, koreanskie troche drozsze, ale cena jest warta grzechu-
      za jakies 15 zl masz zastawiony caly stol przystawkami i smaczna strawa!
      Tianjin to przyjazne miasto, kazdy chce pomoc.
      Ciuchy sa taniutkie! i sprzet audio.
      Jak wyglada lot-ja lecialam Lufthansa, z Poznania do Frakfurtu-Pekinu, znizke
      mialam studencka, podroz trwala ok.12 godz samego lotu. Jesli chcesz wybrac
      tansza wersje polecam polaczenie przez Moskwe.Ja placilam za swoj przelot rok
      temu-w obie strony-ok.900 USD.Jesli chodzi o spanie-najtaniej bedzie wynajac
      pokoj w akademiku (od 3 do 5 USD za nocleg), na miejscu popytac Chinczykow.Co
      wazne..hm...nos ze soba papier toaletowy- w WC nie jest oferowany hehe jak
      przyjedziesz to od razu zakup mape Tianjinu ze znakami chinskimi, napewno sie
      przyda. Taxowki sa taniutkie- na wstepie placisz 7 kuai i jedziesz na tym ok.10
      minut;-0 musisz uwazac na taxowkarzy bo czesto robia kolka, jesli zauwaza ze
      nie jestes obyty.
      Najslynniejsze w Tianjinie sa baozi-pierozki nadziewane miesem i makaron, ktory
      najlepiej jesc na "ulicy" -Sanepid by tam zrobil III wojne swiatowa i na
      poczatku pomyslisz ze nie chcesz jesc czegos co przygotowywane jest na ulicy,
      ale sam zobaczysz-to smakuje najlepiej! i najtaniej.
      hm...trezba by duzo pisac.....
      Jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz..
      POzdrawiam
      K.

• penelope_75 chiny 01.08.05, 18:34
            mam pytanie, (pewnie trochę głupawe...)
            czy w Chinach są takie same gniazdka jak u nas? chce zabrać ze soba grzałkę lub
            czajnik i nie wiem czy jest sens. A moze po prostu kupic czajnik w Chinach?
            z góry dziękuję za odpowiedź.
            pozdrawiam!
            P.S. do Chin wybieram się we wrzesniu :)
            • aposlad Re: chiny 02.08.05, 12:27
              Cześć

ja też we wrześniu tam lecę. I już zaczęłam zbierać informacje. Z tego co wiem,
              ładowarki do tel komórowych działają, tak więc czajnik czy grzałka też powinna.

Pozdrawiam.
              P.S.
              w jakim terminie się wybierasz i di jakiego miasta?
            • deggial18 Re: chiny 13.09.05, 11:02
              Co do kontaktow elektrycznych: maja tutaj inne gniazdka, z trzema malymi
              wejsciami na skosne blaszki- nie da rady podlaczyc naszych wtyczek. Ale w
              hotelach mysle ze beda kontakty specjalnie dla obcokrajowcow. U mnie w
              mieszkaniu 50% kontaktow jest dla europejskich wtyczek- mozna tez kupic w
              sklepach specjalne przedluzacze. Pozdrawiam.
    • nakaka ktos moze zai zhongguo? 12.08.05, 11:36
      witam
      wlasnie bladze sam na wschodnim wybrzezu, aktualnie plazuje w qinqdao.
      stesknilem sie troche za ojczysta mowa, wiec jesli ktos ma ochote zapraszam na
      piwo, nastepny przystanek - prawdopodobnie bejing.
      • deggial18 Re: ktos moze zai zhongguo? 13.09.05, 10:59
        W zasadzie siedze juz w chinach od 5 wrzesnia, a do domu jade dopiero 5
        pazdziernika. Jesli ktos bedzie w Pekinie lub w Tianjin (mieszkam na
        przedmiesciach TJ w Tedzie (TEDA) i bedzie mial ochote poleźć z rodakiem na
        piwko (Tsingtao;) to goraco sie polecam! Jak cos to moj chinski numer
        kom.+8613110007505, numer gg:4176208. Pozdrowionka!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka