Dodaj do ulubionych

Polityczna propaganda i żenująca grafika

13.04.15, 11:29
Dla odmiany coś z polityki. Oto przykład fatalnego dziennikarstwa: nierzetelnego, nieobiektywnego, Po prostu amatorszczyzna i propaganda.
Wojna w Donbasie. Historia konfliktu [INFOGRAFIKI]

Internauci:

mario.wario:
Gratuluje "grafika". Ląd na niebiesko, morze na czarno.

Johanna Haase:
Mapki - poza bolesną amatorszczyzną wykonania, dlaczegóż to Krym zaznaczono takim samym kolorem co Rosję? Czyżby p. Karolina Słowik w imieniu Gazeta.pl uznała aneksję?


kantrzyn:
Co za geniusz maluje na mapie ląd na niebiesko a morze na czarno? Na początku człowiek się zastanawia co to za nieznane lądy i morza.

Johanna Haase

Chryste, jaka gimbusiarska amatorszczyzna. "Ofiary i ranni", na miłość boską, z kim wyście się na łby zamienili. Liczba ofiar to suma zabitych i rannych; rozumiem, że wg Słowik "ofiary" to tylko zabici - ale to błędna interpretacja. Stąd nie jesteście w stanie przeprowadzić poprawnie arytmetyki - rosyjskie dane o 30 tys. ofiar wojskowych dotyczą właśnie rannych i zabitych, a nie tylko zabitych, gimbusy.

I jeszcze ta ikonka trupiej czaszki na infografice, co za żenada, tak dzieci robią na informatyce w 5 klasie podstawówki.

A język tekstu, geeez, dramat.

"Bardzo ciężko ustalić, ilu żołnierzy faktycznie walczy w Donbasie po obu stronach barykady. Możemy jedynie wysnuwać wnioski na podstawie oficjalnych wypowiedzi."

To bardzo ciężko ustalić, czy macie jako źródło oficjalne wypowiedzi?

"Konflikt zbrojny na wschodniej Ukrainie trwa od kwietnia 2014 roku, czyli rok. "
Litości. Dopiszcie jeszcze "do dnia dzisiejszego".

"W wojnie na Donbasie przeciwko Ukraińcom walczą rebelianci, którzy są nieoficjalnie wspomagani przez Rosję."
Wojna na Donbasie?

"po 242 dniach walk, separatyści zdobyli port lotniczy, który obrócił się w ruinę."
Tylko mogę się zaśmiać z Twojej składni, Słowik. Wróć do przepisywania z TVN.

"Siły separatystów zaatakowały z nową siłą Donieck i rozpoczęły atak na lotnisko oraz zapowiedzieli". Siły zapowiedzieli, nonono, brawurowa składnia nadal.

"Po stronie Ługańskiej Republiki Ludowej, której dowodzi Igor Płotnicki"
Ibidem.


witajtabloidzie

Gazeta.pl regularnie traktuje nas jak uczniaków. Dlaczego w tytule dodajecie to kretyńckie: "... oto co musisz wiedzieć". Do kur.wy nędzy czytamy po to żeby się dowiedzieć. Nie traktuje nas jak czytelników Super Espressu, dobrze?!

adolfiutin11:
Lekcja przyrody (geografii) - klasa IV szkoła podstawowa. Morze malujemy kolorem niebieskim, lądy kolorem od zielonego po bordowy (w zależności od wysokości nad poziomem morza) :)


jm131:
Najważniejsza informacja dnia w Polsce - rocznica wybuchu wojny.
Siejecie taką propagandę, że szok


ruski_serwer:
Zdecydujcie się, jakiego języka używacie: albo Majdan Nezależnosti, albo Plac Niepodległości.

stachud:
A tymczasem:
cyt.
UPA bohaterami Ukrainy.
Ustawa została przegłosowana przez 271 deputowanych przy wymaganej większości 226 głosów. Na jej mocy państwo ukraińskie uznało, że walka o niepodległość trwałą od listopada 1917 roku do 24 sierpnia 1991 roku.
Akt prawny przewiduje odpowiedzialność dla obywateli Ukrainy i cudzoziemców, którzy publicznie okazują lekceważący stosunek do uczestników walk o niepodległość w XX wieku. Wśród formacji wymienionych w ustawie znajduje się też Ukraińska Powstańcza Armia, która jest odpowiedzialna za ludobójstwo ponad 100 tysięcy Polaków na Kresach Wschodnich w trakcie II wojny światowej i tuż po niej.
Publiczne głoszenie treści uznanych za bezprawne interpretowane jest jako szarganie pamięci walczących o niepodległość Ukrainy i upokarzanie godności narodu ukraińskiego.
Nowe prawo zostało uchwalone w dniu wizyty prezydenta Polski na Ukrainie.


prawdziwy-moher2:
Geneza?.
Obalono w państwie demokratycznym, kilka miesięcy przed wyborami,legalnie wybranego Prezydenta.Akcję zaplanowano na czas trwania Olimpiady zimowej w Soczi(Rosja),licząc na interwencje zbrojną Rosji a co za tym idzie oburzenie całego świata(retoryka Olimpiady,pokoju a Rosja dokonuje inwazji).Rosja nie zareagowała, Od tego momentu Ukraina zgodnie z przyjętym systemem demokratycznym stanowi rezim.Złamano zasady demokracji.
litera.fr/category/news/


jm1312:
Brak informacji, że chaos po obaleniu Janukowycza zaczął się wtedy, kiedy nowy rząd nie dotrzymał swojej części umowy, tej wynegcjonowanej przez Sikorskiego.


farkan2:
'rewolucja godnosci' to mylaca, niewlasciwa nazwa. Tak jak 'arabska wiosna' okazala sie byc islamistyczna zima, tak i w przypadku 'ukrainskiej wiosny' wyszlo na jaw, iz jest to banderowska/faszystowska zima. Przyjecie tego do wiadomosci pozwoli ''zrozumieć istotę, przyczyny i przebieg tej wojny'', ktora jak pisze sama Slowik rozpoczela 'kijowska junta'(dodam wybrana przez SZA).
Czy pani Słowik zmieni zdanie? ''Słowik nie chciał zmienić dzioba: ''Mnie się właśnie mój podoba''. Coz, ''Ptak ma ptasi mózg! Z tej racji znów [dzieci w Donbasie, ukraińskie dzieci] zostaną bez kolacji!''


kaszebe123:

..."w/g nieoficjalnych doniesien niemieckiego wywiadu..." - ja lubie pania Slowik , bo "musze".


qawsedrftg2
O narastającym kulcie UPA wiedzieć nie muszę? Ustanowieniu jej rocznicy powstania jako święta narodowego, a teraz nadaniu uprawnień kombatanckich? O zapowiedzi statusu języka ukraińskiego jako jedynego urzędowego?

gelatigodzinę

Przygłupia Karolino Słowik, niczego nie MUSZĘ wiedzieć. Naucz się pisać uprzejmie miernoto gazeciana.plastikpioki
JA NIC NIE MUSZE --militarna na siłe gazetko.----banderowcy chcieli do unii bo mysleli że będa miec lajtowe życie bez pracy.--i stad ta
Obserwuj wątek
  • edd.y Gazeciane małżeństwo doskonałe 13.04.15, 12:54
   Autorami tego redaktorskiego gniota jest znana ze swojej wcześniejszej "radosnej tfurczości"
   para: Karolina Słowik i Wojciech Gwiazdowski. Stylistyczna i graficzna bieda z nędzą.
   Może będziemy świadkami romansu? Proszę, tylko nie miejcie dzieci. Mamy dosyć idiotów.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka