laemmchen79
27.01.15, 23:30
Pomysł pojawił się dość spontanicznie, starszy syn ma w czwartek bal karnawałowy w przedszkolu, dziś bylimy w wypożyczalni kostiumów (jestem antytalenciem w materii wymyślania kostiumów i nie ma takiego grzechu, za jaki moje dziecko musiałoby chodzić w czymś, co sama bym mu uszyła czy wydziergała) i ponieważ przetrzymamy kostium przez 2 dni, pojawiła się u mnie myśl, że jeżeli mamy już te stroje na miejscu, to możemy zorganizować dzieciakom taki bal.
W planach mamy
- robienie faworków i tu obejrzę ze starszym synem filmik na youtubie z przepisem (np. ten
www.youtube.com/watch?v=CXE2yo0EYng , chociaż jest ich oczywiście masa, mi wydało się, że ten sposób opowiadania powinien trafić do mojego dziecka).
- wspólne przystrajanie pokoju dziecięcego (chyba tylko papierowe, kupne girlandy plus baloniki)
- wzajemne malowanie się farbami do ciała i przebieranie w kostiumy
- robienie masek - bardzo spodobały mi się te, które robimy poprzez odrysowanie rączek na kartonie plus ozdobienie
- zabawy - karnawał we trójkę będzie specyficzny

, ale spróbujemy. Kilka zabawnych pomysłów na zabawy, chociażby w naszym gronie, w klimatach bajkowych znalazłam tutaj
miastodzieci.pl/dla_rodzicow/96:Konkursy_literackie/252:Basniowy_Bal_scenariusz_zabawy.html
będzie okazja, żeby razem przypomnieć i opowiedzieć sobie wybrane bajki.
- ewentualnie podeprzemy się edukatkami, bawiliśmy się w nie dopiero 2 razy, więc będzie okazja do wyciągnięcia.
Ok, niezbyt to wszystko oryginalne, to trzymajcie chociaż kciuki, żeby humory nam dopisały. A jeżeli się uda, to nie wykluczam, że powtórzymy imprezę na zapusty, może uda nam się zaprosić jeszcze inne dzieci do zabawy, więc dopisujcie proszę i swoje pomysły - mam nadzieję, że przyda się nie tylko mnie.