Dodaj do ulubionych

Mercurius - czy warto?

05.01.15, 10:58
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tą grą i nie wiem, czy kupować, czy nie.
Obserwuj wątek
  • emily.1 Re: Mercurius - czy warto? 05.01.15, 11:47
   Mam mieszane uczucia co do tej gry. Z jednej strony niczego sobie gra, ale z drugiej- ogromne pudełko, a nie wiele w środku, plansza jakaś taka nie czytelna, znaczniki bardzo malutkie i łatwo się pomylić. Rozgrywka do pewnego momentu ok, ale po chwili zaczyna się robić nużąca, powtarzalna, mało zaskakująca i przewidywalna. Generalnie chodzi o to że towary mają swoją cenę, a gracze za pomocą odpowiednich kart mogą zmniejszać ceny jednych, kosztem drugich. Można kupować i sprzedawać towary- jeżeli cena nam pasujesmile Im więcej kupujemy, tym więcej za nie płacimy, a im więcej sprzedajemy tym mniej dostajemy.

   Za normalną cenę ok 100zł zdecydowanie nie polecam. Mi udało się kupić kiedyś w empiku za 41,99zł i uważam, że za tą kwotę to jeszcze wartosmile
   • dorga1 Re: Mercurius - czy warto? 05.01.15, 12:10
    No to dalej nie wiem, czy kupić, pomimo ceny promocyjnej. Mój mąż i syn maja zacięcie matematyczne i finansowe, tutaj myślałam bardziej pod kątem syna, bo lubi pogłówkować. Z kolei wolę inwestować w gry na prawdę dobre i na razie mi się to udaje. Szkoda mi miejsca i pieniędzy na gry przeciętne. Ale nad tą grą jeszcze pomyślę. Dziękuję za opinię.
    • emily.1 Re: Mercurius - czy warto? 05.01.15, 12:20
     Tu zacięcia matematycznego jakiegoś wielkiego nie trzeba. Mogąc wybierać między Mercuriusem a Monopolem wybrałabym ten drugi- więcej matematyki w niejwink To naprawdę nie jest naprawdę dobra gra. Jest zaskakująco przeciętna- jak na grę wspominanego tu często recenzenta Wookiego. Nie powoduje, że się chce w nią zagrać kolejny i kolejny raz.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka