Dodaj do ulubionych

imprezowe wiek 8-10 lat

11.01.15, 14:00
Zauważyłam , że czasem gdy mój syn (wiek prawie 8l.) spotyka się ze swoimi rówieśnikami to zabawa kończy się na grze na playstation, tablecie, smartofonie, komputerze. Dla mnie to bez sensu. Nie zabraniam korzystania z takich urządzeń, tylko widok dzieciaków grających każdy na swoim tablecie... No ręce opadają. Jak takie spotkanie towarzyskie jest u mnie w domu, to oczywiście staram się wymyślać im inne zabawy. M.in. wyciągam nasze ulubione gry - Carcassone, Osadnicy z Catanu, ale zauważyłam, że wiele dzieci nie zna reguł, wytłumaczenie rozbrykanym dzieciakom tychże reguł w trakcie takiego spotkania jest trudne. Poszłam tropem imprezowych i zakupiłam Dobble, Story Cubes. Strzał w 10! Co jeszcze ?? Ma być łatwe, krótkie i zabawowe.
Obserwuj wątek
    • per-vers Re: imprezowe wiek 8-10 lat 11.01.15, 14:33
      A więc pewnie też - z wymienianych tutaj: Uno, Jungle Speed, Halli Galli, myślę, że także Blokus bo choć jest grą logiczną/strategiczną trochę "na myślenie", to ma tylko jedną zasadę, więc nie ma przy nim tłumaczenia, tylko można usiąść i grać.
    • bassino73 Re: imprezowe wiek 8-10 lat 11.01.15, 14:55
      No te też mam w planie. Wspaniałe forum ! Dzięki niemu i siostrzanemu o książkach mogę zapomnieć o oszczędzaniu... Dodam, że gry jak w tytule mogą być w 100 procentach głupie, nieedukacyjne. Grunt by bawiły dzieci.
      • dorga1 Re: imprezowe wiek 8-10 lat 11.01.15, 15:35
        Może Sabotazysta? Moje dzieci bardzo ją lubią. I jeszcze Monopoly - karcianka.
    • gopio1 Re: imprezowe wiek 8-10 lat 11.01.15, 16:34
      U nas najczęściej grali w tym wieku:
      Fasolki
      Gra w życie
      Monopol
      Dixit
      Molkky (ale to raczej w ogrodzie, przed domem lub w dużym mieszkaniu)
      • abepe Re: imprezowe wiek 8-10 lat 11.01.15, 16:48
        U nas się sprawdza Pictureca - gra polegająca na szukaniu na planszach wyznaczonych przedmiotów. Przedmioty te mogą być określone nazwą, mogą mieć jakąś cechę, należeć do jakiejś kategorii. To czego kolejni gracze szukają wyznaczone zostaje przez losowanie - rzut kostką i karty. Gra jest dynamiczna, bo używa się klepsydry ograniczającej czas szukania. Graliśmy na urodzinach w grupie 10 latków i 6latek miał pewien problem z wyrobieniem się w czasie, bo obiektów na planszach jest mnóstwo a on miał nieskorygowaną wadę wzroku. Gra atrakcyjna wizualnie dla dzieciaków.
        • dorga1 Re: imprezowe wiek 8-10 lat 11.01.15, 16:50
          Pictureka jest również karciana - równie bardzo dobra.
          • gosjana Re: imprezowe wiek 8-10 lat 11.01.15, 18:59
            Założysz się?
            Jenga
            Słowostworki
    • danaide Re: imprezowe wiek 8-10 lat 11.01.15, 21:01
      Duuuszki i Łap psiaka. Ciągle ta sama idea co w Dobble: spostrzegawczość i refleks.
      • kajka271 Re: imprezowe wiek 8-10 lat 12.01.15, 10:08
        U nas Jungle Speed, Packa na muchy, Carcassone...
        a urodzinki syna (9te i 10te za kilka dni) robiliśmy własnie planszówkowe, by wciągnąć dzieciaki w taką formę spędzania czasu i sprawdził się głównie Bang. Na tyle, że potem koledzy zamawiali go od nas na prezenty.
        I czarne historie jeszcze...
    • gopio1 Re: imprezowe wiek 8-10 lat 24.01.15, 10:18
      Przypomniało mis się, jak kiedyś przyszło o mojego syna na urodziny ponad 10 osób i zrobiłam im Mafię. Ale nie taką planszówkową, tylko taką, jaką ja pamiętam z moich wyjazdów harcerskich. Światło zgaszone, zapalone świeczki, grobowa cisza, pełen nastrój i nagle wolno wypowiedziane to niepokojące zdanie: "Budzi się Mafia..." Ciary na plecach jak nic smile

Ale mieli po 9-10 lat, więc trochę mali byli na wyciągnięcie z tej gry tego crème de la crème.
    • agus1976 Re: imprezowe wiek 8-10 lat 18.07.15, 20:53
      Zdecydowanie Halli Galli i Jungle Speed, ale dodałabym jeszcze 5 sekund. Przednia zabawa.
      • mamachlopca1 Re: imprezowe wiek 8-10 lat 20.07.15, 22:09
        a u nas stałym hitem jest Uga buga

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka