Dodaj do ulubionych

gry Zielona Sowa

07.03.15, 11:52
Pojawiły się w Biedronce te gry:
www.zielonasowa.pl/akcje/gry-edukacyjne/
zna ktoś? Warto kupić? ? Jaka jest zawartość?
Obserwuj wątek
    • areola82 Re: gry Zielona Sowa 07.03.15, 23:41
      mam grę "gram w przepisy drogowe". W pudełku jest plansza, pionki i kostka, karty z pytaniami i książka. W książce są opisane zasady gry (1 strona) i zasady jakimi należy się kierować w ruchu drogowym w postaci przykładów, jeszcze całej nie przerobiliśmy. Gra jest dla dzieci 7+ według producenta, ja gram z 4-latkiem i ogarnia temat. Pytania a kartach nie sa trudne, takie życiowe raczej, dotyczą np zasad przechodzenia przez jezdnię, numerów alarmowych itp. Co do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń.
      Dla porównania miałam okazję oglądać grę Karta rowerowa z Alexandra, gdzie na pytania na kartach moim zdaniem żaden 7-latek by nie odpowiedział a producent poleca tę grę od 7 lat właśnie. Przejrzałam kilkanaście kart i pytania prawie jak na egzaminie na prawo jazdy, w stylu: kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu w sytuacji przedstawionej na rysunku lub jak opatrywać krwotoki czy złamania.
      • agnzimka Re: gry Zielona Sowa 08.03.15, 12:52
        Czyli gra w stylu "pionek idzie do celu"?
        Myślałam o sylabach, liczeniu, czasie
        Trochę biję się tej zielonej sowy, niby szanowane wydawnictwo,a trafiło mi się kilka bubli wśród książek.
        • areola82 Re: gry Zielona Sowa 08.03.15, 16:57
          no nasza to gra tego typu, czyli pionek idzie do celu. Po drodze napotyka znaki stop (które zatrzymują ruch pionka i dopiero kolejny rzut kostką decyduje czy ruch będzie ukończony czy nie) oraz inne znaki na których trzeba odpowiedzieć na pytanie. Pozostałych gier nie widziałam na żywo, ale chyba przejdę się do Biedronki i może wybiorę jakąś jeszcze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka