Dodaj do ulubionych

5 Sekund Junior +5

24.06.15, 11:18

Świetna gra, przy której naprawdę można się rodzinnie uśmiać.

W najprostszej wersji, którą uskuteczniamy od miesiąca z prawie 6-latką, każdy z graczy musi w ciągu 5 sekund odpowiedzieć na pytanie, które tylko z pozoru wydaje się proste: "wymień 3"... (dla dorosłych np. książki, które ostatnio przeczytałeś, ssaki) a na odwrotnej stronie kartonika wersja dla dzieci "wymień 2" (np. zwierzęta morskie, potrawy mięsne...). Są też karty czasu i karty zmiany pytania, ale na razie gramy tylko w najprostszy wariant obejmujący pytania.

Pudło jest ogromne (za ta cenę musi być wielkiewink), a w środku: 6 pionków, karty z dwustronnymi pytaniami oraz karty dodatkowe (niestety z cieńszego papieru, będą się w przyszłości zaginać), jest spirala z pędzącymi w dół kółeczkami, pełniąca rolę 5-sekundowego czasomierza, jest kolorowa plansza z grubej tektury, po której przesuwamy się pionkami (plus emocjonujące pola na podwójny czas!).

Polecam, dawno się tak nie uśmiałam, szukając w głowie odpowiedzi na naprawdę proste pytanie: wymień 3 księżniczki z bajki. Niestety, nie zdążyłam!


Obserwuj wątek
  • gopio1 Re: 5 Sekund 29.06.15, 15:47
   My gramy w normalną, znaczy nie juniora.
   Grę mamy od dziś, graliśmy 3 razy, za każdym razem wygrywa ktoś inny. Dużo śmiechu, ale i uwaga w instrukcji, której na początku nie zrozumieliśmy - "zanim przejdziecie do rękoczynów dyskutujcie!" okazała się bardzo prawdziwa. Np. na pytanie wymień trzy niedźwiedzi nie chcieli mi uznać pandy, bo to niby miś, a nie niedźwiedź, z kolei jako rzeczy okrągłe mój mąż przeforsował filiżankę! Na szczęście te kłótnie są dosyć zabawne, gra bardzo dynamiczna, szybko się zmienia, więc jest naprawdę kupa śmiechu. Pytania totalnie zróżnicowane od banalnie prostych typu wymień trzy wyrazy na literę "o" do wymień trzy nazwy metra w Londynie...

   Mnie się bardzo podoba.
   • sylwina76 Re: 5 Sekund 17.07.15, 00:08
    U nas to hit ostatnich tygodni. Tez mamy wersję "normalną", córce (niecałe 9 la)t staramy się dawać łatwiejsze pytania. Gra świetna, na razie do rękoczynów nie doszło, choć jest bardzo głośno, ktoś płakał, ktoś się obraził... szkoda tylko, ze pudełko takie duże ( ale to chyba standard Trefla).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka