Dodaj do ulubionych

Znaki naszych czasów.

17.06.17, 19:21
Postanowiłam napisać o znakach, które stały sie dla współczesnego człowieka czymś w rodzaju przeznaczenia. Podobno z przeznaczeniem nie ma co walczyć. Ja jednak uważam, że kropla drąży skałę i że jeden głos w kampanii wyborczej się liczy. Człowiek nie może być obojętny wobec przemocy, zła i fałszu. Notoryczny brak czasu i ciągła walka o przetrwanie w dzisiejszych czasach sprawia, że nasza codzienność nie pozwala nam , a w każdym razie bardzo utrudnia spojrzeć globalnie na nasze życie. Tymczasem powszechna globalizacja i wirtualizacja sprawia , że stajemy się marionetkami niekoniecznie w dobrych rękach.

Od dawna wiadomo , że ten ma władzę kto ma wpływy i pieniądze. Czy to się komuś podoba czy nie wpływy od wieków wypracowali sobie masoni, a większość kapitału światowego spoczywa w rękach Żydów. Nie byłoby to wcale takie złe gdyby założyć , że Żydzi to naród wierzący przestrzegający 10 przykazań kościelnych, a masoni głoszą równouprawnienie. Jest jednak wiadomą rzeczą , że swój popiera swego , a wśród narodów świata to właśnie Żydom i Cyganom jest obojętnie gdzie mieszkają. Cyganie nie mają ambicji sprawować rządy i żyją swoim życiem i własną kulturą. Żydzi natomiast wyzbywają sie własnej narodowości , prą do władzy i nie ma chyba w Europie państwa w którego rządzie nie ma Żyda.
Masoneria jest jeszcze groźniejsza , bo jest to organizacja bardzo tajemnicza, nie uzewnetrzniajaca swojego regulaminu. Poprzez kolejne wtajemniczenia wciągajaca tych , którzy się nadają. Nie wiedzieć "po co?" pojawiły się masońskie symbole na drodze krzyżowej w Radziechowej , których można przeczytać wpisując w google: "masońska droga krzyżowa". Może się więc zdarzyć , że nieświadomie znajdując sie na tej drodze ktoś chcąc się modlić do Pana Boga zacznie kontemplować symbole nie związane z naszą wiarą!
Powszechność wiedzy sprawia , że wiele osób swobodnie sobie interpretuje Pismo Sw i zakłada wiele nowych kościołów. Byłam świadkiem powstania takiego "zarodka" , którego członkowie doczytali się , że wystarczy wypowiedzieć jakąś regułkę z Pisma Św aby zostać zbawionym. Grupka liczyła 7 osób, dziś być może jest ich więcej... Równocześnie powstaje wiele sekt satanistycznych , kreujących "wolność" i swobodę seksualną. Zdarza się nawet , że ludzie z naszego klimatu jadą gdzieś do Indonezji , aby zawrzeć tam zwiazki małżeńskie.
Nawet w obrębie naszej wiary chrześcijańskiej powstała organizacja zwana Neokatechumenatem, której członkowie tańczą wokoło ołtarza , a chrzest ich dzieci polega na trzykrotnym całkowitym zanurzeniu we wodzie. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt ,że jej członkowie czerpią z tej organizacji wartości materialne i społeczne i są również sterowani duchowo przez tak zwanych odpowiedzialnych. Niby uczestnictwo w spotkaniach neokatechumenatu jest dobrowolne , ale członek tej rodziny dostając wsparcie od braci czuje się bezpieczny i zatraca swoją naturalną zdolność do decydowania o swoim losie. Krytycyzm wśród członków jest czasem bardzo daleko idący. Np usłyszałam stwierdzenie , że kto pije alkohol nie zostanie zbawiony poparte odpowiednim fragmentem Pisma Sw. Ktoś kto mówi takie rzeczy nie bierze pod uwagę "woli Boga' tylkozdanie z Pisma Św , a to już nieco inna sprawa... cnd.
Obserwuj wątek
  • grazkavita Rozwój genetyki i innych nauk 22.06.17, 10:17

   Duży rozwój genetyki sprawił, że człowiek nabrał więcej pewności siebie w sprawach dzie3dziczenia. Wgląd w genotyp organizmów pozwolił na możliwość wszczepiania genów do innych gatunków dzięki czemu powstały organizmy GMO. Na początku lat 90 - tych powstał film pt. "Jurasic park" sugerujący , że mając DNA zwierzęcia można stworzyć je na nowo. Dziś bajka powoli staje się rzeczywistością , bo oto , jak twierdzą naukowcy lada miesiąc przywrócą do życia prze3dstawiciela mamutów , którego DNA odnaleziono w wiecznej zmarzlinie Syberii.

   Tworzy się także człowieka metodą sztucznego zapłodnienia " in vitro". Powstaje kilka embrionów ludzkich , które się selekcjonuje , potem jeden z nich wszczepia się do jamy macicy matki lub surogatki , a resztę zamraża. Mamy więc do czynienia z selekcją organizmów ludzkich a tym samym stawianiu się człowieka na miejscu ...Boga i decydowaniu , który człowiek ma żyć , a który nie!

   Kwitnie też swoboda seksualna. Homoseksualizm jest traktowany jako normalna forma współżycia , a wąsiasty tranwestyta w damskiej wieczorowej sukni otrzymał 1 nagrodę na festiwalu Eurowizji. Niewiele chyba czasu pozostało do dnia w którym nauczyciel w kobiecym stroju będzie mieć wąsy albo brodę. Na dobrą sprawę swoboda ubrań jest tak duża , że trzeba chwili , żeby stwierdzić z kim się rozmawia: chłopakiem , czy dziewczyna , mężczyzną czy kobietą. Póki co instytucja rodziny ma się nieźle , ale ilość rozwodów i ludzi żyjących " na kocią łapę" jest przerażająca. Światełko nadziei daje nam statystyka. Mimo dużej liczby rozwodów ( na każde 1000 założonych rodzin prawie 446 kończy się rozwodem) 30 % osób twierdzi , że można było coś zrobić aby nie doszło do rozpadu małżeństwa. Tak przynajmniej jest w artykule " SOS dla małżeństw " w Przewodniku Katolickim nr 24 z 18 06 2017 roku. 70% uważa , że rozwód to wirus , który trawi polskie społeczeństwo i jest to porażka. 88% ludzi wierzy , że miłość na całe życie jest możliwa... cnd.


   • grazkavita Wirtualny świat - zwycięstwo ducha nad ciałem. 24.06.17, 10:56
    Zmienia się nasz stosunek do sfery cielesnej. Chirurdzy potrafią zmieniać kształt ciała , dokonuje się przeszczepów twarzy , a na myszach hoduje się ludzkie uszy. Na porządku dziennym stały się żywe nośniki informacji biologicznej takie jak wirusy czy komórki macierzyste. Powstają banki nasion i komórek macierzystych człowieka z krwi pępowinowej.

    Zaczęto sobie zadawać pytanie : Co stanowi o tym , że jesteśmy ludźmi? Człowiek szuka sam siebie! Ciągłe programy "surviwalowe" mówią o przewadze silnej woli nad cialem. Powstają filmy "Matrix" i "Avatar" , które sugerują , że można przenosić ducha w inne ciało. Szuka się człowieka w roślinach i zwierzętach. Podobno na łące jedna roślina przekazuje drugiej wiedzę o tym , że nadchodzi stado owiec. W internecie na facebooku jedna z młodych kobiet przytulając świnię napisała : przyjacieli się nie zabija... Na to ja odpisałam: ja też zaprzyjaźniłam się ze swoją blondyna , zabiłam ją i zjadłam!

    Wtramwaju stoimy obok ludzi , którzy trzymając komórki bawią sie w wirtualnym świecie. Człowiek często nie wie gdzie się znajduje i czasem popada w uzależnienie od komputera i przeróżnych gier w których łatwo się zwycięża. Japoński pisarz Haruki Marakami w powieści pt. " Po zmierzchu" napisał: "Stopniowo przestaje nam wystarczać bierne wpatrywanie się z tej strony w ekran telewizora........Dlatego postanawiamy przenieść się na drugą stronę ekranu. Gdy już podejmie się decyzję nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy oddalić się od ciała zostawić swoją rzeczywistą formę i przeobrazić się w niematerialny pojęciowy punkt widzenia. Wtedy można przejść przez każdą nawet najgrubszą ścianę. Przelecieć nad każdą nawet najgłębszą przepaścią i rzeczywiście przeobrażamy się w całkowicie w pojedynczy punkt i przenikamy przez ekran telewizora dzielący oba światy."

    To dobrze , że są samochody , samoloty, komórki i komputery. Jednak komputer nam nie zastąpi doznań , które będziemy mieli stojąc w Louwrze przed obrazem Mona Lizy patrząc jej prosto w oczy. Pamiętajmy , że ilość nigdy nie zastąpi jakości...cnd.
    • grazkavita Wizje końca ludzkości. 26.06.17, 13:53
     Czasoprzestrzeń jest coraz lepiej przez nas poznawana i człowiek wyobraża sobie co było i co będzie. Powstają filmy:" Wehikuł czasu" " Goście" ' Planeta małp' itp. Możliwość wprowadzania człowieka w stan śpiączki , zamrażanie i odmrażanie żywych komórek - to wszystko wpływa na zmianę naszego światopoglądu.

     W XX wieku powstał film pt. " Ostatni brzeg" mówiący o zagładzie ludzkości na skutek wojny nuklearnej. Ta wizja jest niestety wciąż aktualna!

     Kosmolodzy uparcie twierdzą , że jeśli ludzkość nie zdobędzie " nowej przestrzeni życiowej" w kosmosie , to za 1000 lat ludzkość wyginie z powodu przeludnienia planety. Faktem jest , że jest nas ciut za dużo i że od czasu do czasu zdarzaja się popaprańcy , którzy w imię wyższych celów strzelają do ludzi " jak popadnie". Póki co w krajach wysoko rozwiniętych wyż demograficzny , ani klęska głdu nam nie grążą. Wnioski nasuwają się same: trzeba zadbać o większą wiedzę i kulturę w krajach trzeciego świata i po sprawie. Również kryzys energetyczny nam nie grozi.Człowiek potrafi produkować energie elektryczną ( 100%) z siły wiatru , energii słonecznej , podziemnych źródeł a także z zasobów biologicznych (bigazu). Ropę też potrafi czym innym zastąpić W związku z tym przestałam się przejmować tymi wizjami

     Teoria trzech wojen. Głowa masonów USA Albert Pike w 1871 roku opublikował swoją szatańską wizję - plan doprowadzenia do "Nowego prządku świata' w którym nie ma ludzi dobrych są jedynie sataniści. Sekrety te ujawnił też kardynał Chile w 1925 roku w książce pt. " Sekrety masonów ujawnione".
     Cele 1 Wojny Światowej: likwidacja caratu i powstanie w Rosji państwa ateistycznego - komunizmu. Plan się nie udał , bo Cerkiew Prawosławna przetrwała . Plan II Wojny Światowej: zniszczenie nazizmu , a polityczny syjonizm ma się wzmocnić , aby był w stanie ustanowić suwerenne państwo Izrael w Palestynie W tym czasie komunizm musi się na tyle wzmocnić aby zrównoważyć chrześcijaństwo , które będzie ograniczone i zachowane do momentu w którym " będziemy je potrzebować do finałowego socjalnego kataklizmu" . Plan ten również tylko połowicznie się udał , ale bieg wydarzeń jest dla mnie niepokojący. W tej chwili trwa II Wojna Swiatowa , która ma za zadanie zniszczyć islam , chrześcijaństwo i ortodoksyjnych Żydów. Ten plan nam nie mówi co z kulturą Indii i Chin oraz Japonii. Traktuje Europe jak wyspę , w najgorszym wypadku dojdzie do " Nowej Europy". Póki co chrześcijaństwo w Europie ma się nieźle i to ono właśnie głosi miłość do swoich wrogów , innowierców i traktowanie każdego człowieka jako obraz i podobieństwo Boga. Nie sieje nienawisci do Islamu , a wręcz przeciwnie dochodzi do wielu spotkań ekumenicznych .

     Zetknięcie się wielu kultur i religii w dobie globalizacji jest nieuniknione. Musimy więc być wobec siebie tolerancyjni. Szanować się i pomagać sobie nawzajem. Czego Wam serdecznie życzę!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka